Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Kompletnie pijany kierowca bez prawa jazdy zatrzymany w Targoszynie

Niestety, pomimo licznych apeli i zapowiedzi policyjnych akcji, wciąż zdarzają się osoby siadające za kierownicę po alkoholu.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Tak też było w sobotę, kiedy jaworscy policjanci zatrzymali amatora jazdy na "podwójnym gazie". Pijany kierowca Daewoo wpadł w Targoszynie. Alkomat wykazał w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Pijany kierowca wpadł w sobotę, 21 października tuż po godzinie 15.00. W Targoszynie patrol jaworskiej drogówki zauważył niepewnie jadący samochód m-ki Daewoo Tico. Policjanci mając podejrzenia co do kierującego tym samochodem zatrzymali go do kontroli. W trakcie czynności poczuli od mężczyzny siedzącego za kierownicą tego pojazdu silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 35-letniego mieszkańca powiatu średzkiego jest 1,5 promila alkoholu.

Nie było to jednak wszystko co 35-latek miał na sumieniu. W policyjnych systemach ustalono, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania. Dodatkowo okazało się, że z nietrzeźwym kierowcą Daewoo podróżowała dwójka pasażerów. Oni również byli pijani.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz pozbawienie wolności do 2 lat. Natomiast w przypadku, gdy kierujący w przeszłości był już prawomocnie skazany za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Przypominamy - jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku jaworskiej komendy Policji, po zgłoszeniu się do dyżurnego.

Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.
__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.