Czwartek, 25.04.2024 361

Kuźnia triumfuje ponownie przy Grabskiego!

Kuźnia Jawor znów podbiła stadion przy ulicy Grabskiego w Legnicy!

Kilkanaście dni po zwycięstwie w pucharowej potyczce, tym razem jaworzanie ograli Konfeks w ramach walki o ligowe punkty 4:2. Do przerwy było 3:1 dla przyjezdnych. Po zmianie stron legniczanie szybko zdobyli gola kontaktowego i mieli jeszcze okazje do wyrównania, ale tego dnia szczęście pomogło trochę podopiecznym trenera Władysława Morocha, którzy przypieczętowali swoje zwycięstwo trafieniem na 4:2 w 77 minucie

Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem, z sytuacjami dla obu stron. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 23 minuty. Wówczas dośrodkowanie Wiśniewskiego na gola zamienił Bagiński. W 29 minucie było już 2:0 dla Kuźni. Zatłokiewicz zagrał z głębi boiska w pole karne do Sejuda, a ten uderzeniem po długim słupku pokonał Tamiołę. Radość z dwubramkowego prowadzenia w szeregach gości zmącił gol kontaktowy dla Konfeksu. W 33 minucie po centrze z rzutu wolnego, głową futbolówkę do siatki skierował Wach. W 43 minucie Kuźnia strzeliła Konfeksowi gola do szatni i było już 3:1. Faulowany w obrębie "szesnastki" był Bagiński i sędzia wskazał na "wapno", z sprawiedliwość wymierzył z jedenastu metrów Emilian Borek.

Na początku drugiej połowy, zespół pod batutą Piotra Adamca zdobył bramkę kontaktową. Dodała ona wiatru w żagle legniczanom, którzy dążyli do wyrównania, momentami spychając do głębokiej defensywy. Najbliżej doprowadzenia do stanu 3:3 gospodarze byli ok. 70 minuty. Wówczas soczyste uderzenie z dystansu Cymbalisty na róg sparował Patryk Borek, który kilkukrotnie w tym spotkaniu świetnie interweniował.. Następnie po kornerze gracz Konfeksu trafił w poprzeczkę. Kilka minut później zawodnik z Legnicy z paru metrów fatalnie przestrzelił.

Niewykorzystane szanse zemściły się na Konfeksie. W 77 minucie Dworakowski podał na prawe skrzydło do Sejuda, on zagrał wzdłuż bramki prawie z linii końcowej, a zamykający akcję Dworakowski skierował futbolówkę do siatki. Miejscowi podejmowali jeszcze próby odrobienia straty, ale bezskutecznie i musieli przełknąć pierwszy raz w tym sezonie gorycz porażki. Dla Kuźni była to już czwarta wygrana z rzędu, a w najbliższą środę czeka ją spotkanie w ramach Pucharu Polski z Zagłębiem II Lubin.

5 września (sobota), godz. 15:00 - Legnica (Stadion przy ul. Grabskiego)
Konfeks Legnica - Kuźnia Jawor 2:4 (1:3)
Bramki: Wach 33', Kowalczyk 52' - Bagiński 23', Sejud 29', E. Borek 43', Dworakowski 77'
Kuźnia: Patryk Borek - Kamil Fiedziuk, Emilian Borek, Kamil Dunaj, Krystian Pietruszka, Kacper Grabarczyk, Kamil Janoś, Przemysław Wiśniewski (Mateusz Bruliński 82'), Marcin Bagiński, Kamil Zatłokiewicz (Sylwester Dworakowski 46'), Rafał Sejud (Arkadiusz Korybski 85')
Żółte kartki: Wach (Konfeks) oraz Fiedziuk, Pietruszka, Grabarczyk, Janoś (Kuźnia)
Sędziował: Radosław Jasiński (Delegatura Lubin)