Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Marcin Folc znów w barwach Kuźni

W meczu z Konfeksem Legnica po siedemnastu latach przerwy Marcin Folc znów przywdział meczowy trykot Kuźni. W drugiej połowie zastąpił na boisku najlepszego snajpera MRKS-u Marcina Bagińskiego.

Za chwilę Marcin Folc zamelduje się na boisku przy Parkowej. Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

35-latek walnie przyczynił się do jednobramkowej wygranej niebiesko-żółto-czarnych, zagrywając prostopadłą piłkę do Seweryna Sucheckiego, który podanie doświadczonego kolegi w 86 minucie zamienił na zwycięską bramkę.  

Ostatnim klubem Folca był w sezonie 2014/2015 Górnik Wałbrzych, występujący wówczas w drugiej lidze. Na szerokie piłkarskie wody wychowanek Kuźni wypłynął w 2000 roku, kiedy przeszedł z MRKS-u do RKS-u Radomsko, grającego na zapleczu ekstraklasy. Z klubem z województwa łódzkiego jaworzanin świętował awans do piłkarskiej elity. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w przegranym 0:1 przez RKS meczu z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. 

Najlepszy okres kariery Folc spędził w Zagłębiu Sosnowiec, walnie przyczyniając się do ostatniego awansu klubu do ekstraklasy. W niej w 24 meczach w barwach sosnowieckiego klubu strzelił sześć goli, dając Zagłębiu chociażby prestiżowe zwycięstwo nad Legią Warszawa. Ponadto w karierze występował m.in. w Piaście Gliwice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy GKS-ie Tychy.

Zobacz fotorelację:

(FOTO) Kuźnia wraca na zwycięski szlak

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.