Gmina Mściwojów na fali!

Gmina Mściwojów na fali!
Urząd Gminy Mściwojów.

W ostatnim czasie o Gminie Mściwojów zrobiło się głośno za sprawą opublikowanego rankingu dotyczącego zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego za rok 2015.

Ta niewielka wiejska gmina zajęła 6. miejsce w kraju (!) i pierwsze w województwie dolnośląskim w tym rankingu.

Tak wysoka pozycja jest wynikiem licznych inwestycji podejmowanych przez gminę w roku 2015 m.in. zakresie dotyczącym infrastruktury technicznej, edukacyjnej, transportowej i komunikacyjnej. Warto dodać, że gmina przeznaczyła na inwestycje 54,94%, co jest bardzo wysokim wynikiem. Gmina w rekordowym jak do tej pory roku wydała 2935,20 złotych w przeliczeniu na mieszkańca na zadania inwestycyjne. Wynikają one m.in. ze strategicznego planowania oraz konsekwencji w realizacji tych planów oraz w głównej mierze pozyskania środków zewnętrznych. Dzięki nim zrealizowano wiele zadań inwestycyjnych, tj. budowa dróg gminnych, kanalizacji, termomodernizacji szkół, itd.

Jednym z głównych zadań zrealizowanych w ubiegłym roku było pozyskanie nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mściwojowie, którego wartość wyniosła blisko 700.000 złotych. W tym roku władze gminy będą się starały o dofinansowanie dla nowego pojazdu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Marcinowicach.

Jak co roku, gmina Mściwojów konsekwentnie realizuje zadania związane z przebudową dróg gminnych, w ubiegłym roku nowe drogi powstały m.in. w Mściwojowie, Targoszynie, Godziszowej, Drzymałowicach, Snowidzy oraz w Siekierzycach co stawia ją w ścisłej czołówce gmin należących do powiatu jaworskiego.

Tuż przed końcem roku zakończona została wspólna inwestycja Gminy Mściwojów i Powiatu Jaworskiego polegająca na przebudowie chodnika przy drodze powiatowej w Godziszowej.

W tym roku ta wiejska gmina otrzymała dofinansowanie na zadanie polegające na budowie sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w miejscowości Siekierzyce. Ponadto przewidziano do realizacji kolejne inwestycje - budowę świetlicy w Grzegorzowie, rozbudowę Szkoły Podstawowej pod kątem przedszkola w Targoszynie, rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w miejscowościach: Snowidza, Godziszowa i Grzegorzów. Oczywiście, jak co roku przewidziana jest rozbudowa sieć dróg na terenie tej gminy.

Należą się wielkie słowa uznania dla władz gminy oraz jej rady tym bardziej, że jeszcze kilka lat temu Gmina Mściwojów znajdowała się w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, gdyż ta gmina była na granicy płynności finansowej. Jak widać rozsądne "zaciskanie pasa" było wyjątkowo skuteczne i teraz widać tego efekty.

Gmina Mściwojów Mściwojów Urząd Gminy Mściwojów

Udostępnij tę dyskusję na
co na to burmistrz i radni PO i SLD
co na to burmistrz i radni PO i SLD 1 lutego o 13:48

W Rankingu gmin z powiatu jaworskiego pod względem procentu wydatków majątkowych inwestycyjnych w budżecie GMINA JAWOR zajmuje dopiero 1913 miejsce w kraju . Jawor zostaje daleko w tyle za Gminą MŚCIWOJÓW , która jest na - 6. miejsce w kraju , . Gmina Paszowice na 891 miejscu , Gmina Męcinka na - 1106 miejscu, Gmina Wądroże Wielkie na - 1694 miejscu . Gmina Jawor wyprzedziła tylko Gminę Bolków, bowiem Gmina Bolków zajęła - 2058. miejsce w kraju .

Lubię to! 0
Ben
Benco na to burmistrz i radni PO i SLD 1 lutego o 14:15

a im to LOTTO, szykują kolejne spotkania, imprezy, itp.

Lubię to! 0
Jaworski
Jaworski 1 lutego o 12:13

Na fali to jest Męcinka ! Zobaczcie ile tam się dzieje !!!!!!

Lubię to! 0
ja grab ja grab
ja grab ja grabJaworski 1 lutego o 12:51

Konkretnie co się dzieje? Wiatru nie ma, krzak się chwieje?

Lubię to! 1
fakty
faktyJaworski 1 lutego o 13:10

Trzymajmy się faktów: Ranking gmin z powiatu jaworskiego pod względem procentu wydatków majątkowych inwestycyjnych w budżecie gminy: 1. GMINA MŚCIWOJÓW - 6. miejsce w kraju 2. Gmina Paszowice - 891. miejsce 3. Gmina Męcinka - 1106. miejsce 4. Gmina Wądroże Wielkie - 1694. miejsce 5. Gmina Jawor - 1913. miejsce 6. Gmina Bolków - 2058. miejsce

Lubię to! 2
borus
borus 29 stycznia o 18:20

Wykorzystac obecność zjazdu z S3 - ceny terenów pójdą w górę

Lubię to! 0
kola
kola 26 stycznia o 15:30

Wyborcy zadecydują , ale musi być ich ponad 80% za obecnym

Lubię to! 0
Tolek
Tolek 19 stycznia o 15:49

Wójt po dwóch kadencjach i co dalej -trzeba zapytać członków PiS, czy warto to zmieniać w Bolkowie też Burmistrz jest długo i co ?

Lubię to! 0
kibic
kibic 12 stycznia o 11:21

Franiciszku szkoła Targoszyn do likwidacji bzdura Wójt choć mieszka w Dobromierzu to tu ma korzenie i Marcinowice na dom pomocy społecznej się nadają .Radny powiatowy z Targoszyna jest też za , a jak będzie starostą to pewne .

Lubię to! 0
Park
Parkkibic 12 stycznia o 16:00

A może u Jugowej gmina Dobromierz .Popraw i kibicuj dla Parku Targoszyn

Lubię to! 0
Piotrek
Piotrekkibic 13 stycznia o 19:43

Dwie podstawówki i przedszkole którego jeszcze w gminie nie ma - sprawa budynków rozwiązana. A jak przedszkole to i miejsca pracy będą dla nauczycieli.

Lubię to! 2
Ewa
EwaPiotrek 16 stycznia o 08:40

PIOTR Podstawówki w Snowidzy i Marcinowicach a przedszkole w Targoszynie ? A TY dyrektorem pewnie w Snowidzy ??? na pewno nie dyrektor wiejskiego przedszkola . Choć jako Starosta , kto wie ???????

Lubię to! 1
lola
lola 12 stycznia o 11:19

Nauczyciele w większości spoza gminy. Niech szukają pracy w swoich miejscowościach.

Lubię to! 1
mieszkanka Jawora
mieszkanka Jaworalola 12 stycznia o 14:15

Jak byli potrzebni, bo nie było komu uczyć w wiejskich szkołach to w porządku, a teraz "niech szukają pracy w swoich gminach"?. Oj, nieładnie, Lola

Lubię to! 0
Do lola
Do lolalola 12 stycznia o 16:58

Masz rację. Też tak myślę. U nas natomiast burmistrz Bera pozwalniał nas Jaworzan. Na nasze miejsca pozatrudniał swoich ludzi z e Strzegomia i Świdnicy. Co ty na to ?

Lubię to! 3
sceptyk
sceptykDo lola 13 stycznia o 20:34

mamy otwarty rynek pracy, możemy pracować w całej Unii Europejskiej, więc tym bardziej ludzie ze Strzegomia, Świdnicy czy Legnicy mogą pracować w Jaworze i vice versa. Wielu Jaworzan pracuje w innych miastach, np. w Legnicy i to w jednostkach samorządowych. To co, ich też trzeba pozwalniać???

Lubię to! 0
o
oDo lola 14 stycznia o 09:19

dobre pytanie o to zwalnianie-burmistrz właśnie tak zrobił-zwolnił swoich mieszkańców, wieloletnich, doświadczonych, apolitycznych pracowników i zatrudnił znajomych spoza Jawora

Lubię to! 1
Zmartwiony
Zmartwionylola 12 stycznia o 17:02

Jest mi przykro kiedy słyszę,że ludzie są zwalniani . Niby jest kodeks pracy , ale trzeba podawać sprawę do sądu. Ludzie są zmartwieni. Nas Jaworzan nie zatrudniają w Strzegomiu i Świdnicy. Burmistrz ich zatrudnił u nas. Jak to tłumaczyć ? Sam nie wiem.

Lubię to! 4
sceptyk
sceptykZmartwiony 13 stycznia o 20:35

Zatrudniają, zatrudniają...

Lubię to! 0
y
y 12 stycznia o 11:18

Żeby tylko na tej fali nie POPŁYNĘLI ....

Lubię to! 0
Dominik
Dominik 12 stycznia o 09:26

W Mściwojowie najważniejsze osoby zajmują się konkretną pracą dla mieszkańców, a w Jaworze niestety głównie PR-em.

Lubię to! 4
obserwator
obserwator 12 stycznia o 09:13

No ponoć są bardzo mądrzy

Lubię to! 2
obserwator
obserwator 12 stycznia o 09:12

Co z nauczycielami ? a no będzie tak jak z innymi na bezrobotne albo zmienić zawód poprostu przecież nauczyciele to mądrzy ludzie dadzą se radę

Lubię to! 1
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 11 stycznia o 12:07

A kiedy jakieś drogi będą robione w Niedaszowie, bo jak narazie to największe inwestycje we Mściwojowie i Targoszynie

Lubię to! 1
Tolek
Tolek 11 stycznia o 10:56

Czy będzie za rok likwidacja jednej szkoły Marcinowice czy Targoszyn. Co z nami nauczycielami i naszymi dyrektorami .

Lubię to! 0
Zibi
ZibiTolek 11 stycznia o 11:24

Znając życie, to trzeba będzie dokładać do obydwu szkół, bo przecież likwidacja, to bardzo niepopularny temat.

Lubię to! 0
Kolega Tolka
Kolega TolkaTolek 11 stycznia o 12:52

A może Snowidzy? ;)

Lubię to! 0
bezrobotny
bezrobotnyTolek 11 stycznia o 14:05

A co ma być panie Tolek - przekwalifikujecie się. Od dawna trąbią od tym, że w dzisiejszych czasach ponoć trzeba będzie to zrobić nawet 3 lub 4 razy ze względu na ciągłe zmiany na polskim bagiennym rynku pracy. Dodatkowo wielki prof. Męcina twierdzi, że skończyły się czasy jednego zawodu i jednej pracy przez całe życie. Niestety nikt nie umie powiedzieć na kogo, gdzie i za co się przekwalifikować. PS: uszy do góry, Mercedes za 2 lata, będzie praca. Kurs ukraińskiego i można startować!

Lubię to! 0
Franek
Franekbezrobotny 11 stycznia o 15:48

ilu wyborców będzie za likwidacją Marcinowic ilu za Targoszynem .Chyba jednak padnie Targoszyn ma stare budynki dla Wójta będzie łatwiej przebiegać likwidacja

Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe wiadomości

Więcej wiadomości
REKLAMA
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości