Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Nie będzie podwyżek za wodę i ścieki – Gmina Męcinka przyjazną gminą do zamieszkiwania

Jednym z celów strategicznych rozwoju Gminy Męcinka, który realizowany jest przez obecny samorząd to tworzenie dobrych warunków do zamieszkiwania.

Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

W ramach tego celu kluczowym elementem obok odpowiedniego poziomu edukacji oraz służby zdrowia jest stabilna i przyjazna polityka podatkowa oraz opłat lokalnych.

Przeprowadzona w 2017r. analiza kosztów dotyczących funkcjonowania systemów wodociągowego i kanalizacyjnego w Gminie Męcinka wskazuje na konieczność podwyższenia opłat dla mieszkańców i przedsiębiorców. Z uwagi na realizowane cele wskazane powyżej Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski oraz radni Gminy Męcinka za słuszne uznali niepodwyższanie opłat dla mieszkańców i przedsiębiorców, a utrzymanie stawek na tym samym poziomie poprzez dopłatę do taryf z budżetu gminy.

- „Mieszkańcy i przedsiębiorcy Gminy Męcinka muszą mieć poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji opłat i podatków, co pozytywnie przekłada się na rozwój gminy jako całości” – podkreśla wójt.

W związku z powyższym Wójt Gminy Męcinka na kolejny okres tj. od 1 czerwca 2017 roku do 31 maja 2018 roku zaproponował Radzie Gminy Męcinka utrzymanie ceny za wodę i ścieki na poziomie dotychczasowym.

Rada Gminy Męcinka uznała zaproponowany przez wójta kierunek i jednogłośnie zagłosowała za dopłatami do taryf za wodę i ścieki dla  mieszkańców i przedsiębiorców.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

RW
RW10 maja 2017 o 23:40
W Jaworze ciągle podwyżki. Coś tu nie gra...
Lubię to! 2
gmina przyjazna mieszkańcom
gmina przyjazna mieszkańcom10 maja 2017 o 16:59
Coraz więcej jaworzan przenosi się do Męcinki, nawet człowiek odpowiedzialny w Jaworze za promocję gminy i współprace z inwestorami w strefie, bo ten wójt przynajmniej dba o swoich mieszkańców.
Lubię to! 1
Niestety
Niestetygmina przyjazna mieszkańcom10 maja 2017 o 20:05
a w Jaworze niestety burmistrz podwyższył mieszkańcom opłaty za wodę i ścieki , Jak człowiek burmistrza od promocji ucieka do Męcinki to ja chyb też zastanowię się nad zmianą miejsca zamieszkania tam gdzie będę płacił mniej za wodę i mniejsze podatki i jeszcze lepsze powietrze
Lubię to! 0
i
iNiestety11 maja 2017 o 08:34
To proszę porównaj stawki za wodę w Jaworze i w gminie Męcinka - niestety my płacimy dużo więcej, jakby jeszcze była podwyżka to nie byłoby fajnie niestety...
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.