Piątek, 29.03.2024 338

Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane

Kunia w-ce liderem!

Zwycistwem 2:1 zakoczy si pierwszy mecz tej wiosny na stadionie przy ulicy Parkowej 8.

Kunia w przekroju caego spotkania, bya ekip lepsz, lepiej grajc i co najwaniejsze skuteczniejsz. Gole strzelalimy po staych fragmentach gry, a ich zdobywcami byli Robert Kruczek i Tomasz Serweciski. Sparta zawody koczya w dziesitk, po czerwone kartce dla jej kapitana za obraliwe gesty.

Od pocztku meczu to Kunia bya stron przewaajc, grajc ciekawsz i lepsz pik. Ju w 5 minucie moglimy wyj na prowadzenie. Bober zagra pik na ósmy metr Fitasowi, lecz on strzeli obok supka. Kiedy z kad minut MRKS si rozkrca i wydawao si, e pierwszy gol gospodarzy to tylko kwestia czasu, to Sparta wysza na prowadzenie. Stracilimy pik w rodku pola, ta zostaa zagrana za plecy naszych obroców i napastnik goci przelobowa wychodzcego z bramki Rzep. Ten stan rzeczy nie utrzyma si na szczcie zbyt dugo. W 18 minucie Robert Kruczek wyrówna. Pika po jego uderzeniu z rzutu wolnego, odbia si od muru, zmylia bramkarza i wpada do siatki. Kolejne minuty przebiegay pod dyktando Kuni. Nasi zawodnicy, a zwaszcza trio: Felich, Skulski, Bober rzadko dawao odetchn obronie grbociczan. Sparta rzadko docieraa pod nasze pola karne, ale gdy ju to uczynia, to nie wynikao z tego nic gronego. Gocie praktycznie nie istnieli na boisku w pierwszej poowie. W 39 minucie mielimy popis prostackiego zachowania kapitana Sparty, który pokaza w stron arbitra „rodkowy palec”. Zauway to sdzia liniowy, poinformowa gównego, a ten nie zawaha si pokaza czerwonej kartki. Schodzc do szatni „pozdrowi” jaworsk publiczno pokazujc ponownie „rodkowego” i pyskujc do niej. Co gorsza, to show byo autorstwem… kapitana Sparty, a przecie zawodnik, który otrzymuje zaszczyt noszenia opaski kapitaskiej, powinien dawa dobry przykad swoim kolegom i modziey na trybunach. Tutaj jednak ogldalimy tego przeciwiestwo. W pierwszej poowie godny odnotowania jest jeszcze strza Felicha z dystansu w 43 minucie, lecz goalkeeper nie mia problemów ze zapaniem piki.

Po przerwie obraz gry nie uleg zmianie. Kunia dalej atakowaa i bya stron zdecydowanie przewaajc. Tu po przerwie Bartek Skulski mia dwie dobre okazje na zapisanie si na list strzelców. W 48 minucie po jego uderzeniu gow, bramkarz Sparty zapa futbolówk na linii bramkowej.  Nastpnie w 50 minucie, otrzyma podanie Felicha, lecz hukn nad poprzeczk. Jednak jak mawia stare, dobre, polskie przysowie: „Co si odwlecze to nie uciecze”. Potwierdzenie znalazo w 59 minucie. Po dorodkowaniu z rzutu wolnego, powstao w polu karnym spore zamieszanie, pika wpada pod nogi Serweciskiego, a on nie mia problemów ze skierowaniem jej do siatki. W 68 minucie móg ponownie by remis, ale w sytuacji „1 na 1”, gracz Sparty uderzy wysoko nad poprzeczk. W odpowiedzi po chwili, Felich gówkowa niecelnie. Nie mino kilka sekund, kolejne zagroenia dla Sparty ze strony Kuni. Dobre podanie z lewej strony boiska otrzyma Borek, przyj pik i strzeli minimalnie obok supka . W kocówce Sparta poderwaa si do walki i staraa si wyrówna. Po dobrej akcji praw stron boiska zakoczonej strzaem pikarza Sparty, Rzepa na raty zapa pik. Po chwili gracz goci uderzy obok supka. W 87 minucie prosty bd w obronie Borka, móg si zakoczy golem dla goci. Na szczcie Borek zrehabilitowa si wybijajc futbolówk na rzut rony. W kocówce na 3:1 móg podwyszy Felich, ale to nie by zdecydowanie jego dzie.

Podsumowujc, by to bardzo dobry pojedynek w naszym wykonaniu jak na pierwszy mecz po zimowej przerwie. W druynie zadebiutowa Marcel Karkowski, lecz niczym nie zachwyci. Natomiast drugi nabytek – Arkadiusz Felich stara si jak móg, ale jak wiadomo napastnik yje z poda pomocników, a tych celnych w jego stron nie byo dzi tyle, ile bymy sobie yczyli. Jednak jeli ju pika do niego docieraa, nie zdy dobrze wystartowa, a sdzia asystent pokazywa spalonego. cznie odgwizdano na nim sze spalonych. Naley równie wyróni Bartka Skulskiego, który form ze sparingów przeoy na lig. Sprawia swoj szybkoci nie may kopot zawodnikom rywali. Jednak nie tylko podawa i strzela, ale te odbiera piki lepiej zbudowanym, wyszym przeciwnikom. Obrona nie popisaa si przy pierwszej straconej bramce i w kocówce dopuszczajc do dwóch gronych sytuacji, ale w przekroju funkcjonowaa niele. Z meczu na mecz powinno by coraz lepiej. Za tydzie gramy u siebie ze Spart Rudna i równie mamy nadziej na komplet punktów.

Jawor - 10 marca godz. 14:00