Sobota, 20.04.2024 493

Pierwsza pora縦a Zjednoczonych

Pierwszej pora縦i w rundzie wiosennej doznali Zjednoczeni Snowidza.

Zjednoczeni Snwoidza wczoraj podejmowali na w砤snym boisku Polder Damianowo. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli wyzej notowani go禼ie, którzy walcz o podium. Jednak pierwsze minuty nale縜硑 do miejscowych, którzy lewy skrzyd砮m raz po raz starali si stworzy sytuacje podbramkowe. Bliski otworzenia wyniku by w 10 minucie Maciej Sza砮ga. Zawodnik Zjednoczonych opanowa bezpa駍k pi砶, ale jego uderzenie poszybowa砤 minimalnie nad poprzeczk. Polder odgryza si gro糿ymi kontrami. Bliski szcz甓cia w szeregach dru縴ny z Damianowa by Szymonowicz w 28 minucie. Jednak za daleko wypu禼i sobie pi砶 i ta pad砤 硊pem bramkarza. Szymonowicz za niewykorzystan okazj zrehabilitowa si dziesi赕 minut. Dobi on strza swojego kolegi z dru縴ny i wyprowadzi Polder na prowadzenie.

Po przerwie, mimo prowadzenia, do 秏ielszych ataków ruszy Polder. Jednak dobrze dysponowana tego dnia linia obrony Zjednoczonych nie dawa砤 si zaskoczy przerywaj眂 akcj przeciwników ju na 30 metrze lub skutecznie zastawiaj眂 pu砤pki ofasajdowe. Najlepsza okazj do wyrównania Zjednoczeni mieli w 70 minucie. Sza酬ga mocno wstzreli pi砶 w pole karne, ta odbi砤 si od jednego z obro馽ów go禼i i minimalnie min瓿a bramk Polderu. Jeszcze w doliczonym czasie gry przed szans zmiany wyniku stan背 Niewadzi, ale pi砶a po jego uderzeniu nie znalaz砤 sie w siatce.

Zjednoczeni nie wykorzystali szansy na awans na dziewi眛e miejsce w tabeli i nadal s na dziesi眛ej pozycji z dorobkiem 12 punktów. Natomiast Polder dzi阫i temu zwyci阺tw, wskoczy na trzecie miejsce.

18 maja (niedziela), godz. 14:00 - Snowidza
Zjednoczeni Snowidza - Polder Damianowo 0:1 (0:1)
Bramka: Szymonowicz