Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Nowe kontrakty w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Mściwojowie

Od kilku już tygodni Gminny Ośrodek Zdrowia w Mściwojowie pracuje nad realizacją projektu „Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego w placówce leczniczej w celu poprawy jakości oraz dostępu do usług zdrowotnych”.

Fot. Adrian Zawierucha © Adrian Zawierucha

Projekt ten uzyskał dofinansowanie w ramach RPO WD 2014-2020  Działanie 2.1 E-usługi publiczne, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi publiczne – konkursy horyzontalne (E-zdrowie). Wartość projektu to ponad 460 tys. zł, z czego 85% stawią środki z budżetu Unii Europejskiej. Placówki w Mściwojowie i w Snowidzy zostaną wyposażone w nowy sprzęt komputerowy, oprogramowanie oraz wiele udogodnień dla pacjentów. Między innymi już za kilka miesięcy pacjenci będą mogli dokonywać rejestracji do lekarza również poprzez stronę internetową.

W ramach bieżącej działalności, na podstawie umowy z NFZ, Gminny Ośrodek Zdrowia w Mściwojowie oraz Punkt Lekarski w Snowidzy realizują bezpłatne świadczenia zdrowotne w zakresie:
a) Podstawowej Opieki Zdrowotnej: poradnia lekarza POZ, poradnia lekarza pediatry, gabinet pielęgniarki środowiskowo – rodzinnej, gabinet położnej środowiskowo – rodzinnej, gabinet zabiegowy, punkt szczepień, medycyna szkolna;
b) Ambulatoryjna opieka specjalistyczna: poradnia dermatologiczna, poradnia logopedyczna;
c) Rehabilitacja (kinezyterapia, fizykoterapia, hydromasaż, masaż);
d) Stomatologia: świadczenia ogólnostomatologiczne, świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 r. ż,
e) Świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w domu pacjenta.

Ze środków NFZ prowadzone są również programy profilaktyki raka szyjki macicy oraz profilaktyki chorób układu krążenia. W Ośrodku w Mściwojowie funkcjonują gabinety specjalistyczne, gdzie pacjenci mogą bezpłatnie uzyskać konsultacje lekarza neurologa oraz lekarza rehabilitacji. Dodatkowo odpłatnie, pacjenci mogą skorzystać z konsultacji lekarza chirurga, lekarza kardiologa oraz lekarza ortopedy.

Ponadto realizowane są programy z zakresu profilaktyki zdrowotnej: choroby układu krążenia, badania piersi, słuchu, wzroku.

Przypominamy również, iż badania laboratoryjne można wykonywać w obu placówkach codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 do 9:30.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.