Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Kolejni amatorzy szybkiej jazdy w terenie zabudowanym stracili prawa jazdy

Kolejni kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej przez jaworskich policjantów stracili uprawnienia do kierowania.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

A wszystko to przez pośpiech za przysłowiowym "kółkiem". Prowadzili oni bowiem swoje samochody w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie zdecydowanie za szybko. Pierwszy z nich, w terenie zabudowanym pędził 102 km/h, a drugi 95 km/h. Teraz dwaj piraci drogowi, nie tylko będą musieli odpocząć od kierownicy przez najbliższe 3 miesiące, lecz również zapłacić 400 zł mandat.

Pierwszy z piratów drogowych, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość został namierzony przez jaworskich policjantów w miniony piątek, 5 stycznia po południu na krajowej „3” w Kaczorowie. 41-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego w terenie zabudowanym jechał swoim Audi Q7 102 km/h na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Drugi pirat drogowy stracił prawo jazdy w poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. w Sokolej, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze tuż przed godz. 11.00 zatrzymali do kontroli kierującego Audi A4. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego znacznie przekroczył obowiązującą w tym miejscu prędkość, gdyż poruszał się 95 km/h.

Skutkiem poruszania się o 52 i 55 km/h za szybko było odebranie tym kierowcom przez funkcjonariuszy praw jazdy na 3 miesiące.

Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na nich także grzywny w drodze mandatu w kwocie 400 zł. Konta piratów drogowych powiększą się również o 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na 3 miesiące.
_________________________

KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.