Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość

Policjanci jaworskiej drogówki zatrzymali kierującego dostawczym Mercedesem, który dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Był to jednak dopiero początek jego problemów. Po sprawdzenia okazało się bowiem, że posiada on orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Jaworscy policjanci z Referatu Ruchu Drogowego przed południem, w Paszowicach zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym Mercedesem. Mężczyzna siedzący za kierownicą tego samochodu przekroczył bowiem w terenie zabudowanym dwukrotnie dopuszczalną prędkość. 35-letni mieszkaniec Legnicy pędził bowiem na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40, aż 80 km/h.

To był jednak dopiero początek jego problemów. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się bowiem, że 35-latek ma orzeczony rok temu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wcześniej już dwukrotnie miał zatrzymywane prawo jazdy przez sąd za jazdę pod wpływem środków odurzających. Najpierw otrzymał 2-letni, a następnie 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kiedy został zatrzymany po raz kolejny w 2016 r. prowadząc po narkotykach, legnicki sąd zadecydował o dożywotnim pozbawieniu go prawa jazdy.

Pomimo sądowego wyroku zakazującego mu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych, mężczyzna wsiadł jednak za kierownicę samochodu. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu podlega takiej właśnie karze.

_________________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

peżot
peżot19 lipca 2017 o 11:15
Najgorzej że takich jest wielu... wiecznie pijani, naćpani, bez prawa jazdy, albo z zabranymi uprawnieniami. W miastach, na wsiach. Najgorzej że duża część społeczeństwa o nich wie, ale nie chce nic mowić i zgłaszać dając przyzwolenie na śmiertelne zagrożenie. Dla dobra stosunków koleżeńskich, sąsiedzkich itp. Dopiero gdy taki osobnik spowoduje tragedie zabijając kogoś, jest płacz i jak zwykle "a nie mówiłem że to sie tak skończy". Jesteśmy mądrzy po szkodzie. Szkoda.
Lubię to! 3
friend
friend17 lipca 2017 o 19:09
tylko 3 lata i to na nasz koszt????
Powinien pracować 10 lat na rzecz Państwa
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.