Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Nie stwarzaj okazji złodziejom - nie zostawiaj wartościowych przedmiotów w samochodzie

Radioodtwarzacze, radia CB, nawigacje samochodowe, laptopy - wszystkie te cenne rzeczy mogą paść łupem złodziei, jeśli pozostawimy je w aucie.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Radioodtwarzacze, radia CB, nawigacje samochodowe, a także pozostawione na siedzeniach i w bagażnikach laptopy, torebki z dokumentami, telefony komórkowe, MP3 – wszystkie te cenne rzeczy mogą paść łupem złodziei, jeśli pozostawimy je w aucie. Wiele osób zapomina o nich parkując samochód. Jaworscy policjanci w ramach prowadzonego programu prewencyjnego "Nie stwarzaj okazji - Razem przeciwko kradzieżom" apelują - nie dajmy szansy złodziejowi.

O tym, że złodzieje wykorzystają każdą nadarzającą się okazję do zdobycia wartościowego przedmiotu nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak często sami właściciele takie właśnie okazje stwarzają. Kierujący mylnie sądzą, że „bezpiecznym” miejscem do przechowywania nawigacji samochodowej czy też panelu radioodtwarzacza jest schowek. Złodzieje doskonale znają miejsca gdzie „ukrywamy” cenne przedmioty, a widząc uchwyt do nawigacji często sprawdzają wybijając szybę czy przypadkiem nie ma jej w schowku pojazdu.

Aby uniknąć utraty wartościowych przedmiotów z własnych pojazdów należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • nie zostawiajmy w samochodzie wartościowych przedmiotów,
  • opuszczając samochód weźmy ze sobą kluczyki oraz dokumenty pojazdu.
  • zawsze zamykajmy szyby i włączajmy system alarmowy.
  • na postój czy parkowanie starajmy się wybrać miejsca zaludnione i dobrze oświetlone.

O niepokojących sytuacjach lub podejrzanych osobach, które mogą dokonywać kradzieży prosimy niezwłocznie powiadamiać jaworską policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 76-726-22-00. Można to zrobić anonimowo.

Pamiętajmy także o jednej z zasad programu prewencyjnego jaworskiej policji „Nie stwarzaj okazji – razem przeciwko kradzieżom”:

Właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży – dlatego chrońmy je. Często to nic nie kosztuje!
_____________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

falcon
falcon30 lipca 2017 o 10:23
Jakby tak za kradzież obcinać rączkę, to nie byłoby problemu. Dlaczego ja ma zabierać jakiekolwiek rzeczy z auta ? Złodzieja za kradzież do wora a wór do jeziora, koniec z bezczelnością nierobów żyjących z kradzieży !!!
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.