Sobota, 27.04.2024 423

Saller LHGM: Podsumowanie 6.kolejki

FC Ambitni zostali samodzielnym liderem Saller LHGM.

W meczu na szczycie Ambitni pokonali Inter Marcinowice 5:1. Ciekawe widowisko stworzyli gracze Roda Granowice i PAS-KUL-u Mciwojów. "Starsi Panowie" rozbili Zjednocoznych Snowidza. Problemów z przeciwnikiem nie mieli take Kelnerzy, którzy ograli 13:6 juniorów jaworskiej Kuni i zrównali si punktami z Interem. Dziki lepszemu bilansowi bramkowemu obrocy tytuu zostali nowym wiceliderem. Zjawio si po dwóch kolejkach nieobecnoci Na Luzie, ale nie sprostao Game Over.

Szóst kolejk zainaugurowa pojedynek PAS-KUL-u z Rodem. Pierwsze fragmenty spotkania to badanie si obu druyn. Chwi póniej mecz nabra ju rumieców. Akcje przenosiy si spod jednej bramki pod drug. Gra si toczya "gol za gol". Ju po dziesiciu minutach gry mielismy 2:2. W 13 minucie pierwsze, a jak si póniej okazao ostatnie, prowadzenie da PAS-KUL-owi Radomski. Wyrówna Borowiec, ustalajc rezultat kocowy pierwszej czci zawodów. PAS-KUL mia bardzo duo sytuacji, ale nie potrafi ich skutecznie sfinalizowa, co zemcio si po przerwie. Maciej Bronka dwukrotnie w 23 i 27 minucie pokona Pawa Kul. PAS-KUL nie zdoa odrobi dwubramkowej straty. Odpowiedzia jedynie kontaktowym trafieniem Bartosza Bobera. Rodo jest czwarte i utrzymao dystans trzech punktów do podium. PAS-KUL moe ju by niemale pewien, i nie uda mu si powtórzy wyniku z zeszego roku, kiedy to zaj najniszy stopie podium.

PAS-KUL Mciwojów - Rodo Granowice 4:5 (3:3)
Gole dla PAS-KUL-u: Bartosz Bober 2, Jakub wis, Krzysztof Radomski
Gole dla Roda: Maciej Bronka 3,Grzegorz Piskado, Dawid Borowiec
PAS-KUL: Pawe Kula (BR), Micha Garcarek (KPT.), Marcin Gobiowicz, Bartosz Bober, Krzysztof Radomski, Marcin Grzywa, Jakub wis, Damian Rczkiewicz,Wojciech Szyba, Micha Jeger
Rodo: Tomasz Juzak (BR), Karol Skwark, Dawid Borowiec, Kamil Kowalczyk, Grzegorz Piskado, patryk Kolber, Maciej Bronka (KPT.), Eryk Klczar
Faule: 3:3 (1:1)

Ostatnie niepowodzenia w lidze Oldboye powetowali sobie na Zjednoczonych Snowidza. Zaaplikowali rywalowi a szesnacie goli, tracc tylko dwa. Królem polowania okaza si Pawe Janisiów, autor a siedmiu trafie. By to mecz bez historii. Oldboye dominowali na boisku, co najlepiej odzwierciedla wynik kocowy. "Starsi Panowie" dziki tej efektownej wygranej wydatnie poprawili swój bilans bramkowy i wskoczyli na pit lokat kosztem PAS-KUL-u. Zjednoczeni zanotowali zjazd w tabeli na przedostatnie miejsce.

Oldboy - Zjednoczeni Snowidza 16:2 (5:1)
Gole dla Oldboy: Pawe Janisiów, Dariusz Stefaniak 3, Pawe Bochenek 2, Bronisaw Szymonowicz 2, Mariusz Suchecki, Grzegorz Wrona (sam.)
Gole dla Zjednoczonych: Hubert Pocarz, Grzegorz Wrona
Oldboy: Tomasz Kleniuk (BR), Bronisaw Szymonowicz, Pawe Janisiów, Pawe Bochenek, Tomasz Baewski, Dariusz Stefaniak (KPT.), Piotr Przerywacz, Mariusz Suchecki
Zjednoczeni: ukasz Szymaski (BR), Grzegorz Wrona (KPT.), Bartosz Fiaka, Maciej Szaga, Hubert Pocarz, Krystian Dudek, Micha Janisiów, Krzysztof Kuli, Arkadiusz Bartnicki, Zbigniew Bieryo
Faule: 3:2 (2:1)

Kelnerzy przystpili do pojedynku z juniorami jaworskiej Kuni bez Dariusz Czaji, Pawa Wygi czy Kamila Gobka. Przeciwnik nie by jednak zbyt wymagajcy i te absencje byy nieodczuwalne. Ponadto juniorzy wstawili si na zawody w czwórk, bez etatowego bramkarza. Kelnerzy zachowali si fair-play i wycofali jednego zawodnika. Obrocy tytuu sukcesywnie budowali przewag. Po pierwszej poowie byo juz 4:1 dla Kelnerów, a w dalszej czci rywalizacji powikszali rónic w bramkach. Juniorzy MRKS-u starali si przynajmniej zmniejszy straty. Ich licznik zatrzyma sie na szeciu trafieniach, a adnym golem popisa si Dawid Duda tu po przerwie. Ostatecznie Kelnerzy wygrywaj 13:6. Daniel Nowacki z zespou Kelnerów wykorzysta to spotkanie do poprawienia swojego dorobku bramkowego. Piciokrotnie znalaz dzi recept na stojcego midzy supkami Kuni Aleksandra Jacha i w klasyfikacji strzelców oglda ju tylko plecy Dawida Zapanika.

Kelnerzy - Kunia Jawor (juniorzy) 13:6 (4:1)
Gole dla Kelnerów: Daniel Nowacki 5, Tomasz Serweciski 3, Tomasz Gulewicz 2, Patryk Przerywacz, Marcin Serweciski, Miosz Kudacz
Gole dla Kuni: Kamil Papiernik 2, Mariusz Makowski 2, Dawid Duda, Tomasz Serweciski (sam.)
Kelnerzy: Miosz Kudacz (BR), Daniel Nowacki, Patryk Przerywacz, Tomasz Serweciski, Tomasz Gulewicz, Marcin Serweciski
Kunia: Aleksander Jach (BR), Mariusz Makowski, Dawid Duda, Kamil Papiernik
Faule: 2:2 (1:1)

To by mecz lidera z wiceliderem. Dwóch ekip z kompletem punktów na koncie. Kogo seria musiaa dzisiaj dobiec koca - pado na Inter. Ale po kolei. FC Ambitni musieli sobie dzi radzi bez Emiliana Borka, pauzujcego za czerwon kartk. Pierwsza poowa to pikarskie szachy. adna ze stron nie chciaa zbytnio si otworzy, aby nie da szansy rywalowi na zadanie pierwszego ciosu. Jeli ju kto stworzy sobie dobr sytuacj, to wówczas kapitalnie spisywali si bramkarze - Patryk Borek i Bartosz Lisowski. Efekt? Bezbramkowy remis do przerwy. W 28 minucie doczekalimy si pierwszego gola. Przeduony rzuty karny wykorzysta pewnie Bagiski. Póniej FC Ambitnym poszo ju jak z patka. Winiewski dorzuci dwie bramki, a po jednej Dworakowski i Grabarczyk. Honor Interu z rzutu karnego uratowa Bartosz Lisowski. FC Ambitni - Inter 5:1.

Inter Marcinowice - FC Ambitni 1:5 (0:0)
Gol dla Interu: Bartosz Lisowski
Gole dla FC Ambitnych: Przemysaw Winiewski 2, Marcin Bagiski, Kacper Grabarczyk, Sylwester Dworakowski
Inter: Bartosz Lisowski (BR), Przemysaw Piec, Maciej Jania, ukasz Janisiów, Rafa Kozio (KPT.), Artur Mynarczyk, Sebastian Chlebicki, Pawe Woniakiewicz, Marcin Woniakiewicz, Dawid Zapanik, Marek Soroka, Mariusz Szulc, Oskar Miller (BR)
FC Ambitni: Patryk Borek (BR), Krystian Pietruszka, Kacper Grabarczyk, Przemysaw Winiewski, Dawid Gawda, Tomasz Gobiowski, Marcin Bagiski, Sylwester Dworakowski, Kamil jano, Artur Wachobow
óte kartki: Dawid Zapanik (Inter) oraz Krystian Pietruszka (FC Ambitni)
Faule: 7:6 (4:2)

Najczciej powtarzanie pytanie przed ostatnim meczem dnia nie brzmiao jaki rezultat padnie, ale czy Na Luzie w ogóle si zjawi. Na szczcie zameldowao gotowo do gry i na dodatek dopisaa w tym zespole frekwencja. Na dwa pierwsze gole Game Over, Na Luzie odpowiedziao byskawicznie. Po dwudziestu minutach gry Na Luzie nieoczekiwanie dotrzymywao kroku GO i przegrywao tylko 5:3. Jednak po przerwie jakby kto odci prd "czerwonej latarni" i potwierdzia si teza, i jest to nasjabsza ekipa w lidze. Game Over punktowao przeciwnika, strzelajc mu w drugiej odsonie a sze goli. Game Over wygrao w ogólnym rozrachunku 11:3 i zdobyo drugi z rzdu komplet punktów, dziki czemu umocnio si na siódmym miejscu w ligowej hierarchii.

Game Over - Na Luzie 11:3 (5:3)
Gole dla Game Over: Dominik Jach 3,  Adrian Bochenek 2, Dawid Trzebiniak 2, Micha Miedziski, Mateusz Bruliski, Dawid Tusty
Gole dla Na Luzie: Pawe Sobol, Robert Sobków, Bartosz Podoba
Game Over: Dawid Kroczak (BR), Kamil Szymonowicz, Micha Szymonowicz, Mateusz Bruliski, Adrian Bochenek (KPT.), Dawid Tusty, Micha Tusty, Dawid Trzebiniak, Micha Miedziski, Dominik Jach
Na Luzie: Mateusz Rowiski (BR), Jarosaw Krawczykwoski, Kamil Duszeko, Robert Sobków, Pawe Sobol, Bartosz Podoba, Pawe Krzywicki
Faule: 4:3 (3:0)

Sdziowali: Pawe Gurban i Mateusz Witkowski

"Pitka" kolejki: Patryk Borek (FC Ambitni) - Maciej Bronka (Rodo Granowice), Pawe Janisiów (Oldboy), Marcin Bagiski (FC Ambitni), Dominik Jach (Game Over)

Klasyfikacja strzelców po 6.kolejce:
15 goli - Dawid Zapanik (Inter Marcinowice)
14 goli - Daniel Nowacki (Kelnerzy)
11 goli - Przemysaw Winiewski (FC Ambitni), Dariusz Czaja (Kelnerzy)
10 goli - Marcin Bagiski (FC Ambitni), Tomasz Serweciski (Kelnerzy), Bartosz Bober (PAS-KUL Mciwojów)
9 goli - Grzegorz Wrona (Zjednoczeni Snowidza), Dominik Jach (Game Over), Maciej Bronka (Rodo Granowice), Pawe Janisiów (Oldboy)