Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu. Prowadził na „podwójnym gazie” i nie posiadał prawa jazdy

Najpierw kierowca Audi przy szkole podstawowej, na przejściu dla pieszych wyprzedzał inny pojazd. Kiedy jadący za nim mundurowi zareagowali podejmując próbę kontroli drogowej, nie zatrzymał się i zaczął uciekać.

© Zdjęcie ilustracyjne

Próbował zgubić ścigający go radiowóz, wielokrotnie wykonując niebezpieczne manewry i łamiąc przepisy. Wpadł, kiedy próbował ukryć się na jednym z podwórek. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca miał w organizmie alkohol, posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania, a Audi miało założone tablice od innego pojazdu. Teraz podejrzany odpowie nie tylko za jazdę na „podwójnym gazie” i to bez prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC, lecz również za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz liczne wykroczenia, które popełnił podczas ucieczki.

W samo południe na jednej z ulic Jawora patrol ruchu drogowego zauważył, jak kierujący Audi na przejściu dla pieszych, przy szkole podstawowej nr 5 zaczął wyprzedzać inny pojazd. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać kierowcę tego samochodu do kontroli. Widząc radiowóz i sygnały dawane  przez funkcjonariuszy  do zatrzymania gwałtownie jednak przyspieszył. Mundurowi podjęli więc pościg za uciekającym samochodem. Kierujący Audi pomimo, wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zamierzał się zatrzymać, uciekając ze znaczną prędkością ulicami miasta i łamiąc liczne przepisy. W pewnym momencie wjechał w podwórze przy jednej z posesji licząc, że zgubi policyjny pościg. Pomylił się, gdyż chwilę później został zatrzymany.

Wówczas okazało się, że kierowcą Audi, który nie zatrzymał się do kontroli jest 26-letni mieszkaniec Jawora. Szybko ustalono także, że powodem jego zachowania była jazda pod wpływem alkoholu oraz bez wymaganych uprawnień do kierowania. Alkomat w organizmie mężczyzny wykazał blisko 0,4 promila alkoholu. Natomiast prawo jazdy stracił on 4 lata temu, w związku z przekroczeniem dopuszczalnego limitu punktów karnych. Na tej podstawie Starosta wydał decyzję o cofnięciu uprawnień i skierował go na egzamin, któremu jaworzanin nie poddał się. Dodatkowo okazało się, że samochód, którym uciekał miał założone tablice rejestracyjnego od innego pojazdu, a 26-latek nie posiadał dowodu rejestracyjnego ani ubezpieczenia OC Audi, dlatego zostało ono zholowane na policyjny parking.

Teraz podejrzewany za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z nowym przepisami, za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

__________________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanka
jaworzanka13 marca o 21:05
Ten kierowca to *** potencjalny morderca. Przez takich durniów ludzie giną na drogach.
Lubię to! 2
Józuś
Józuśjaworzanka14 marca o 11:29
Lubię takie wpisy, bo tak samo uważam. Za to co nawywijał powinien iść siedzieć BEZWZGLĘDNIE, skoro nie ma mocnych i bedzie wsiadał za kółko. Kwestią czasu jest tylko tragedia z udziałem takiego typa, a nie chciałbym to być ja, nie chciałbym też żeby to był zaden mój znajomy, nieznajomy, policjant czy strazak, czy pani co w sklepie pracuje. Karać, karać po trzykroć!
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.