Logo Jawor24h.pl
Reklama
Magnolia Hotel & Restauracja
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Kolejne spotkanie ws. budowy fabryki Mercedesa

Sprawa wydania pozwolenia na budowę fabryki Mercedes-Benz była głównym tematem kolejnego spotkania z przedstawicielami firmy Daimler, które odbyło się 26 lipca w Starostwie Powiatowym w Jaworze.

Fot. materiały prasowe

Oprócz przedstawicieli inwestora i Starostwa Powiatowego w spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

W trakcie spotkania szczegółowo została omówiona dokumentacja projektowa, związana ze złożonym na początku lipca do Starostwa wnioskiem o uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę fabryki. Jurgen Wagner przedstawił również ostateczny plan budowy fabryki wraz z podaniem planowanych terminów rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych jej etapów. Zwrócono też uwagę na konieczność koordynacji prac budowlanych na terenie fabryki z remontem ulicy Cukrowniczej prowadzonym przez Gminę Jawor.

Jak zwykle podczas spotkania padło jeszcze wiele szczegółowych  pytań dotyczących zakresu prowadzenia samej budowy, jak również linii produkcyjnych. Starosta Stanisław Laskowski zapewnił, że pracownicy starostwa na bieżąco będą wyjaśniać wątpliwości inwestora i udzielać mu wszelkiej pomocy merytorycznej. Aktualnie trwa analiza złożonych dokumentów i maksymalnie szybko zostanie wydane pozwolenie na budowę. Tak więc może już w sierpniu ruszy oczekiwana przez wszystkich budowa.  

Reklama

Komentarze (14)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

A
A28 lipca o 07:32
http://mercedes-benz-jawor.com.pl/kariera/, proszę śledzić tą stronę, wszystkie nabory będą się tu pojawiały. Ewentualnie będzie odesłanie do innej strony lub konkretnego adresu biura.
Lubię to! 0
urzędnik
urzędnik27 lipca o 20:27
Urząd pracy współpracuje ze wszystkimi pracodawcami, i z Mercedesem też. A zakończenie całkowite budowy planowane jest na 2019 r.
Lubię to! 1
bezrobotny
bezrobotnyurzędnik27 lipca o 22:34
Nie o to pytałem tylko o to, co z bezrobotnymi z Jawora i okolicy? Czy będą jakieś szkolenia i kursy dla nas żeby dostać tam pracę czy jak zwykle bezrobotni zostaną zostawieni sami sobie szczególnie ci długotrwale bez pracy.
Lubię to! 0
dorcia
dorciabezrobotny28 lipca o 10:40
zaloz firme i namow dwie osoby zeby tez zalozyly, a potem bierz kase na szkolenie i oni niech biora, bedziecie sie nawzajem szzkolic a kaska w kielni zostaje, czy tak mozna urzedniku?
Lubię to! 0
bezrobotny
bezrobotny27 lipca o 20:14
Kiedy szkolenia, kursy, kiedy nabór na produkcję? Jak i czy w ogóle jaworski urząd pracy będzie współpracował z firmą Mercedes?
Lubię to! 0
Paweł
Paweł27 lipca o 15:04
Jaka firma będzie budować fabrykę?
Lubię to! 0
Robi
Robi27 lipca o 13:28
Piękna
Lubię to! 2
jaworzanka
jaworzanka27 lipca o 11:57
prezes TVP Kurski ogłosił ,że w jesiennej ramówce TVP będzie dodatkowo pięć programów katolickich!
Lubię to! 3
Arek
Arekjaworzanka27 lipca o 13:53
A co ma piernik do wiatraka ?? Pozatym że ma tyle samo liter ?
Lubię to! 0
do jaworzanka
do jaworzankajaworzanka27 lipca o 14:45
to bardzo dobra informacja. W końcu będzie można coś pooglądać w telewizji, a nie jakieś paradokumentalne badziewia jak w telewizjach komercyjnych.
Lubię to! 0
as
asdo jaworzanka28 lipca o 09:24
Tzn co będzie? Transmisja komunii św. z każdego miasta? Transmisja live mszy św z W-wy? Spowiedź live? Nauki przedmałżeńskie LIVE? Serial Kleryk 666 zgłoś się? Jaqk tak to naprawdę nie będę się nudził:)
Lubię to! 1
Anna
Anna27 lipca o 10:28
Rzeczowo i konkretnie ...a nie prowizorka i lansowanie ! Inni mogą się tylko uczyć od Laskowskiego ...
Lubię to! 5
Stanisław
StanisławAnna27 lipca o 16:41
Anna to Adam czy Adam to Anna? Ładnie to tak?
Lubię to! 2
Adam
Adam27 lipca o 09:37
Brawo panie starosto!
Lubię to! 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.