Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Korwin-Mikke dziękuje Radzie Miejskiej w Jaworze za poparcie ul. kard. Wyszyńskiego

Europoseł Janusz Korwin-Mikke wystosował list do Rady Miejskiej w Jaworze, dziękując rajcom za poparcie kandydatury kard. Stefana Wyszyńskiego na patrona ulicy.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Zmiana nazwy dwóch ulic w Jaworze miała miejsce w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną z 1 kwietnia 2016 roku. W jej myśl nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować, choćby poprzez nazwy odwołujące się do osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944–1989.

Europoseł, a zarazem twórca uchwały lustracyjnej z 28 maja 1992 roku, w wyniku konsultacji społecznych zarządzonych 4 stycznia 2017 roku przez Burmistrza Miasta Jawora został zaproponowany na patrona jednej z dwóch ulic w Jaworze wskazanych do zmiany nazwy. 24 marca Korwin-Mikke listownie podziękował za nominację na patrona ulicy i poprosił Radę Miejską w Jaworze o poparcie innych kandydatur - Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Rotmistrza Witolda Pileckiego.

- Kardynał Stefan Wyszyński swoją postawą uczył nas wszystkich jak mądrze i skutecznie walczyć z wrogiem narodu. Dzięki jego działaniom Polska zachowała swoją mentalną niezależność, co poskutkowało oderwaniem się od jarzma komunizmu. Bez wątpienia postać Kardynała zasługuje na upamiętnienie nie tylko w kręgach kościelnych - napisał Janusz Korwin-Mikke.

Działacze partii Wolność i sympatycy europosła z okręgu jaworskiego dołączają się do podziękowania Radzie Miejskiej w Jaworze za poparcie bohatera narodowego jakim jest Kardynał Stefan Wyszyński na patrona jednej z głównych ulic miasta Jawora.

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

bolo
bolo1 lipca 2017 o 12:39
Ten JKM to naprawdę "wielki" autorytet. Szacun dla wszystkich miłujących tego pajaca.
Lubię to! 0
trolo
trolobolo2 lipca 2017 o 09:58
Szacun dla wielbicieli PO i ryżego wodza, w 8 lat złu... tzn. zmienili kraj.
Lubię to! 2
Bum
Bumtrolo2 lipca 2017 o 20:51
Maćku z muchą nie obrażaj ludzi!
Lubię to! 1
Zły!
Zły!1 lipca 2017 o 09:04
Bzdura!!!! Po co ta zmiana nazw ulic???? Pieniądze w błoto idą! Adam Rapacki to taki kompozytor i muzyk i jego imieniem nazwana była ta ulica! Mamy dookoła ul. Rapackiego następujące ulice: Muzyczna, Moniuszki, Szymanowskiego, Paderewskiego ... Takie małe muzyczne osiedle! Rapacki Adam - działacz w okresie komunistycznym to zupełnie inna osoba!!
Lubię to! 1
danielu
danieluZły!1 lipca 2017 o 09:43
Czemu z uporem maniaka wprowadzasz ludzi w błąd? Ulica była nazwana nazwiskiem komunistycznego działacza i są na to dokumenty. Zresztą zastanów się kto by nazywał ulicę imieniem jakiegoś kompletnie nie znanego muzyka.
Lubię to! 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.