Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Konflikt z Elżbietą Stępień narasta

Kolejni działacze opuszczają szeregi Nowoczesnej Ryszarda Petru. Przyczyną jest narastający od dłuższego czasu spór ze związaną z Jaworem poseł Elżbietą Stępień.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Wczoraj partię opuściło osiemnastu członków z Jeleniej Góry. Wcześniej rozpadły się struktury ugrupowania w Legnicy. Sugerowano wówczas, że za rozpadem formacji stoi środowisko związane z prezydentem Krzakowskim. Jeleniogórscy działacze całkowicie zaprzeczają tym doniesieniom, uchylając kulisy ich stosunków z Elżbietą Stępień.

Wszystkie te osoby od samego początku zaangażowały się w projekt Nowoczesna, najpierw jako stowarzyszenie, później jako partia polityczna z nadzieją, że nowa, świeża organizacja pozwoli na realizację celów społecznych i gospodarczych bez wcześniejszych problemów, które toczyły polską sceną polityczną. Z tym duchem działacze pracowali i wraz z Legnicą jako pierwsi w Polsce zebraliśmy podpisy pod listami wyborczymi, wypracowaliśmy drugi po Wrocławiu wynik wyborczy, pozyskaliśmy lokal, uczestniczyliśmy w wielu akcjach Nowoczesnej w kraju. Niestety problemy rozpoczęły się już po wyborach, gdzie posłanka .N z Kunic Elżbieta Stępień postanowiła przejąć władzę absolutną w Regionie. Chciała weryfikować CV osób, które pracowały w organizacji zanim ona się w niej pojawiła. Pragnęła stworzyć koło legnicko-jeleniogórskie, aby poprzez głosowania mieć wpływ na wybór jego zarządu. Te działania spotkały się z naszym oporem i poprzez Zarząd Regionu udało się te plany powstrzymać. Jednak z czasem okazało się, że posłanka nie odpuszczała i pomijając struktury organizawała spotkania w celu promocji swojej osoby, nie dbając o jakikolwiek interes wyborców, których reprezentuje. Zaproszenia dla pani poseł na spotkanie i wyjaśnienie problemu w Jeleniej Górze były ignorowane. Elżbieta Stępień nigdy nie spotkała się z zarządem i członkami koła w Jeleniej Górze. Zamiast tego E. Stępień otworzyła w naszym mieście biuro społeczne nie zapraszając na jego otwarcie członków .N tylko m.in. Panią Starostę z PO. Na zgłaszane problemy przez Zarządy kół w Jeleniej Górze i Legnicy władze krajowe nie reagowały. Szalę goryczy przelało umówione przez Panią Stępień spotkanie z dziennikarzani, na które nie dojechała, odwołując je już po jego rozpoczęciu, mimo tego, ze wjechała już do naszego miasta. Nie mogąc ciągle tłumaczyć iracjonalnych działań Pani Stępień w OW1 oraz braku jej działań na rzecz naszej społeczności w Sejmie, nie uzyskując żadnej pomocy od władz krajowych postanowiliśmy w proteście zrezygnować z członkostwa w Nowoczesnej Ryszarda Petru. Przykro nam, że Zarząd Krajowy zamiast przeprowadzić rozmowę z posłanką zdecydował się na utratę 29 członków w Jeleniej Górze i Legnicy. Ludzie ci na rzecz .N oddali swoje serce, czas i środki. Ponieważ w Legnicy 11 członków również odeszło i po tym fakcie z Nowoczesnej wyszedł przekaz, że są to działania wyborcze i sterowane przez inne organizacje oświadczamy, że nasze rezygnacja pokierowana jest wyłącznie brakiem mozliwości dalszej współpracy z poslanka z Kunic Pania Elżbietą Stępień. Samej Nowoczesnej życzymy sukcesów, powrotu do pierwotnych ideałów i większego szacunku do struktur, które mają duży udział w sukcesie wyborczym tej partii - napisał Grzegorz Stankiewicz, były już członek Zarządu Dolnego Śląska Nowoczesnej Ryszarda Petru, wydając specjalne oświadczenie w imieniu osiemnastu odchodzących osób.

Reklama

Komentarze (8)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

nowośmieszna
nowośmieszna19 maja 2017 o 22:45
To co teraz z tymi dwoma paniami co tak ochoczo maszerują po rynku i widzą wszystko w czarnych barwach?
Lubię to! 4
katolik
katolik19 maja 2017 o 21:09
przecież jawor24h to portal PISowsko - kościelny , a tyle uwagi poświęca jakimś nieporozumieniom w Nowoczesnej. Naprawę to się o nich martwicie?
Lubię to! 1
Tata kazika
Tata kazika19 maja 2017 o 20:18
Paszoł won nowoczesna i po , juz w na Jaworskiej scenie widac roszady i przymilania do Pis , nowoczesna sie konczy Amen
Lubię to! 3
obserwator cyrku
obserwator cyrku19 maja 2017 o 18:49
ja tak bym się nie cieszył. W myśl cytatu z filmu "bezpieka temat otworzyła, bezpieka temat zamyka". Następuje tzw. zwieranie szeregów.
Staromodnej ubędzie, lawecie przybędzie !!!!! A nawet czerwoni coś dostaną. Co z tego że Pisioki dostaną nawet 30 %. Jak teraz jeszcze łatwiej będzie Lawecie, stworzyć "front obrony pokoju i demokracji" . Tyle w temacie
Lubię to! 3
do cyrkowca
do cyrkowcaobserwator cyrku19 maja 2017 o 23:01
Cóż za propagandowo-kwiecisto-chybiony wywód cyrkowcu hahaha
Lubię to! 0
johnny
johnny19 maja 2017 o 14:51
Ta partia już tonie. Tyle było wpadek. Sondaże lecą w dół. Projekt Platforma bis się nie udał.
Lubię to! 10
A co się
A co sięjohnny19 maja 2017 o 16:33
Pani asystentko z Bolkowa- Chyba wy toniecie w swoim pis
Lubię to! 5
do A co się
do A co sięA co się19 maja 2017 o 18:14
hahahaha
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.