Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Jaworscy dzielnicowi pomogli głodnemu, bezdomnemu mężczyźnie

W mroźny wieczór dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze pomogli bezdomnemu mężczyźnie, który nie mając gdzie się schronić, spał na przystanku autobusowym.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Przewożąc go do noclegowni policjanci uratowali 31-latka przed nadmiernym wychłodzeniem. Wcześniej zakupili mu jednak jedzenie, ponieważ bezdomny nie jadł od kilku dni. Powiadomili też instytucje pomocowe o jego problemach. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o przekazywanie informacji na temat osób bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nadeszła prawdziwa zima – tym bardziej nie bądźmy obojętni.

Od kilku dni na dworze panuje prawdziwa zimowa aura. Opady śniegu, a także minusowe temperatury powodują, że wiele osób zagrożonych jest wyziębieniem. Dlatego też jaworscy policjanci w ramach akcji „Zima” szczególną uwagę zwracają na osoby bezdomne i bezradne, dla których ta pora roku jest szczególnie niebezpieczna.

Tak też wyglądała jedna z ostatnich interwencji jaworskich dzielnicowych.  Funkcjonariusze z polecenia dyżurnego  udali się na przystanek komunikacji miejskiej, gdzie miała leżeć nietrzeźwa osoba. Po przybyciu na miejsce zauważyli śpiącego na ławce mężczyznę. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że był on trzeźwy. Podczas  rozmowy 31-latek przyznał się, że jest bezdomny i nie ma gdzie spać. Mężczyzna był zmarznięty i głodny. Od kilku dni nie jadł i nie pił nic ciepłego. W związku z tym policjanci z własnych środków kupili mu jedzenie, a następnie przewieźli go do noclegowni ratując przed nadmiernym wychłodzeniem.

Funkcjonariusze powiadomili o sytuacji mężczyzny również jaworski MOPS. Na tym nie skończyła się jednak pomoc stróżów prawa, bowiem  dzielnicowi w dalszym ciągu będą monitorować sytuację 31-latka.

Jaworska policja jednocześnie apeluje. Zwracajmy uwagę, na osoby wokół nas. Być może któraś z nich potrzebuje pomocy, a sama o nią nie poprosi. Tym bardziej teraz kiedy prawdziwa zima jest w pełni nie bądźmy obojętni. Czasami nasza spostrzegawczość i zainteresowanie, tak jak w tym przypadku może uratować komuś życie. Wystarczy nawet jeden telefon pod nr 997 lub 112.

___________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jad35
jad3522 lutego o 12:55
Piekny wynik panowie dzielnicowi. Kpina, udzielenie pomocy nalezy do waszych obowiazkow sluzbowych.
Lubię to! 1
Obiektywny
Obiektywny8 lutego o 18:41
Nie widzę nic wielkiego w tym, że pomogli człowiekowi. Czy jest w tym coś nadzwyczajnego? Każdy normalny człowiek ( podkreślam normalny ) powinien tak zrobić, a że ludzie mogą postąpić inaczej wiemy nie od dziś. Tak było, jest i będzie. Ci policjanci - z całym szacunkiem dla nich, biorą pieniądze za to, że w razie potrzeby pomagają wtedy kiedy są potrzebni. W mojej ocenie to, że akurat opisano ten przypadek ma na celu ocieplić wizerunek policji w oczach społeczeństwa. Pomagajmy, ale nie róbmy z tego "aj waj".
Lubię to! 0
Tomek
Tomek8 lutego o 11:43
A w czym widzisz problem? Że pomogli i jedzenie kupili? Ludzie zadzwonili, że pijany bo tak najprościej, a prawda inna byla. A jak ludzie zadzwonili na policje to do rzecznika raczej nie dzwonili policjanci.
Lubię to! 0
drugi janóż
drugi janóż8 lutego o 11:32
dobrze mówisz janóż
Lubię to! 1
janóż
janóż7 lutego o 19:47
Kupili mu jedzenie, a następnie poinformowali o tym rzecznika kpp Jawor. Czysta bezinteresowność i zero rozgłosu. Brawo panowie!! :D
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.