Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Nad pięknym modrym Dunajem - czyli Wiedeń w Jaworze

Koncertem inauguracyjnym „Nad pięknym modrym Dunajem” w wykonaniu orkiestry im. Johanna Straussa z Bydgoszczy rozpoczęto 21. edycję Jaworskich Koncertów Pokoju.


Warning: getimagesize(http:///upload/img/files/kosciol-pokoju1.JPG) [function.getimagesize]: failed to open stream: operation failed in /home/tbla2/domains/tbla2.linuxpl.info/public_html/site/artykul.php on line 202
Koncertem inauguracyjnym 21. edycję Jaworskich Koncertów Pokoju ©

21. edycję koncertów otworzył organizator burmistrz Emilian Bera wspólnie z gospodarzem Kościoła UNESCO proboszczem Parafii Ewangelickiej Tomaszem Stawiakiem.

- „Jestem przekonany, że 21. edycja będzie również tak doskonała, jak te dotychczas. Mamy dzisiaj wszystko co jest potrzebne: wspaniałą widownię, piekne otoczenie XVII w. i Straussa” - mówił burmistrz Jawora.

Orkiestra im. Johanna Straussa z Bydgoszczy, znana również jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich. W 2015 roku, po 20 latach wspaniałych sukcesów i wykonaniu ponad tysiąca koncertów, obchodzi swój Jubileusz. Powstała w 1995 roku z inicjatywy skrzypka, dyrygenta, kompozytora Marka Czekały, który poprowadził również sobotni koncert inauguracyjny w Jaworze.

Tego dnia wystąpili wyśmienici soliści - Marta Ustyniak (sopran) i Paweł Krasulak (tenor).

Najpiękniejsze arie oraz najbardziej lubiane przeboje muzyki wiedeńskiej zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dyrygentowi orkiestry udało się w sympatyczny sposób włączyć publiczność do współtworzenia tego niezapomnianego koncertu.

Kościół Pokoju zgromadził liczną widownię: mieszkańców Jawora oraz gości z różnych regionów Polski. Przed nami jeszcze cztery wspaniałe koncerty, na które organizatorzy już dzisiaj kierują zaproszenie.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

KOKO
KOKO19 maja 2015 o 09:21
Panie Bera co z inwestycjami dla Jawora? Podobno ustalal je pan z Komorowskim - tak przynajmniej pisze pan na swojej ulotce wyborczej
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.