0 informacja prasowa Fakty

2017 rokiem seniora w Gminie Męcinka – bezpłatna rehabilitacja!

Gmina Męcinka konsekwentnie wspiera seniorów. W 2017 roku oferuje seniorom bezpłatną rehabilitację w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Piotrowicach.

- Szczególnymi grupami naszej społeczności lokalnej są dzieci i seniorzy. Te pierwsze to pełne ufności w człowieka i przyszłość istoty, którym należy zapewnić dobre przygotowanie edukacyjne oraz start na dalsze etapy życia. Seniorzy to natomiast skarbnica wiedzy, doświadczeń i mądrości życiowych. I to właśnie tym grupom społecznym należy zapewnić szczególną ochronę i bezpieczeństwo. Jednym z pierwszych działań obecnego samorządu Gminy Męcinka było uruchomienie pełnowymiarowych bezpłatnych przedszkoli gminnych – to dla najmłodszych. Dla seniorów natomiast od 2015 r. oferujemy wiele działań społecznych i akcji profilaktycznych. W obecnym roku uruchamiamy dla osób w wieku 60+ będącymi pacjentami naszych ośrodków zdrowia bezpłatną rehabilitację w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Piotrowicach – informuje wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski.

Seniorom oferujemy bezpłatne zabiegi takie jak laseroterapia, fizykoterapia, elektroterapia, światłolecznictwo, ultradźwięki, magnetoterapia oraz masaże. Przed przystąpieniem do rehabilitacji niezbędne jest uzyskanie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej przyjmującego w ośrodkach Gminy Męcinka. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Zdrowia w Piotrowicach.

- Ale bezpłatna rehabilitacja dla naszych seniorów to nie jedyna oferta skierowana do tej grupy społeczności lokalnej. Wiosną odbędą się badania profilaktyczne pod kątem układu oddechowego (spirometria), natomiast jesienią zaplanowane zostały warsztaty „Jak rozpoznać zawał, jak rozpoznać wylew" oraz „Pierwsza pomoc dla wnuczków – pierwsza pomoc dla dziadków". Odbędą się również spotkania seniorów z naszymi przedszkolakami oraz uczniami - dodaje wójt.

Gmina Męcinka Piotrowice GOZ Piotrowice Gminny Ośrodek Zdrowia seniorzy rehabilitacja

Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe wiadomości

Więcej wiadomości
REKLAMA
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
  • Pielgrzymka na Górzec

    WAŻNE Pielgrzymka na Górzec

  • W Mcince postawili drewniane wiaty
    W Mcince postawili drewniane wiaty
  • Spotkanie na Szlaku Cysterskim
    Spotkanie na Szlaku Cysterskim
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości