Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Nie święci garnki lepią

Każdego roku, na początku września, w I LO im. Ks. Bolka I organizowane są zajęcia integracyjne. Nowo przyjęci licealiści wyjeżdżają całymi klasami, pod opieką wychowawcy i pedagoga szkolnego, w ciekawe miejsca, aby lepiej się poznać.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Klasa I b wraz z wychowawcą p. Moniką Białek i pedagogiem szkolnym p. Ewą Paczyńską udała się do Dobkowa – przepięknie położonej miejscowości na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich. Głównym celem wyjazdu był udział w zajęciach ceramicznych w galerii „Pod Aniołem”, które prowadziła p. Bogusława Rudnicka. Uczniowie wraz z opiekunami zostali zapoznani nie tylko z historią powstania tego szczególnego miejsca, ale również z procesem powstawania wyrobów ceramicznych.

Po części teoretycznej rozpoczęła się część zajęć najbardziej oczekiwana przez uczestników wycieczki, czyli samodzielne wykonanie wyrobów z gliny. Uczniowie, korzystając z porad p. Rudnickiej, w skupieniu zajęli się tworzeniem swoich arcydzieł. Po dwóch godzinach każdy z uczestników mógł pochwalić się samodzielnie wykonanym, pięknym kubkiem.

Po trudach pracy twórczej uczestnicy wycieczki świetnie się bawili, biorąc udział m.in. w zawodach jazdy drużynowej na nartach po trawie. Wszyscy w doskonałych humorach, zrelaksowani i zintegrowani wrócili do domu, marząc o kolejnym wyjeździe.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.