Wtorek, 19.03.2024 409

Kuźnia wygrywa, Odra na kolanach!

W meczu na szczycie Ligi Okręgowej Juniorów Młodszych liderująca Kuźnia Jawor pokonała drugą Odrę Ścinawa 4:1!

© Paweł Sasiela

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Dariusza Szeligi mają dosłownie autostradę do tego, aby sięgnąć po mistrzowski tytuł. Nad drugimi ścinawianami jaworzanie posiadają na dzień dzisiejszy siedem "oczek" przewagi, ale należy pamiętać, że MRKS ma o jedno spotkanie rozegrane więcej.

W sobotnich zawodach nie minęło 120 sekund, a Kuźnia mogła już prowadzić. Jednak Seweryn Suchecki nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Mogło to się zemścić w przeciągu następnych kilku minut, bowiem to Odra stworzyła sobie dwie okazje, ale na szczęście nie zostały one wykorzystane przez przyjezdnych. Później na boisku aż do przerwy rządzili i dzielili niebiesko-żółto-czarni, czego dowodem było dwubramkowe prowadzenie. W 13 minucie Seweryn Suchecki otworzył rezultat konfrontacji z rzutu wolnego, a w 28 minucie drugi raz wpisał się na listę strzelców, po podaniu powracającego po kontuzji Przemysława Pieca.

W drugich 40 minutach obraz gry uległ zmianie. Kuźnia oddała pole Odrze i to ona była stroną przeważającą. Goście skonstruowali kilka groźnych akcji, ale ze skutecznością tego dnia było u nich na bakier. Poza tym bardzo dobrze pomiędzy słupkami zespołu z Parkowej 8 spisywał się Adrian Nkwamu.

Jak wykorzystywać nadrzające się szanse pokazywali juniorzy młodsi Kuźni, którzy w 71 i 80 minucie po kontratakach podwyższyli prowadzenie. Najpierw do siatki trafił Seweryn Suchecki, a później Dawid Rembisz, zaś przy obu trafieniach ponownie asystował Przmysław Piec. Odra odpowiedziała w międzyczasie jedynie golem honorowym, a konkretnie  75 minucie.

20 maja (sobota), godz. 11:00 - Jawor (Stadion Miejski)
LOJM: Kuźnia Jawor - Odra Ścinawa 4:1 (2:0)
Bramki: Suchecki 13', 28', 71',Rembisz 80' - ? 75'
Kuźnia: Adrian Nkwamu - Mateusz Rudy, Marek Błoński (Adrian Misek 60'), Bartłomiej Pastuła, Kacper Kuźmiński (Dominik Degórski 72'), Marcel Szałach (Marcin Tymofiejczyk 41'), Wojciech Smyk, Paweł Ociepka (Jakub Oślak 57'), Kewin Klasa (Dawid Rembisz 74'), Seweryn Suchecki, Przemysław Piec