Pi膮tek, 29.03.2024 555

Ga藕dzicki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze

Saller LHGM: Podsumowanie 5.kolejki

W hicie 5.kolejki FC Ambitni lepsi od Oldboy體.

Rod硂 Granowice po zwyci阺twie ze Zjednoczonymi zanotowa硂 kolejny awans w ligowej tabeli. Kelnerzy zdobyli darmowe trzy punkty, gdy drugi raz z rz阣u na zawody nie przyjecha硂 Na Luzie. Kolejna taka sytuacja b阣zie skutkowa砤 usuni阠iem tej dru縴ny z rozgrywek. Pierwsze punkty zdoby硂 Game Over. W meczu ko馽z眂ym kolejk, Inter po dobrym widowisku ogra PAS-KUL M禼iwojów.

Rod硂 Granowice od wygranej z Kelnerami pnie si w gór tabeli. Dzi pokonali Zjednoczonych Snowidza i zdobyli trzeci komplet punktów z rz阣u co zaowocowa硂 awansem na czwart pozycj. Natomiast dru縴na ze Snowidzy kontynuuje seri pora縠k i po dzisiejszej spad砤 na ósm lokat.  Zjednoczeni wci笨 maj tylko  trzy punkty na koncie.

Mecz Rod砤 Granowice ze Zjednoczonymi Snowidza rozpocz背 si od smutnego akcentu. Minut ciszy uczczono pami赕 zmar砮go bramkarza Rod砤 Krystiana O秌i. Granowiczanie do spotkania przyst阷owali w bardzo okrojonym sk砤dzie, z zaledwie jednym rezerwowym.  Zjednoczeni mieli do dyspozycji prawie dwukrotnie wi阫sz kadr na ten mecz, ale to nie pomog硂.

Po pierwszej po硂wie Rod硂 prowadzi硂 tylko 3:2, ale w drugiej cz甓ci meczu odskoczy硂 rywalom. Zaaplikowali im cztery gole. Zjednoczeni byli bezsilni i a siedmiokrotnie przekraczali przepisy w drugich dwudziestu minutach, dzi阫i czemu Rod硂 mia硂 cztery przed硊縪ne rzuty karne. Wykorzysta硂 50% z nich. Rod硂 wygra硂 zas硊縠nie.

Rod硂 Granowice - Zjednoczeni Snowidza 7:2 (3:2)
Gole dla Rod砤: Maciej Bronka 3, Dawid Borowiec 2, Robert Fudali, Grzegorz Piskad硂
Gole dla Zjednoczonych: Grzegorz Wrona, Arkadiusz Bartnicki Bartnicki
Rod硂: Tomasz Juzak (BR), Dawid Borowiec, Patryk Kolber, Grzegorz Piskad硂, Maciej Bronka, Robert Fudali (KPT.)
Zjednoczeni: kasz Szyma駍ki (BR), Grzegorz Wrona, Bartosz Fia砶a, Maciej Sza酬ga, Hubert Po潮carz, Krystian Dudek, Micha Janisiów, Krzysztof Kuli, Arkadiusz Bartnicki, Zbigniew Biery硂
ó硉e kartki: Tomasz Juzak (Rod硂) oraz Krystian Dudek (Zjednoczeni)
Faule: 1:9 (1:2)

Kelnerzy – Na Luzie 3:0 vo.

W hicie pi眛ej kolejki Saller LHGM FC Ambitni pokonali Oldboyi 5:1. W tym meczu by硂 wszystko – gole, rzuty karne i kartki. A je秎i chodzi o ten ostatni element to s阣zia prowadz眂y zawody pokaza a dwie czerwone kartki. Po tej pora縞e szanse „Starszych panów” na tytu mistrza Saller LHGM spad硑 praktycznie do zera, a kwestia walki o podium troch si skomplikowa砤.

Wynik meczu otworzy ju w czwartej minucie b阣眂y ostatnio w 秝ietnej dyspozycji Emilian Borek. Niesygnalizowanym uderzeniem z dystansu, z „dzioba” pokona Tadeusza Budzi駍kiego. Po tym trafieniu lider troch si cofn背, daj眂 pogra Oldboyom. Nie potrafili oni tego wykorzysta i pokona dobrze dysponowanego w bramce Patryka Borka. Wygra on miedzy innymi pojedynek jeden an jeden z Marcinem Dudkiem. FC Ambitni nie chcieli poprzesta na jednym trafieniu i po kilku minutach znów ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. W czternastej minucie znów da o sobie zna Emilian Borek, który drugi raz tego popo硊dnia znalaz recept na weterana halówki w Marcinowicach Tadeusza Budzi駍kiego. Nie by to jednak koniec nieszcz甓 dla bramkarza Oldboyi. W 18 minucie wychodz眂 z bramki staranowa gracza FC Ambitnych i decyzja nie mog砤 by inna – czerwona kartka. Pomi阣zy s硊pkami Budzi駍kiego zast眕i kapitan zespo硊 Dariusz Stefaniak.

Po przerwie, w ci眊u sze禼iu minutach FC Ambitni strzelili kolejne dwa gole i prowadzili ju 0:4. Najpierw  futbolówk w siatce umie禼i Bagi駍ki, a 120 sekund pó糿iej uczyni to Wi秐iewski. Dodajmy, i popularny "Wi秐ia" mia dzi pecha pod bramk rywala. Zdo砤 obi zarówno s硊pek jak i poprzeczk. Lider prowadzi ju 0:4 i wydawa硂 si, i FC Ambitni b阣 kontrolowa sytuacj. Oldboye mieli w 32 minucie przed硊縪ny rzut karny, lecz go nie wykorzystali. W 35 minucie w zamieszaniu podbramkowym Emilian Borek zablokowa pi砶 r阫 na linii bramkowej i s阣zia wskaza na siódmy metr.  Ponadto Emilian borek obejrza czerwon kartk co wykluczy硂 go z meczu nast阷nej kolejki, gdzie dojdzie do starcia lidera z wiceliderem – Interem Marcinowice. Marcin Dudek skutecznie egzekwowa jedenastk, ale dopiero za drugim razem. Za pierwszym Patyk Borek za szybko ruszy i arbiter nakaza powtórk. Oldboye postawili wszystko na jedn kart i rzucili si do ataków, ale przypomina硑 one bicie grochem o 禼ian. W 38 minucie wygran FC Ambitnych przypiecz阾owa Marcin Bagi駍ki strzelaj眂 gola numer pi赕.

FC Ambitni z kompletem punktów przewodz w tabeli. Za tydzie czeka ich wa縩e spotkanie z Interem. Z kolei Oldboye spadli an szóst pozycj i do podium trac a pi赕 punktów. Zobaczymy czy uda im si odrobi t strat.

FC Ambitni - Oldboy 5:1 (2:0)
Gole dla FC Ambitni: Emilian Borek 2, Marcin Bagi駍ki 2, Przemys砤w Wi秐iewski
Gol dla Oldboyów: Marcin Dudek
FC Ambitni: Patryk Borek (BR), Emilian Borek (KPT.), Przemys砤w Wi秐iewski, Artur Wachobow, Kamil Jano, Krystian Pietruszka, Marcin Bagi駍ki, Sylwester Dworakowski, Dawid Gaw阣a, Tomasz Go酬biowski.
Oldboy: Tadeusz Budzi駍ki (BR), Dariusz Stefaniak (KPT.), Tomasz Horodecki, Piotr Przerywacz, Tomasz B砤縠wski, Bronis砤w Szymonowicz, Marcin Dudek, Rafa Majka,Pawe Bochenek, Mariusz Suchecki.
ó硉a kartka: Patryk Borek (FC Ambitni)
Czerwona kartka: Emilian Borek (FC Ambitni; za akcj ratunkow 35') oraz Tadeusz Budzi駍ki (Oldboy; za faul - 18')

Game Over do pi眛ej kolejki musia硂 czeka na pierwsze punkty w rozgrywkach. Dzi GO pokona硂 juniorów jaworskiej Ku糿i w efektownym stylu, strzelaj眂 im a dziesi赕 goli. M硂dzie z Ku糿i niczym nie przypomina砤 dru縴ny z poprzednich spotka z mocniejszymi rywalami, gdzie pomimo pora縠k, pozostawia砤 po sobie bardzo dobre wra縠nia. Nie pomog砤 nawet obecno舵 trenera Marka Mackiewicza na boisku, który postanowi wesprze swoich podopiecznych.

Worek z golami szybko rozwi眤a Dawid Zirberminc. Potem pada硑 kolejne trafienia. Juniorzy Ku糿i próbowali na nie odpowiedzie, ale bezskutecznie. Do przerwy Game Over prowadzi硂 4:0, a w drugiej cz甓ci kontynuowa硂 kanonad strzeleck. Zadanie juniorom Ku糿i dodatkowo utrudnia砤 du縜 liczba fauli. W ca硑m meczu zgromadzili ich a dziewi赕. Trzy gole przeciwko swoim kolegom z czasów gry w m硂dzie縪wych zespo砤ch MRKS-u strzeli Dominik Jach. Hattrickiem popisa si równie obecny gracz klubu z ulicy Parkowej Mateusz Bruli駍ki.  List strzelców uzupe硁iaj  Kamila Szymonowicz, Micha Miedzi駍ki  i wspomniany na pocz眛ku Dawid Zirberminc. Honor Ku糿i uratowa Makowski w samej ko馽ówce. Wygrana zaowocowa砤 dla Game Over awansem z dziewi眛ej na ósm pozycj. Z koeli juniorzy Ku糿i s przedostatni.

Game Over - Ku糿ia Jawor (juniorzy) 10:1 (4:0)
Gole dla Game Over: Mateusz Bruli駍ki 3, Dominik Jach 3, Kamil Szymonowicz 2, Micha Miedzi駍ki, Dawid Zirberminc
Gol dla Ku糿i: Mariusz Makowski
Game Over: Dawd Trzebiniak (BR), Mateusz Bruli駍ki, Micha Miedzi駍ki, Dawid T硊sty, Dominik Jach, kasz Tomczuk, Kamil Szymonowicz, Dawid Zirberminc, Krystian T硊sty, Adrian Bochenek (KPT.)
Ku糿ia: Arkadiusz Korybski (BR), Patryk Gwi糳zia, Bart硂miej Gwi糳zia, Dawid Duda, Mariusz Makowski, Kamil Papiernik, Damian Gerasimowicz, Marek Mackiewicz
ó硉a kartka: Damian Gerasimowicz (Ku糿ia)
Faule: 6:9 (2:5)

Dla Interu Marcinowice mecz z PAS-KULem mia by najtrudniejszym testem z dotychczasowych. I chyba takim by. Inter, zajmuj眂y pozycj wicelidera, pokona PAS-KUL, cho w pewnym momencie drugiej po硂wy przegrywa ju 4:2. Dzi阫i tej wygranej „Internazionale” mog si cieszy nie tylko z  drugiej pozycji, ale równie z kompletu zwyci阺tw.
Obie strony zwar硑 przed tym meczem szeregi i zjawi硑 si w mocnych sk砤dach. Po pierwszej po硂wie by remis 2:2. Najskuteczniejszy strzelec Interu Dawid Zapa秐ik dzi nie mia swojego dnia, marnuj眂 kilka dobrych okazji. K硂potem do zmartwie dla Interu po dwudziestu minutach gry by砤 du縜 liczba przewinie.

Drug po硂w lepiej rozpocz背 PAS-KUL, wychodz眂 na prowadzenie 4:2. Inter stosunkowo szybko odpowiedzia kontaktowym trafieniem Wo糿iakiewicza, a wyrówna Piec. Inter na tych dwóch golach nie poprzesta i strzeli jeszcze dwa. W ostatniej minucie, przystanie 6:4 dla Interu, PAS-KUL mia jeszcze rzuty karny, który w przypadku jego skutecznego  egzekwowania da砨y jemu 30 sekund nadziei na to, 縠 uda mu si wyrwa chocia縝y punkt. Rzut karny nie zosta wykorzystany, co zem禼i硂 si jeszcze przed ko馽ow syren. Dzie砤 zniszczenia PAS-KULu dokona 痷kowski, pokonuj眂 po indywidualnym popisie Paw砤 Kul. Zawodnicy obu ekip stworzyli 秝ietne, wyrównane widowisko. By to z pewno禼i jeden z lepszych meczy w tej edycji. Spotkanie mog硂 si u硂縴 zupe硁ie inaczej dla br眤owych medalistów trzeciej edycji, gdyby skutecznie egzekwowali przed硊縪ne rzuty karne. Inter wci笨 wiceliderem, a  PAS-KUL jest pi眛y.

PAS-KUL M禼iwojów - Inter Marcinowice 4:7 (2:2)
Gole dla PAS-KULu: Bartosz Bober 2, Wojciech Szyba, Krzysztof Radomski
Gole dla Interu: Przemys砤w Piec 2, kasz 痷kowski 2, Maciej Jania, Marcin Wo糿iakiewicz, Dawid Zapa秐ik
PAS-KUL: Pawe Kula (BR), Micha Garcarek (KPT.), Marcin Go酬biewicz, Damian R眂zkiewicz, Jakub i阺, Wojciech Szyba, bartosz Bober, Krzysztof Radomski, Kamil Kowalczyk, Kacper Stachera (BR)
Inter: Bartosz Lisowski (BR), Przemys砤w Piec, Maciej Jania, kasz Janisiów, Rafa Kozio (KPT.), Artur M硑narczyk, Sebastian Chlebicki, Pawe Wo糿iakiewicz, Marcin Wo糿iakiewicz, Dawid Zapa秐ik, Marek Soroka, Mariusz Szulc, kasz 痷kowski, Oskar Miller (BR)
ó硉a kartka: Bartosz Lisowski (Inter)
Faule: 4:8 (3:6)

"Pi眛ka kolejki": Patryk Borek (FC Ambitni) - Maciej Bronka, Dawid Borowiec (obaj Rod硂 Granowice), Marcin Wo糿iakiewicz (Inter), Marcin Bagi駍ki (FC Ambitni)