Piątek, 26.04.2024 368

Zjednoczeni pokazali charakter.

Szste Zwycistwo w sezonie odnieli Pikarze Zjednoczonych Snowidza, pokonujc na wyjedzie Ora Konary 1-4. Tym meczem wicelider udowodni, e poraka z przed tygodnia bya tylko wypadkiem przy pracy.

Pocztek spotkania to do niespodziewanie przewaga ,,Orów" którzy atakami pozycyjnymi starali si zaskoczy goci ze Snowidzy. Przyjezdni odgryzali si gronymi kontrami, ale tylko przez 10 minut bo wraz z upywem czasu Zjednoczeni przejli inicjatyw i gra toczya si gównie na poowie gospodarzy. Po 20 minutach Zjednoczeni wychodz na prowadzenie strzaem z serii ,,stadiony wiata" popisuje si Babiarz, przytomnie zauway wysunitego bramkarza i strzaem niemale z poowy boiska otwiera wynik meczu. Przyjezdni po bramce jeszcze mocniej uwierzyli w wasne moliwoci, chwil póniej mogo by ju 2-0 lecz Bochenek pomyli si o centymetry. Kolejne dwie okazje w przecigu 10 minut mia Grudziski jednak w dogodnych sytuacjach dwukrotnie gór bramkarz Ora. Tu przed przerw Zjednoczeni osigaj swój cel i podwyszaj prowadzenie. Pik w rodku pola przej Szaga, podprowadzi kilkadziesit metrów zagra na ,,klepke" z Bochenkiem po czym strzaem z pierwszej piki umieszcza futbolówk w bramce. Do przerwy Wicelider ze Snowidzy prowadzi 2-0. Majc mecz pod kontrol.

Drug poow bardzo zmotywowani gocie zaczli od zdecydowanych ataków. Zaledwie 3 minuty po wznowieniu gry swoj okazje mia Samborski, chwil póniej bliski szczcia by te Bochenek ale w obu przypadkach do celu zabrako niewiele. 55 minuta gospodarze wyprowadzili kontr, po której napastnik Ora pada w polu karnym, arbiter bez wachania wskazuje na 11 metr. Do piki podszed zawodnik z Konar i pewnym strzaem zdobywa bramk kontaktow. Od tego momentu ,,Ory" poczuy e mog gra o pen pule w tym spotkaniu. Bliscy wyrównania byli w 64 minucie rzut wolny z okolic 18 metra, jednak strza minimalnie nie celny. 10 minut póniej ponownie na dwubramkowe prowadzenie wychodz Zjednoczeni. Karpiejczyk popisuj si fantastycznym podaniem z rzutu wolnego pika spada na nog Grudziskiego, który wolejem nie daje szans bramkarzowi Konar.  W 80 minucie faulowany w polu karnym Gospodarzy zosta Babiarz, sam poszkodowany wymierza sprawiedliwo i podwysza prowadzenie. Orze próbowa zniwelowa straty lecz bardzo dobrze dysponowana tego dnia defensywa Zjednoczonych nie pozwala na zbyt wiele, bd dobrze interweniowa Bartnicki. W kocówce bliscy podwyszenia wyniku byli jeszcze Szaga, Kuli czy Samborski jednak ich strzay z dystansu nie znalazy drogi do bramki. Ostatecznie Zjednoczeni Snowidza ogrywaj na wyjedzie Ora Konary 1-4. Czym umacniaj si na drugiej pozycji. Zawodnicy ze Snowidzy do gry powróc dopiero za 3 tygodnie poniewa przed nimi dwie kolejki pauzy.

6 padziernika (niedziela) godz. 11:00 - Konary
Orze Konary 1-4 Zjednoczeni Snowidza
Bramki: Babiarz x2. Szaga x2
Zjednoczeni Snowidza: Bartnicki - Karpiejczyk, Suhak, Sokó, Babiarz, Grudziski, Szaga, Samborski, Kuli, Fiaka (70' Gaka), Bochenek (85' Siadkowski)

Autor: Boro96