Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Park nie upolował Orła

O sporym pechu mogą mówić zawodnicy Parku Targoszyn.

Walczący o utrzymanie targoszynianie przegrali kolejny mecz, tym razem na wyjeździe z Orłem Zagrodno i nadal pozostają w strefie spadkowej. Z przebiegu zawodów nie zasłużyli oni na porażkę, co podkreślali po meczu oni sami jak i kibice oraz zawodnicy z Zagrodna. Wszystko rozpoczęło się dobrze dla Parku, bo już w szóstej minucie otworzył wynik spotkania po trafieniu samobójczym. Mógł prowadzić po pierwszych minutach wyżej, ale wcześniej swoich szans nie wykorzystali Cisowski czy Pasternak. Park z prowadzenia cieszył się zaledwie chwilę. W 12 minucie Orzeł wyrównał. Po zagraniu z lewgo skrzydła, gracz gospodarzy  znalazł się w sytuacji sam na sam i zmusił do kapitulacji Adamusa. To jednak nie podłamało gości, którzy mieli dwie kolejne okazje. Najpierw w 21 minucie Sadowski obsłużył podaniem Święsa, którego uderzenie nie odnalazło drogi do bramki. Następnie w 25 minucie strzał Miedzińskiego został obroniony przez golkipera Orła. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 30 minucie. Gracz Orła zagrał piłkę z lewej flanki wzdłuż bramki, a akcję wykończył ustawiony na długim słupku Kaliciak. Kwadrans później gospodarze zadają Parkowi kolejny cios i strzelają mu bramkę do szatni po rzucie rożnym. Piłkarze z Targoszyna nie zdołali wybić futbolówki w zamieszaniu podbramkowym, co wykorzystali rywale i jeden z nich z dziesięciu metrów posłał futbolówkę do siatki. Chwilę wcześniej beniaminek z Targoszyna nie wykorzystał kolejnej okazji, tym razem nieskuteczna próba okazała sie Anczewskiego, który trafił w bramkarza.

Po przerwie obraz gry zmienił się zupełnie. O ile w pierwszej połowie gra była wyrównana, szybka i dynamiczna, a akcje przenosiły się z jednego pola karnego pod drugie, to w drugiej Park zepchnął Orła do głębokiej defensywy, zakładając hokejowy zamek. Panaceum na bramkarza Orła nie znaleźli Tłusty, Anczewski, Święs, Sadowski. Szczęście uśmiechnęło sie do Parku w 68 minucie. Święs otrzymał dobre podanie od Sadowskiego i futbolówka po jego uderzeniu zatrzepotała w siatce. Po bramce kontaktowej, Park chciał iść za ciosem. Stwarzał kolejne sytuacje podbramkowe, ale nie potrafił ich przekuć na gola. W 70 minucie Anczewski strzela obok słupka. W 72 minucie stuprocentowej okazji nie wykorzystuje Dawid Tłusty. W 75 minucie niecelnie główkuje Mackiewicz. W 88 minucie "setki" nie wykorzystał Święs, a w 90 minucie Sadowski uderzył z rzutu wolnego, ezekwowanego z szesnastu metrów, wprost w golkipera. Mimo walki do końca, Park Targoszyn nie zdołał wyrównać i komplet punktów pozostał w Zagrodnie.

To kolejny mecz, w którym Park przeważa, nieźle się prezentuje, ale znów zabrakło mu szczęścia. Park plasuje się na czternastym miejscu z dorobkiem 20 punktów. Pierwszy bezpieczny Fenix Pielgrzymka ma tyle samo punktów, ale legitymuje się lepszym bilansem bezpośrednich potyczek. Za tydzień Park podejmie na własnym boisku Przyszłość Prusice.

10 maja (niedziela), godz. 14:00 - Zagrodno
Orzeł Zagrodno - Park Targoszyn 3:2 (3:1)
Bramki: Kaliciak 12', 30', Janczyszyn 45' - sam. 6', Święs 68'
Park: Adamus - D. Jach, Tryniecki, Święs, Sadowski, Miedziński, Pasternak, Cisowski (Anczewski 32'; Mackiewicz 75'), D. Tłusty, Samojeden (Szafulski 46'), Zirberminc