Logo Jawor24h.pl
Reklama
JAKO Polska Sp. z o.o. - oferujemy odzież sportową, w tym komplety piłkarskie, akcesoria sędziowskie, ochraniacze, piłki nożne, torby i plecaki. Wykonujemy także nadruki na koszulkach.

Nowy sprzęt ratowniczy w OSP Bolków

W OSP w Bolkowie powstała inicjatywa na realizację projektu pod nazwą „Poprawa ratownictwa technicznego na drogach w związku ze zwiększeniem zagrożeń komunikacyjnych na terenie działania OSP Bolków”.

Fot. Materiał prasowy

Celem projektu jest poprawa usprzętowienia jednostki operacyjno-technicznej o sprzęt ratownictwa technicznego.

- Projekt rozpoczęliśmy dnia 13 lutego 2017 roku składając wniosek o udzielenie darowizny do fundacji KGHM. W ramach projektu dzięki fundacji zakupiono profesjonalny sprzęt ratownictwa technicznego marki Holmatro pracujący w systemie Core. Dzięki darowiźnie i zaangażowaniu jednostki udało się znaleźć kolejne środki na rozszerzenie projektu - mówi Krzysztof Gibała, sekretarz OSP Bolków.

Dzięki temu zakupiony został następujący sprzęt.

1. Rozpieracz kolumnowy HOLMATRO RA 4315 C

2. Nożyce do pedałów HOLMATRO HMC 8 U

3. Wyważarka do drzwi HOLMATRO HDO 100

4. Pompa ręczna HOLMATRO PA 04 H2S z wężem w walizce

5. Przewody Hydrauliczne HOLMATRO Core 2 x 15 m na zwijadłach

6. Zestaw do zabezpieczania AIR BAG 3 szt.

7. Zestaw podpór stabilizujących typ A i B

8. Wspornik RAM HRS22

9. Uprzęże ratownicze 4 sztuki

10. Hełmy do ratownictwa technicznego 6 szt.

11. Prądownico-wytwornice pianową

12. Środek pianotwórczy

13. Zabezpieczenia przeciw skaleczeniu elementami ciętymi Holmatro

- Pozyskany przez jednostkę sprzęt znacząco poprawi poziom bezpieczeństwa na gminnych drogach, tym bardziej wiemy że czeka nas wzrost intensywności ruchu drogowego ze względu na niedługie otwarcie drogi S3 na terenie gminy Bolków - dodaje Krzysztof Gibała.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolkowie pragnie serdecznie podziękować fundacji KGHM za udzieloną darowiznę na realizację projektu.

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Mariusz
Mariusz3 grudnia o 16:04
Obrazili sie na wszystkich, doprowadzili do upadku czegos co jeszcze do ok 2008 roku, funkcjonowalo jak JRG , wtedy OSP Rochowice co najwyzej to bylo wzywane na zawody sportowo-pozarnicze , a dzis dzieki dobremu zarzadzaniu stanowia zabezpieczenie gminy Bolkow, choc brakuje im wiedzy doswiadczenia i tak waznego wyszkolenia. Podziekowac nalezy calemu zarzadowi OSP Bolkow, za zachowanie ktore doprowadzilo do tego ze wiekszosc dobrych chlopakow poprostu odeszla. Podziekowania naleza sie takze Panu Burmistrzowi za spory partyjne on jako strona PSL zarzad OSP SLD prowadza wieloletnia wojne a to blokuje srodki na budowe nowej straznicy ktora budowana jest juz od kilkunastu lat w planach jak zakup sprzetu w szcegolnosci samochodu. Niestety tam juz lepiej nie bedzie, zarzad gdy sie uropil postanowil oddac wladze mlodym osoba ktore nie maja zadnego doswiadczenia.
Lubię to! 0
Darek
DarekMariusz8 grudnia o 14:25
Muszę się zgodzić iż faktycznie do 2008 roku OSP Stare Rochowice mogło być wzywane tylko na zawody ale od tamtej pory sporo się zmieniło. Zaangażowanie młodych ludzi doprowadziło że w w 2017 roku tych wyjazdów jest już ponad 170 co za tym idzie doświadczenie jest co raz większe. Jeśli nadal to za mało to nie wiem co jest gorsze niedoświadczony strażak z tej OSP z ilością ponad 100 wyjazdów rocznie czy strażak pod wpływem alkoholu z tak bardzo skrzywdzonej przez wszystkich jednostki. Może zrobimy głosowanie?
Lubię to! 0
Ochotnik
Ochotnik25 listopada o 22:10
Przecież oni nie tylko nie są w KSRG ,ale też wystąpili ze związku OSPRP. Więc na jakiej zasadzie to jeszcze funkcjonuje ?
Lubię to! 0
druh
druh22 listopada o 11:38
A czy jest potrzeba bycia w KSRG aby posiadać taki sprzęt....... bardzo dobrze, że członkowie jednostki działają, pozyskują nowy sprzęt a nie siedzą i czekają aż z "nieba" coś spadnie. Tak trzymać i więcej takich inicjatyw :)
Lubię to! 0
strazak
strazak21 listopada o 21:28
A po co im taki sprzet skoro nie nalezą do KSRG i wciąż sie ze wszystkimi kłócą. Npo chyba ,ze to jest prywatna straz pan miesz....
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.