File: /home/tbla2/domains/tbla2.linuxpl.info/public_html/index.php

Line: 315

Miedziana kltwa trwa - Jawor

Czwartek, 18.04.2024 228

Miedziana kltwa trwa

Niestety Kunia odpada z Pucharu Polski. Dzi przegralimy z druyn Miedzi II Legnica 1:2. Gol decydujcy o awansie Miedzi do dalszej fazy rozgrywek, pad w 89 minucie.

Bramk dla Kuni strzeli Arkadiusz Felich po podaniu Gracjana Skoczylasa. W drugiej poowie jeszcze dwukrotnie pokonalimy Budnika, ale w obu przypadkach arbiter odgwizda spalone!

Mariusz Krupczak postanowi dzi da odpocz trójce graczy z podstawowego skadu: Bartoszowi Fitasowi, bartoszowi Skulskiemu i Danielowi Ulanickiemu. W kadrze Kuni na to spotkanie pojawi si po pó roku nieobecnoci Kamil Kurzelewski. Na dzisiejszym meczu obecny by trener pierwszej druyny Miedzi Legnica Bogusaw Baniak, który przyjecha obserwowa zaplecze. Warto przypomnie, e na meczach w Jaworze byli równie Marek Bajor i Ryszard Tarasiewicz. Kilka tygodni póniej po wizycie w jaworskim grodzie… stracili prac w swoich klubach. Czy podobny los spotka trenera Baniaka? Nie yczymy mu tego. Wrómy do meczu. W skadzie Miedzi II zagrao kilku graczy z szerokiej kadry pierwszego zespou, a byli to: Dawid Grittner, Mateusz Bany, Kamil Zieliski i Pawe Kowal, Maciej Kazimierowicz.

Spotkanie lepiej rozpocza Mied. Nasi zawodnicy wygldali na troch „sparaliowanych”. W pierwszym kwadransie, wicej z gry mia czwarto ligowiec, który swoja przewag udokumentowa to w 9 minucie, kiedy to obj prowadzenie. Pika po rzucie rony, opucia pole karne, trafia na nog Mateusza Banego, a ten piknym strzaem z woleja otworzy wynik meczu. Pomimo pocztkowej przewagi Miedzi, Kunia szybko si otrzsna, z minuty na minut rozkrcaa si i graa coraz lepiej, bdc druyn lepsz na tle teoretycznie silniejszego przeciwnika. Pierwszy raz nasi pikarze do interwencji zmusili Brudnika po kornerze, gdy gówkowa Serweciski, ale 10 minut by ju bez szans. Skoczylas przyj pik w polu karnym, poda j Felichowi, a ten nie mia kopotów ze skierowaniem jej do siatki. 120 sekund póniej moglimy wyj na prowadzenie, kiedy to Serweciski wyszed niemale na czyst pozycje, lecz fatalnie spudowa, uderzajc obok supka. W 35 minucie to kolejna szansa na gola dla gospodazy. Pik lecc w wiato bramki po strzale Krupczaka, zapa Budnik. Gdy jaworzanie siali zamt w polu karnym Miedzi, gocie odpowiadali uderzeniami z dystansu, które szerokim ukiem mijay posterunek Kudacza. Ponownie Mied II powanie zagrozia w 38 minucie, gdy nad bramk strzela po rzucie ronym Bany. Jeszcze w pierwszych 45 minutach mielimy, kolejn szans na kolejne trafienie. Mateusz Bober uderzy zbyt wysoko z okolic 14 metra.

Obraz gry w drugich 45 minutach, nie odbiega zbytnio od pierwszych. To Kunia sprawiaa lepsze wraenie. W 53 minucie Felich strzeli z gówki nad poprzeczk. W odpowiedzi Mied II zaatakowaa w 56 minucie. Niebezpieczestwo zaegna interwencj na przed polu Kudacz. Nastpnie, midzy 60, a 65 minut trzykrotnie zagrozilimy. Najpierw futbolówk nad poprzeczk przeniós Budnik po strzale Bobera. Nastpnie Skulski uciek legnickim obrocom, ale zamiast szuka uderzenia, zdecydowa si szuka podaniem Felicha, do którego pika i tak nie dotara. Na koniec Krupczak uderzy obok prawego supka. Kunia w kolejnych minutach nie zwalniaa tempa. 71 minuta i kolejna szansa MRKS-u, tym razem prób Felicha broni bramkarz. Pomidzy 74, 84 minut miay miejsce dwie kontrowersyjne sytuacje. Najpierw gola zdoby Fitas, lecz arbiter liniowy ni z td ni z owd odgwizda spalonego… Po kilku minutach, pik kieruje do siatki Bober. Tym razem te by spalony… Tymi deycjzami, sdzia wypaczy rezultat spotkania, bo spalonych naszym zdaniem jak i wielu kibiców nie byo. Podamao to nieco naszych zawodników i Mied II zacza dochodzi do gosu ponownie. Kiedy kibice myleli ju o dogrywce to Mied II strzelia gola. Podanie z gbi pola otrzyma Murawski, wyszed sam na sam, przerzuci pik nad Kudaczem i skierowa futbolówk do pustej bramki, zdobywajc gola na wag awansu.

By to bardzo dobry mecz w wykonaniu Kuni! Chcielibymy j oglda tak grajc co kolejk. Jednak bdy sdziowskie, wypaczyy rezultat kocowy. Kltwa zwizana z meczami pucharowymi przeciwko miedzi trwa nadal i potrwa przynajmniej do przyszego roku. Szkoda. Teraz pozostaje walka w okrgówce o awans, a jeli bdziemy tak si prezentowa jak dzisiaj, awans nie jest nie realny jak wielu kibiców twierdzi po meczach z czoówk.

11 kwietnia (roda), godz. 16:30 - Jawor (Stadion Miejski przy ul. Parkowej 8)
KUNIA JAWOR - Mied II Legnica 1:2 (1:1)
Bramki: Felich 30' - Bany 9', Murawski 88'
KUNIA:  1. Miosz Kudacz - 14. Robert Kruczek, 6. Emilian Borek, 4. Kamil Kurzelewski, 5. Patryk Przerywacz - 2. Gracjan Skoczylas, 15. Kamil Orda, 11. Mariusz Krupczak, 19. Tomasz Serweciski, 9. Mateusz Bober (C) - 18. Arkadiusz Felich
Mied II: 35. Andrzej Budnik - 28. Bartosz Wróblewski (10. Adrian Gaza 46'),16. Mateusz Bany, 3. Bartomiej Tomczyszyn, 89. Dawid Grittner (C), 5. Patryk Bbenek (Krystian Majkowski 57'), 17. Kamil Zieliski, 11 Krystian Jajko, 18. Pawe Kowal, 8. Patryk Maziarz (20. Maciej Kazimierowicz 46'), 22. Patryk Murawski (20. Wojciech Wojtasiski 89'),
Sdziowali: Marek Opaliski (jako gówny) oraz Marek Dubaa i Jacek witaa (jako linowi) - Delegatura Lubin