Logo Jawor24h.pl
Osiedle Kamionka - Nowoczesne osiedle dla Ciebie
Reklama
Zakład Szklarski w Jaworze, tel. 600 96 32 96
Lodziarnia Marceli w Jaworze
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Konkurs historyczny o Wielkiej Brytanii

Uczniowie jaworskiego liceum Anna Ryżewska (kl. III A), Oskar Lipiński (kl. II D) i Sandra Najwer (kl. I B) wzięli udział w międzyszkolnym konkursie kulturoznawczym.

© materiał prasowy / I LO

Konkurs „Rule, Britannia – A Glimpse of the British Monarchy” odbył się 11 kwietnia pod patronatem J.M. Rektora w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Konkurs w języku angielskim, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu dolnośląskiego zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego w Zakładzie Filologii Wydziału Humanistycznego KPSW.

Uczestnicy zmagali się z zadaniami testowymi, które sprawdzały szczegółową wiedzę na temat historii Wielkiej Brytanii, wzięli udział w wykładzie o monarchii brytyjskiej oraz obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez studentów filologii angielskiej. Dla uczestników konkursu przygotowano również poczęstunek oraz drobne upominki.

Naszym uczniom nie udało się tym razem wywalczyć tytułu laureata (uczestniczyli w tym konkursie po raz pierwszy), ale zdobyte doświadczenie i wiedza, którą przyswoili, pozwoli im na lepsze przygotowanie się do kolejnych konkursów, w których sprawdzana jest wiedza historyczna w języku obcym.

Opiekunem uczniów była nauczycielka języka angielskiego Anna Gaździcka.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.