Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Nowe władze jaworskich kombatantów

W dniu 29 sierpnia 2017 roku jaworscy kombatanci spotkali się na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, które dzięki uprzejmości Starosty Stanisława Laskowskiego odbyło się w Sali Konferencyjnej Starostwa.

© materiał prasowy

Zebranych członków oraz zaproszonych gości powitał dotychczasowy Wiceprezes Koła Miejskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Władysław Mazur, a wśród gości obecni byli: Kazimierz Wilk - Wiceprezes Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego ZKRP i BWP we Wrocławiu, Starosta Jaworski - Stanisław Laskowski, Prezes Koła Miejskiego Związku Sybiraków w Jaworze - Michał Janczewski, Prezes Zarządu Miejskiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego - Bogdan Bezeg, Prezes Koła Inwalidów Wojennych i Wojskowych - Jan Kobes, Prezes Zarządu Regionalnego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jaworze - Bolesław Sokołowski, Wiceprezes Oddziału Stowarzyszenia „Dzieci Wojny w Polsce” - Janina Hlebowicz, a także Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Jaworze - Leszek Światkowski, reprezentujący również Burmistrza Emiliana Berę oraz Renata Węgiel ze Starostwa Powiatowego.

Po przedstawieniu przez Panią Danutę Opalińską - Sekretarz Koła, obszernego sprawozdania merytorycznego i finansowego za okres 2013 - 2017 r. miała miejsce dyskusja o najbardziej nurtujących środowisko kombatanckie problemach. Przeważały sprawy finansowe, które najbardziej „bolą” to środowisko i przepisy, które wymuszają dzielenie się składką członkowską ze strukturami nadrzędnymi organizacji i odczuwalny brak, w związku z tym, odpowiednich środków na lokalną działalność statutową.

W wyniku wyborów do Zarządu Koła, Prezesem został wybrany Bogdan Bezeg, który funkcję tę dzielić będzie z dotychczas zajmowanym stanowiskiem w Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego. Wiceprezesami wybrano Władysława Mazura i Anielę Jagielską - Multan, Sekretarzem Danutę Opalińską, a Skarbnikiem - Alinę Kwiecińską. Delegatami na Konferencję Wojewódzką, zgodnie z wolą członków Koła, zostali Bogdan Bezeg i Alina Kwiecińska. 

Miłym akcentem zebrania było podjęcie uchwały o przyznaniu dotychczasowemu Prezesowi Koła - 97 letniemu Janowi Jaśkowiakowi tytułu Prezesa Honorowego. Gratulacje i kwiaty od współpracowników odbierał wyraźnie wzruszony i dziękował za długoletnią bo aż 42 letnią współpracę z jaworskimi kombatantami oraz władzami samorządowymi Jawora, a od roku 1999 również z władzami Powiatu. 

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Pisak
Pisak17 września 2017 o 16:14
SB-eki mają się dobrze w IIIRP. PiS robi pomału porządki.
Lubię to! 1
Rychu
Rychu17 września 2017 o 15:00
Dziwny to obyczaj aby były funkcjonariusz służby bezpieczeństwa (aparatu represji politycznej)
Bogdan Bezeg ma reprezentować więzniów politycznych.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.