Logo Jawor24h.pl
Osiedle Kamionka - Nowoczesne osiedle dla Ciebie
Reklama
Lodziarnia Marceli w Jaworze
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Logo Jawor24h.pl
© Muzeum Regionalne

Udostępnij:

Noc Muzeów

Muzeum Regionalne|Dla dzieci|Dla seniora

Muzeum Regionalne w Jaworze zaprasza na Noc Muzeów.

Imprezę rozpocznie o godzinie 18:00 na dziedzińcu muzealnym (wejście od ulicy Klasztornej) występ grupy rekonstrukcyjnej Pokazyhistoryczne.pl. W trzech inscenizacjach o godzinie 18:00, 19:00 i 20:00 pojawią się średniowieczni zakonnicy. Pokazy wzbogaci występ barda, który na unikatowej lirze korbowej, wiernej replice instrumentu muzycznego sprzed stuleci wykona pieśni i ballady. Dodatkowymi atrakcjami dziedzińca będą: kiermasz książek Miejskiej Biblioteki Publicznej, gry i zabawy (burzenie zamku, walka na bezpieczne miecze) oraz kramy rzemiosł: stoisko skryby i iluminatora, warsztaty czerpania papieru, mennica średniowieczna oraz pierniki ze Słodkiej Chatki Marcina Goetza.

Na zwiedzających ekspozycje muzealne czekają dziecięce warsztaty wypieku pierników Lutra. Zaprezentowana zostanie również wystawa czasowa „Śląskie zakony w grafice Friedricha Endlera” oraz „Klasztorne herbarium”. O 21:30 przeniesiemy się do dawnego kościoła franciszkanek przy ul. Żeromskiego, który po raz pierwszy zostanie udostępniony zwiedzającym. Na przybyłych czeka interaktywna instalacja przygotowana we współpracy z kościołem zielonoświątkowym w Jaworze. Nie zabraknie także atrakcji w jaworskim Kościele Pokoju, perle światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. O godzinie 22:00 we wnętrzu protestanckiej świątyni rozpocznie się inscenizacja teatralna „Jak budowano Kościół Pokoju” przygotowana przez Akademię Młodego Aktora, działającej przy Jaworskim Ośrodku Kultury. Po spektaklu zapraszamy na prezentację multimedialną „500 lat reformacji na Śląsku”. Zwiedzającym udostępnione zostaną również zamknięte na co dzień górne kondygnacje empor drewnianej świątyni.

Muzeum Regionalne w Jaworze
Wyznacz trasę
26 maja 18:00
Muzeum Regionalne w Jaworze
Wstęp wolny.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.