Czwartek, 25.04.2024 535

Wyjazdowe przełamanie Parku

Park Targoszyn wygrał dziś po raz pierwszy na wyjeździe w tym sezonie.

Przełamanie nie mogło przyjść chyba w lepszym momencie, ponieważ podopieczni trenera Marka Mackiewicza walczą o utrzymanie. Dziś targoszynianie pokonali w Wilkowie miejscową Wilkowiankę 1:2 i wydostali sie ze strefy spadkowej. Sukces gościom zapewniły trafienia Szafulskiego i Sadowskiego.

Mecz toczył się w dość szybkim tempie. Akcje przenosiły się co róż spod jednej bramki, pod drugą. W dziesiątej minucie Park objął prowadzenie. Po uderzeniu z główki Sadowskiego, bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę, następnie dopadł do niej Szafulski, który głową umieścił ją w siatce. W dwudziestej minucie Park zapisał na swoje konto drugie trafienie. Myszyński minął obrońcę oraz golkipera Wilkowianki, później podał futbolówkę do Sadowskiego, a on nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce.

Taki rezultat utrzymywał się aż do 70 minuty. Wówczas faworyzowana Wilkowianka strzela gola kontaktowego. Po centrze z lewego skrzydła, Pasternak nie upilnował przeciwnika, który głową wpakował piłkę do bramki i przywrócił nadzieje gospodarzom na odrobienie strat. W ostatnim kwadransie Wilkowianka przycisnęła i zepchnęła Park do defensywy, który z kolei czyhał na swoją szansę w kontrach. W końcówce Budziński kilkukrotnie ratował swoich kolegów z opresji, dzięki czemu drużyna z Targoszyna dowiozła korzystny wynik do końca.

24 maja (niedziela), godz. 11:00 - Wilków
Wilkowianka Wilków - Park Targoszyn 1:2 (0:2)
Bramki: ? 70' - Szafulski 10', Myszyński 20'
Park: Budziński - Tryniecki, Zirberminc, Jach, Cisowski, Sadowski, Szafulski, Pasternak, Bodnar, Myszyński, Anczewski. Rezerwowi: Adamus, Kielasiński, Miedziński, Tłusty, Kończak