Środa, 24.04.2024 225

Pierwsza strata punktw Zjednoczonych

Dobre widowisko zaprezentowali nam zawodnicy Zjednoczonych Snowidza i Ora Mikoajowice, ktrzy mierzyli si w hicie kolejki.

Jak na hit przystao spotkanie nie rozczarowao, toczone byo w szybkim tempie z okazjami bramkowymi z obu stron. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze. Ju w 3 minucie Bochenek z 17-tu metrów decyduje si na strza, jednak na posterunku by Majchrzak. W 6 minucie z kontr wychodz przyjezdni, ale arbiter sygnalizuje pozycje spalon jednego z zawodników. Z jego decyzj nie zgadza si Angrot, za co oglda pierwszy óty kartonik w meczu. Chwil póniej lew stron boiska przedar si Szaga zagra w pole karne, Fiaka gow zagrywa do lepiej ustawionego Gaki, a ten uderza ponad bramk. W 15 minucie Karpiejczyk dalekim wrzutem z autu posya pik w pole karne goci, najwyej w polu karnym wyskoczy Bochenek, lecz pomyli si o centymetry. Pierwsza bramka w meczu pada w 21 minucie, kiedy to przy linii bocznej faulowany by Gawda, sdzia uzna, e wiksz korzy przyjezdni bd mieli jeli kontynuuj akcje, co okazao si wietn decyzj, Angrot znalaz si z pik na 16 metrze przymierzy i otworzy wynik spotkania. Stracona bramka motywujco wpyna na zawodnik Snowidzy, którzy dyli do odrobienia strat i ju dwie minuty póniej móg to zrobi Szaga, który zdecydowa si na strza z powietrza i niewiele si pomyli. W 25 minucie wyrównanie moga da para stoperów gospodarzy. Karpiejczyk z rzutu wolnego dorodkowuje w pole karne, do piki dopada Bochenek, jednak jego strza przelatuje pó metra nad poprzeczk. Jak mówi stare pikarskie porzekado niewykorzystane sytuacje lubi si mci i tak mogo by tym razem. W 28 minucie na indywidualn akcj zdecydowa si Nikodem. Bdc na 25 metrze zdecydowa si na strza, który trafia w poprzeczk. Zjednoczeni bliscy wyrównania byli w 32 minucie. Strza Kulisia z 20-tu metrów by minimalnie niecelny. Minut póniej óty kartonik za gronie wygldajcy faul na rywalu obejrza Gaka. 35 minuta, Angrot otrzymuje podanie na 40 metrze, widzc wysunitego z bramki Bartnickiego decyduje si na prób lobu i niewiele si myli. Remis tu przed ostatnim gwizdkiem sdziego w pierwszej odsonie meczu móg da jeszcze Bochenek, który w penym biegu wpad w pole karne, przekada pik na praw nog, po czym decyduje si na strza. Majchrzak wybija przed siebie i obrocy Ora zaegnali niebezpieczestwo. Do przerwy ogldalimy porywajce widowisko z lekk przewag gospodarzy, ale to przyjezdni prowadzili 1-0.

Po przerwie Zjednoczeni wzmocnili si raenie na boisku. Za Gak zameldowa si Winter, który zaj miejsce stopera, natomiast rosy obroca Pawe Bochenek przeniós si do linii ataku. I to wanie Bochenek jako pierwszy w drugiej czci gry móg si wpisa na list strzelców, po dorodkowaniu Szagi z rzutu ronego uderzy mocno gow, jednak pik zmierzajc do bramki wybija Gobiowski. Kwadrans póniej Fiaka centruje w pole karne, tam w tempo nabiega Szaga, który strzaem gow myli si nieznacznie. W 69 minucie podwójna zmiana w szeregach gospodarzy. Za Januszkiewicza wchodzi Niewadzi, natomiast Kulisia zmienia Wrona. Ju w pierwszym kontakcie z pik sytuacje mia Niewadzi, wpad z pik w pole karne, uderzy mocno, lecz prosto w bramkarza. Co nie udao si Zjednoczonym, udao si zawodnikom Ora w 70 minucie. Rzut rony miaa ekipa miejscowych, pik wrzucan w pole karne wybili obrocy z Mikoajowic, ta trafia wprost pod nogi Nikodema, który pomkn w kierunku bramki popisujc si wietnym podaniem do Angrota, który dopeni formalnoci. W 72 minucie w miejsce Fiaki pojawia si Rendycz, który wniós sporo oywienia w szeregi Zjednoczonych. W 75 minucie mogo by ju 3-0, jednak Pawlukiewicz trafia tylko w poprzeczk. Co nie udao si Pawlukiewiczowi, udao si chwil póniej Gawdzie. W sytuacji sam na sam znalaz si Nikodem, który przegrywa pojedynek z Bartnickim, jednak bramkarz Snowidzy przy dobitce by ju bezradny. Ostatecznie Zjednoczeni po dobrym spotkaniu ulegaj Orowi Mikoajowice przed wasn publicznoci 3-0.

28 wrzenia (niedziela), godz. 11:00 – Snowidza
Zjednoczeni Snowidza 0-3 Orze Mikoajowice
Bramki: Angrot 21’, 66’, Gawda 79’
Zjednoczeni Snowidza: Bartnicki – Babiarz, Karpiejczyk, Bochenek (Rus 80’), Suchak, Fiaka (Rendycz 72’), Samborski, Kuli (Wrona 63’), Szaga, Januszkiewicz (Niewadzi 63’), Gaka (Winter 45’)