Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.
Przyjdź do Salonu Play w Jaworze

Kalendarz Gminny na 2017 rok

W środę 1 lutego pracownicy Urzędu Gminy w Męcince rozpoczynają kolportaż kalendarzy gminnych na 2017r., który zawiera m.in. terminy dotyczące odbioru odpadów oraz terminy wielu imprez gminnych, sołeckich i szkolnych.


- „Tegoroczny kalendarz gminny promuje pracę społeczności lokalnych Gminy Męcinka, którzy są współtwórcami wielu imprez społecznych. Niniejszy kalendarz jest zarówno praktyczną informacją na temat selektywnej zbiórki odpadów, ważnych terminów, numerów telefonów, ale przede wszystkim to dzieło uczniów naszych szkół, którzy wykonali prace plastyczne o tematyce imprez gminnych. Oglądając je przekonają się Państwo jak twórcza i kreatywna młodzież uczy się w naszych szkołach. Mam nadzieję, że kalendarz ten będzie dla Państwa praktycznym narzędziem każdego dnia” – mówi wójt M. Brzozowski.

Styczniowy kolportaż kalendarzy nie był możliwy z uwagi na brak harmonogramu odbioru odpadów, który każdorazowo opracowywany jest przez firmę świadczącą te usługi. Przypominamy, że pierwszy przetarg dotyczący odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Męcinka odbył się 28 listopada 2016r., a przyjęcie najtańszej oferty w ramach tego przetargu skutkowałoby koniecznością uchwalenia podwyżek dla naszych mieszkańców już w tym roku. Oferta z najniższą ceną znacząco przewyższyła kwotę, którą samorząd zaplanował przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i dlatego też postępowanie to zostało przez wójta unieważnione. W drugim przetargu najniższa oferta, którą złożyła firma REMONDIS Legnica Sp. z o.o. była niższa od najniższej z przetargu pierwszego aż o 173 959 zł i ta została zaakceptowana. 21 grudnia 2016 r. Wójt Gminy Męcinka podpisał umowę, która gwarantuje niepodwyższanie dla naszych mieszkańców opłat za odpady przez okres co najmniej dwóch lat.

Zatem mieszkańcy Gminy Męcinka kalendarze gminne otrzymają z miesięcznym opóźnieniem, jednakże dzięki podjętym działaniom nie będą płacić więcej za odpady.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.