Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Licealiści z Jawora zdobyli Szrenicę

W czwartek 5 października uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze wraz z opiekunką, Panią Iwoną Zatyką, wybrali się na Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu „Nysa”.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Licealiści mieli przyjemność rywalizowania z wieloma drużynami, które przemierzały Karkonosze ośmioma innymi trasami. Uczestnicy rajdu w składzie: Emilia Drzał, Natalia Paszko, Wiktoria Adamska, Dawid Kupczyk, Kajetan Parzyszek, Błażej Parzyszek, Artur Błaszczyk i Tytus Jarosz, musieli wykazać się wiedzą dotyczącą Karkonoszy oraz niezłomną wytrwałością podczas pokonywania długich, górskich szlaków.

Po wyruszeniu ze Szklarskiej Poręby pierwszym zadaniem wyznaczonym grupie była "wspinaczka" na jeden ze szczytów Karkonoszy - Szrenicę, gdzie mieści się schronisko tej właśnie nazwy. Trudną do pokonania trasę umilała im panująca między drużynami przyjazna atmosfera i wzajemna mobilizacja, bo pogoda nie oszczędzała turystów. Tego dnia mieli oni możliwość podziwiania Wodospadu Kamieńczyka, Białej Doliny oraz odwiedzili schronisko "Na Hali Szrenickiej".

Kolejnym etapem rajdu było przekroczenie granicy polsko-czeskiej. W czasie wędrówki uczestnicy mogli zobaczyć m.in. źródło Łaby, Wodospad Pancavy i Śnieżne Kotły. Gościli oni także w czeskich schroniskach - boudach, tj: Vosecka Bouda, U Ctyr Panu, Vrbatova Bouda, Labska Bouda, Martinova Bouda.

W ostatnim dniu, schodząc z gór, odwiedzili Mokrą Przełęcz schronisko "Pod Łabskim Szczytem", Kukułcze Skały oraz Dom Hauptmannów.    

Wszyscy uczestnicy rajdu zgodnie stwierdzili, że była to jedna z największych przygód ich życia.  Przy okazji wygrali współzawodnictwo na swojej trasie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.