2618 118 własne Polityka

(Film) Bander: nieobecni nie mają głosu

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej rajcowie głosowali nad zmianą na stanowisku przewodniczącego Komisji Kultury i Sportu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Telewizji Jawor.

Jawor Rada Miejska Rada Miejska w Jaworze sesja rady sesja Daniel Iwański Michał Bander Krzysztof Detyna Komisja Kultury i Sportu przewodniczący komisji spóźnienie statut gminy statut

Udostępnij tę dyskusję na
cichy obserwator
cichy obserwator Wczoraj o 21:00

Oj, nie tylko statutu brakowało i brakuje na BIP-ie.

Lubię to! 5
koala
koala 18 lutego o 16:07

Była metoda "na wnuczka", teraz "na policjanta" | Była metoda na wnuczka, teraz metody oszustów idą dalej i pojawia się m.in sposób "na policjanta". Rodzina otrzymuje telefon od rzekomego funkcjonariusza, który obiecuje wypuścić zatrzymanego z aresztu po natychmiastowej wpłacie kaucji. Prawdziwa policja ostrzega i alarmuje: nie dajmy się nabrać. Ale łatwowiernych ofiar jest coraz więcej.

Lubię to! 1
Q
Q 17 lutego o 17:27

PO i SLD wprowadziły nową jakość. Głosowanie - bo tak. Głosowanie - szybciej, póki ich nie ma, Głosujesz tak jak my, albo wylatujesz.

Lubię to! 17
qq
qqQ 17 lutego o 17:35

Nawet jeśli to już lepsze to niż nocne głosowania, nocne podpisywanie ustaw i nocne nominacje na naczelne stanowiska państwowe. I kto tu wprowadza nową jakość?

Lubię to! 3
Q
Qqq 17 lutego o 19:08

Lepsze? Tak jak byś powiedział: Dobry człowiek, bo "tylko" zgwałcił, a mógł zabić. PO i SLD wprowadzają złe standardy.

Lubię to! 13
reksio
reksioQ 19 lutego o 20:41

mając przewagę w radzie i tak można wprowadzić lub zablokować wszystko, tak więc ten pośpiech w wyborach nowego przewodniczącego Komisji sportu był całkowicie niepotrzebny i naraził szefa tej komisji na utratę zaufania. Teraz radni opozycyjni muszą uważać bo gdy tylko wyjdą do toalety od razu...

Lubię to! 6
Moim zdaniem
Moim zdaniem 17 lutego o 16:52

Jawor to małe miasto a nie jakaś wielka zakorkowana metropolia. Nie przychodzi się na ostatnią chwilę i nie ładnie jest się spóźniać. Tym bardziej że jeden z radnych to chyba mieszka obok Rynku bo na Staszica, czyż nie? Koniec kropka. Następnym razem postarajcie się być punktualni!

Lubię to! 2
#
# 17 lutego o 16:35

drogi Antku. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę , ale pisząc takie hasła narażasz się całemu PISowi z naszą posłanką na czele.

Lubię to! 2
inaczej
inaczej# 17 lutego o 18:56

posłanka nie zwalnia swoich mieszkańców, by zatrudnić ludzi z innego powiatu

Lubię to! 5
antek
antek 17 lutego o 15:17

Nie dla wyrzucania z pracy ! Nie dla zatrudniania na publicznych posadach "swoich"

Lubię to! 9
antek
antek 17 lutego o 15:16

brawo Panie Detyna ! Jak się chce uderzyć pieska, kij się zawsze znajdzie !!!! Widać, że już "ciśnienie towarzystwu siada ". Dalej róbcie robotę .Głoście prawdę, pokazujcie zło. ZŁO PRZEGRA

Lubię to! 8
opolak
opolak 17 lutego o 13:31

Słuchacze Radia Wrocław alarmują, Radio Wrocław natychmiast działa. Od rana pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Jaworze sprawdzają tereny fabryczne wzdłuż ul. Kuzienniczej. Chodzi o zgłoszenie, jakie otrzymaliśmy na telefon Reakcji 24. Łukasz Powierża, członek zarządu Kuźni "Jawor" przyznaje, że na terenie jego fabryki znajduje się około 300 ton eternitu. Jest to jednak materiał, którym od lat 60. obłożone są nieruchomości i w ostatnim czasie nikt takiego ocieplenia nie demontował. Firma dopiero przygotowuje się do usunięcia materiałów zawierających azbest. Interwencję podjęli jednak reprezentanci Ratusza. Ich zdaniem teren określany jako Kuźnia "Jawor", to miejsce w którym dziś działa kilkanaście różnych zakładów produkcyjnych i wszystkie będą dziś i w najbliższych dniach kontrolowane. Do sprawy włączyli się pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy. Leszek Światkowski zastrzega jednak, że poszukiwania mogą zająć nawet kilka dni. - Pojęcie Kuźnia "Jawor" - cały ten kompleks stanowi w tej chwili kilkanaście podmiotów gospodarczych, różnych. Dzisiaj podjedziemy na teren dawnej kuźni. Temat będzie podjęty i załatwiony. Pracownicy jaworskiego Ratusza jednocześnie proszą o kontakt wszystkich, którzy mają informacji na temat zalegającego azbestu. Wystarczy zadzwonić do Sekretariatu Urzędu Miasta - nawet anonimowo. http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/63602/Niezabezpieczone-skladowisko-na-terenie-Kuzni-Jawor-Sluzby-juz-szukaja-eternitu

Lubię to! 0
mieszkanka
mieszkankaopolak 17 lutego o 20:56

Niech burmistrz ze światkowskim zajmie się swoimi obiektami pokrytymi płytami azbestowymi tzw eternitem jest ich dużo! ul szpitalna w zakładzie transportu, komórki naprzeciw Policji, komórki na ul Roosevelta itd itp.

Lubię to! 5
rotor
rotormieszkanka Wczoraj o 21:00

dachy komórek w podwórzu od ul Barbary, a Rynkiem też.

Lubię to! 3
fachowiec od wszystkiego bez papierów
fachowiec od wszystkiego bez papierówopolak 17 lutego o 21:10

światkowski to już chyba sam nie wie za co się złapać, aby się wykazać

Lubię to! 6
masakra
masakra 16 lutego o 22:35

najbardziej zabawne jest gdy poważni, wiekowi, do tej pory szanowani ludzie tańczą niczym "małpki w cyrku" na rozkaz...no właśnie, kogo...

Lubię to! 11
Ada
Ada 16 lutego o 20:57

Przepraszam za pomyłkę - doradca

Lubię to! 0
Ada
Ada 16 lutego o 20:55

Radna Kaczkowska I Bobowska powinny sie przesiaść na druga stronę, ponieważ z obawy pezed utrata pracy I tak głosuja, jak chce włodarz, starch nie jest dobrym doradcom

Lubię to! 13
psychoza strachu?
psychoza strachu?Ada 17 lutego o 08:36

to jakiś terror psychiczny, czy co?

Lubię to! 7
karol
karolAda 17 lutego o 21:02

prawdopodobnie jest to działanie nadające się do zgłoszenia do prokuratury za stosowanie mobbingu nacisku i wymuszania na pracownikach głosowania pod przymusem pod warunkiem zwolnienia z pracy. Panie radne obudźcie się !

Lubię to! 11
nie te drzwi
nie te drzwikarol Wczoraj o 00:39

a co to panie radne mają prowadzić postępowanie?

Lubię to! 3
do karol
do karolkarol Wczoraj o 08:30

Jeżeli tak jest, to im pomóż, a nie jeszcze "dokładaj do pieca". Jak ktoś jest zastraszony, to przeważnie skutecznie i sam nie potrafi sobie pomóc.

Lubię to! 5
co się wydarzyło?
co się wydarzyło?Ada 17 lutego o 21:08

karolu, zastanów się dlaczego-co (czyje, i jakie działanie) skłoniło ludzi, aby zrezygnowali ze swoich prestiżowych stanowisk i przywilejów...

Lubię to! 3
co takiego się zadziało?
co takiego się zadziało?Ada Wczoraj o 14:08

Mnie nurtuje, co takiego musiało się zadziać, zaistnieć, że ludzie "porezygnowali" ze stanowisk? Czy to była ich swobodna decyzja, czy też wystąpiła jakaś presja, zastraszanie, itp.?

Lubię to! 3
trochę historii
trochę historiiAda Wczoraj o 14:25

http://wroclaw.naszemiasto.pl/archiwum/straci-tez-mandat,478906,art,t,id,tm.html

Lubię to! 1
!!!
!!!Ada Dzisiaj o 07:59

A czy ktoś z tymi radnymi rozmawiał na ten temat-dlaczego tak się zachowują? Czy ktoś rozmawiał ze zwolnionymi pracownikami-dlaczego rezygnują, albo jak i za co są zwalniani? Nie-to nie hejtujcie przeciwko nim, bo tylko pomagacie ich mobberom zaszkodzić im w relacjach międzyludzkich (zbudować wokół nich mur, negatywne nastawienie, itp.)-to jest główny cel mobbera. A jeśli ktoś rozmawiał i wie, że dzieje się coś złego, to jak im pomógł?

Lubię to! 2
jaki cel?
jaki cel?Ada Dzisiaj o 08:50

Czy działanie radnego Detyny ogranicza się tylko do zadawania burmistrzowi niewygodnych pytań, czy też odpowiedzi na te pytania do czegoś są mu potrzebne (podejmowania jakiś działań)?

Lubię to! 2
kwachu
kwachujaki cel? Dzisiaj o 09:06

A to tylko proste pytania trzeba zadawać? Jak się czujesz? Wyspałeś się? To jest polityka a nie przedszkole. "Wiem ale nie powiem." Jak ktoś nie ma nic do ukrycia, jest pewny siebie i tego co robi, to nie obawia się trudnych pytań.

Lubię to! 2
*.*
*.* 16 lutego o 12:04

Tworzenie przepisów na poczekaniu może obrócić się za jakiś czas przeciwko temu kto je wymyśla

Lubię to! 12
!!!!
!!!!*.* 16 lutego o 15:01

bardzo dobra rada dla kaczorka i PISiorów

Lubię to! 4
...
...!!!! 16 lutego o 20:59

Ta rada dotyczy wszystkich , bez wyjątku !!

Lubię to! 7
Gregory
Gregory 16 lutego o 11:16

Ludzie, ten facet się spóźnił i ma jeszcze pretensje, że zaczęto bez niego!!! To jest bezczelność! Jak się chce szanować ludzi, to przede wszystkim szanuje się ich czas! Tu tkwi sedno problemu!

Lubię to! 4
A
AGregory 16 lutego o 11:21

weź se zaparz melisy i zabierz się do rzetelnej pracy zamiast hejtować. przewodniczący rady notorycznie spóźnia się z otwieraniem sesji rady

Lubię to! 12
Łysy
ŁysyA Wczoraj o 16:03

Bo może czeka aż radny z rynku, który się spóźnia na wszystkie komisje, raczy łaskawie dotrzeć na posiedzenie rady...

Lubię to! 1
Tik-tak
Tik-takGregory 17 lutego o 23:59

Za pięciominutowe spóźnienie wywalałbyś z pracy Gregory? Nigdy się na pewno nie spóźniłeś. Gratuluję punktualności.

Lubię to! 1
do
doTik-tak 18 lutego o 07:55

a może Gregory jest jeszcze lepszy, bo wywala z pracy za nic dokładając delikwentowi swoje zaniedbania i nieudolność dla jakiejś prywatnej zemsty?

Lubię to! 5
do tik-tak
do tik-takTik-tak Wczoraj o 18:05

Nie wiem czy wiesz ale notoryczne spóźnianie się do pracy nawet pięć minut jest uzasadnioną podstawą do zwolnienia.

Lubię to! 2
nierówno
nierównoTik-tak Wczoraj o 18:37

i to w trybie dyscyplinarnym-za nie przestrzeganie czasu pracy ustalonego w zakładzie (art. 100 § 2 k.p.). Ale nie jest równym traktowaniem w zatrudnieniu, gdy wymaga się przestrzegania organizacji pracy i dyscypliny pracy tylko od jednych ("nie swoich"), a od innych ("swoich" pupilków, konfidentów, itp.) już tego się nie egzekwuje i jeszcze się im pobłaża

Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzanin 16 lutego o 10:58

1. jak bym się spóźnił (gdziekolwiek ) to nie krzyczał bym o tym na całe miasto bo to jest WSTYD ! 2. zgadzam się z autorem wpisu "powinien być ustawowy zakaz " w całości.Jeżeli ci radni mieli by choć trochę honoru to sami nie powinni kandydować.

Lubię to! 3
borus
borusjaworzanin 16 lutego o 12:47

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/962697,prawa-i-obowiazki-radnych.html

Lubię to! 0
strach się bać
strach się bać 16 lutego o 07:43

ten radny na zdjęciu wygląda na bardzo niesympatycznego , w oczach złość,

Lubię to! 11
z
zstrach się bać 16 lutego o 08:28

mówisz o radnym Banderze?

Lubię to! 12
do Irminy
do Irminy 16 lutego o 07:41

radny Iwański nie wskaże tego przepisu , bo on też nie zna statutu, zwróć uwagę jak prowadzi sesje rady to wszystko czyta z kartki którą wcześniej przygotowała pracownica biura rady . Gdyby znał statut to zareagował by jak radny Bander wymyślał nieistniejące przepisy, a radny Iwański jeszcze kazał do siebie dzwonić w sprawie spóżnień na komisje , a sam napewno do nikogo nie dzwoni jak zaczyna sesje z opóżnieniem . Już są radnymi ponad 2 lata a jeszcze nie znają nawet statutu , to jestem ciekawa jak oni głosują w naszych sprawach ?

Lubię to! 8
do Irminy
do Irminy 15 lutego o 21:07

Ja natomiast apeluję do przewodniczącego rady radnego daniela Iwańskiego, by wskazał nam ( wyborcom ) ten przepis skoro go nie zanegował. Panie radny , przewodniczący Danielu Iwański prosimy o wyjaśnienie.

Lubię to! 14
Irmina
Irmina 15 lutego o 18:40

Ja apeluję do radnego Bandera by wskazał mi gdzie jest zamieszczony ten przepis ! Ja o takim przepisie nie słyszalam, skoro radny Bander twierdzi , że jest proszę o wskazanie żródła.

Lubię to! 11
sceptyk
sceptykIrmina 15 lutego o 20:01

W prawie rzymskim już obowiązywała zasada, że "Absens carens" (nieobecny traci)

Lubię to! 0
żyjemy w Polsce
żyjemy w Polscesceptyk 15 lutego o 20:07

a zasada legalizmu (praworządności) zawarta w art. 7 Konstytucji mówi, że organy władzy publicznej mogą działać wyłącznie na podstawie i w granicach prawa

Lubię to! 15
echo
echo 15 lutego o 18:14

ja rozumiem, że ktoś może nie znać jakiś przepisów, choć na pewnych stanowiskach znać je powinien, ale żeby jeszcze się z tym publicznie obnosić, to ja tego nie rozumiem, a potem zdziwienie, że hejty, itp.

Lubię to! 11
ciężko pracujący
ciężko pracujący 15 lutego o 16:18

no patrzcie jak radny Bander ciężko pracuje , Wymyślił nieistniejące przepisy w statucie , no i prosze wreszcie udostępnili statut w BIPie ,który przecież dawno powinien być tam zamieszczony, a nie dopiero po takiej aferze

Lubię to! 15
chaos organizacyjny?
chaos organizacyjny?ciężko pracujący 15 lutego o 16:28

Statut zamieścił w BIP nie radny, tylko opublikował informatyk Daniel Witkowski, który uzyskał do od pracownika Biura Rady Doroty Bober. Zarówno Biuro Rady, jak i IT podlegają pod sekretarza, a obowiązek publikacji statutu w BIP wynika z powszechnie obowiązującego przepisu prawa.

Lubię to! 8
WW
WW 15 lutego o 14:55

Przed chwilą na BiPie Urzędu zamieścili statut. Podstawowy dokument dopiero teraz! Brak słów.

Lubię to! 14
no tak...
no tak...WW 15 lutego o 15:39

a sekretarz protokołuje spotkania burmistrza z klubem sportowym zamiast "ogarniać" organizacyjnie urząd i BIP

Lubię to! 14
potrzebna zmiana
potrzebna zmianano tak... 15 lutego o 16:15

chyba żartujesz , że sekretarz protokołuje spotkania burmistrza .Od protokołania jest pracownik ,który ma w zakresie obowiązków protokołowanie, a nie sekretarz który bierze kupe wynagrodzenia.A jak sekretarz chce protokołować to trzeba przenieść sekretarza na stanowisko zwykłego pracownika z wynagrodzeniem 1500 zł , a wybrać innego sekretarza takiego co będzie robił to co ma robić sekretarz i wtedy zamieści w Bipie statut na czas .

Lubię to! 13
vicek
vicek 15 lutego o 14:15

Jestem przy władzy i co mi zrobisz?

Lubię to! 1
niedługo
niedługovicek 15 lutego o 16:36

Już tylko 2 lata ci zostały!

Lubię to! 8
*
*vicek 15 lutego o 18:30

najważniejsze hasło PISu

Lubię to! 2
Komentator
Komentatorvicek 15 lutego o 23:10

PiS rządzi w gminie?

Lubię to! 5
???
??? 15 lutego o 14:05

A Panie Kaczkowska i Bobowska to w jakim są klubie, bo po głosowaniach ciężko to stwierdzić? Raz tak, raz tak.

Lubię to! 19
niestety
niestety??? 15 lutego o 14:08

mam wrażenie, że w klubie "przetrwania", ale w takim razie jeśli boją się "wychylać" w obawie o swoje zatrudnienie, to nie powinny były kandydować

Lubię to! 23
Aneta
Anetaniestety 15 lutego o 14:11

Dokładnie też tak uważam. Wyborcy tych Pań muszą być bardzo rozczarowani zarówno małą aktywnością jak i głosowaniami po myśli burmistrza.

Lubię to! 21
żałosne
żałosneniestety 16 lutego o 22:57

uszy po sobie a potem żal do całego świata

Lubię to! 2
nie zdrowe
nie zdrowe??? 15 lutego o 14:15

dlatego uważam, że powinien być zakaz kandydowania do rady gminy przez pracowników wszystkich podległych gminie jednostek, a nie tylko urzędu gminy, czy kierowników podległych jednostek, tak samo powinien być zakaz zatrudniania w podległych gminie jednostkach radnego, który uzyskał mandat, bo to sprzyja korupcjogennym sytuacjom

Lubię to! 12
powinien być ustawowy zakaz
powinien być ustawowy zakaznie zdrowe 15 lutego o 14:22

moim zdaniem do rady nie powinna kandydować p.Bobowska, Kaczkowska, Madej, Pawlinow, a p.Wojda-Elbrah, po wybraniu jej radną, powinna mieć zakaz zatrudnienia w podległych gminie jednostkach organizacyjnych przez cały okres trwania kadencji

Lubię to! 14
ktoś wie?
ktoś wie?nie zdrowe 15 lutego o 14:27

A że tak zapytam, a żona radnego Pawlinowa wygrała ten nabór na kasjera w Ratuszu? Drugi etap naboru (rozmowy kwalifikacyjne) miał odbyć się 10 lutego, czyli 5 dni temu.

Lubię to! 11
do ktoś wie
do ktoś wienie zdrowe 15 lutego o 16:38

Do dzisiaj nie opublikowali an BIP-ie wyników. Tak działa ten BIP i urząd...

Lubię to! 7
kto wie1
kto wie1nie zdrowe 15 lutego o 18:18

czyli ten nabór na kasjera to fikcja? poprzednie też? a to zgodne z prawem? a gdzie można się odwołac od wyników konkursu? do sądu? czy prokuratury?

Lubię to! 3
namiar
namiarnie zdrowe 15 lutego o 18:24

http://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3610,Zatrzymani-wojt-sekretarz-i-kontroler-NIK.html

Lubię to! 3
?
?nie zdrowe 15 lutego o 18:41

Czy Iwona Pawlinow (żona radnego), która wcześniej zastępowała (bez naboru) jedną z 2 kasjerek, a gdy ta wróciła do pracy i zastępstwo z mocy prawa wygasło, a w trybie natychmiastowym zwolniono drugą kasjerkę po której prawdopodobnie "wypełnia" vacat do czasu rozstrzygnięcia naboru, wygra nabór na kasjera w Ratuszu? Drugi etap naboru (rozmowy kwalifikacyjne) zgodnie z ogłoszeniem miał się odbyć 10.02.2017r., czyli 5 dni temu. Było 5 kandydatów, w tym 3 z Jawora.

Lubię to! 7
!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!nie zdrowe 15 lutego o 19:09

Napewno ludzie to widza i wiedzą i nie będą kłamac w razie przesłuchania..................przez odpowiednie służby.........................

Lubię to! 5
też tak uważam
też tak uważamnie zdrowe 15 lutego o 19:23

Z pewnością nie będą kłamać, bo za składanie fałszywych zeznań grozi odpowiedzialność karna-"Świadkowi który nie mówi prawdy bądź ją zataja, mimo złożenia przysięgi i pouczenia o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech." http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/swiadek/274922,Skutki-skladania-falszywych-zeznan.html

Lubię to! 4
wiele pytań i wątpliwości
wiele pytań i wątpliwościnie zdrowe 15 lutego o 19:53

Sekretarz zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych wykonuje w imieniu burmistrza zadania, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki zarządzania zasobami ludzkimi. Czy wśród wymagań kwalifikacyjnych na stanowisko sekretarza znalazły się niezbędne wymagania do wykonywania tych zadań? Czy wśród wymagań kwalifikacyjnych nie znalazły się wymagania, które na stanowisku sekretarza nie są istotne (są zbędne) dla prawidłowego wykonywania zadań nałożonych przez ustawodawcę, ale wpisują się w kwalifikacje konkretnego kandydata? To wszystko podlega weryfikacji przez odpowiednie podmioty. Kryteria w naborze dla sekretarza były zawarte w ogłoszeniu. W pkt 2. Wymagania dodatkowe w naborze na sekretarza gminy zawarto: 1) studia podyplomowe z zakresu: zarządzania zasobami ludzkimi, komunikacji społecznej – PR, kontroli zarządczej, prawa administracyjnego lub samorządowego. Dlaczego te wymagania są ograniczone tylko do studiów podyplomowych (nie są dopuszczone studia pierwszego lub drugiego stopnia)? Czy kandydat posiadał kwalifikacje do wykonywania zadań określonych przez ustawodawcę-tj. z zakresu organizacji i zarządzania oraz zarządzania zasobami ludzkimi? Dlaczego wśród wymagań na stanowisko sekretarza pojawiły się wymagania w zakresie komunikacji społecznej – PR i to w dodatku w formie studiów podyplomowych? Czy nie wpisują się one w kwalifikacje konkretnego kandydata? Dodatkowo, jak czyta się takie informacje, to nasuwa się wiele pytań i wątpliwości: "Monika Żmijewska jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Skończyła także kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Wrocławskim. - Jest w moim odczuciu osobą kompetentną do sprawowania bardzo ważnej dla miasta funkcji - skomentował ten wybór lokalny polityk lewicy .- Do tej pory jako doradczyni burmistrza skupiała się na wizerunku pijarowskim włodarza miasta." http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/2894-urzad-miasta-ma-nowego-sekretarza) Zważywszy na to, że burmistrz wcześniej zatrudnił (bez naboru) Monikę Żmijewską na stanowisku swojego bliskiego doradcy, który jak pisze skupiał się na wizerunku pijarowskim włodarza miasta, i mając na uwadze to, że burmistrz kandydował z komitetu EB Razem, to nasuwają się pytania: 1. Kogo burmistrz powołał w skład komisji, aby rzetelnie i bezstronnie zweryfikować czy kandydat posiadał w dniu naboru kwalifikacje do wykonywania zadań określonych przez ustawodawcę-jakie osoby, jakie posiadały kwalifikacje i czy były one wystarczające, aby zweryfikować kwalifikacje kandydata na stanowisko sekretarza? 2. Czy między członkami komisji a burmistrzem lub kandydatem nie wystąpiły jakiekolwiek pozasłużbowe zależności (rodzinne, polityczne, itp.), tj. czy komisja była neutralna? Czy powołanie komisji i postępowanie było zgodne z regulaminem konkursowym? Sekretarz wg ustawodawcy ma być neutralny politycznie, gdyż ma być gwarantem ciągłości funkcjonowania administracji w okresach kadencyjności organu wykonawczego. Reprezentowanie gminy na zewnątrz należy do kompetencji wójta, burmistrza, który powołuje swojego zastępcę (podobnie jak od reprezentacji rady jest jej przewodniczący, który ma swojego zastępcę). Komunikacja społeczna – PR to raczej wymóg, który byłby adekwatny ewentualnie dla komórki, w której zadaniach jest promocja gminy albo dla rzecznika prasowego.

Lubię to! 4
wiele pytań i wątpliwości
wiele pytań i wątpliwościnie zdrowe 15 lutego o 19:54

nowi informatycy rozpoczęli pracę w Ratuszu, wdrażali się w zadania i przedstawiali się pracownikom jako nowi informatycy zanim jeszcze ogłoszone zostały nabory na ich stanowiska (które wygrali)

Lubię to! 7
?
?nie zdrowe 16 lutego o 09:25

czy nabory są spersonalizowane?

Lubię to! 2
do ?
do ?nie zdrowe 16 lutego o 09:36

i czy wygrywają je kandydaci posiadający najlepsze kwalifikacje?

Lubię to! 2
bez sensu
bez sensunie zdrowe 16 lutego o 10:03

po co na stanowisku kasjera dodano dodatkowe kryterium "mile widziane doświadczenie w pracy w jst"? na stanowisku kasowym to kryterium nie ma znaczenia, ale może faworyzować osoby, które pracowały na kasie w jst-jak np. Iwona Pawlinow zastępując kasjerkę w Ratuszu

Lubię to! 6
?
?nie zdrowe 16 lutego o 11:28

czy kasjerka, którą zwolniono i na której miejsce jest nabór przyuczała Iwonę Pawlinow na stanowisku kasjera w ratuszu?

Lubię to! 3
do wiele pytań i wątpliwości
do wiele pytań i wątpliwościnie zdrowe 16 lutego o 11:44

http://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3610,Zatrzymani-wojt-sekretarz-i-kontroler-NIK.html

Lubię to! 2
?
?nie zdrowe 16 lutego o 14:23

czy komisja jest bezstronna (czy nie występują żadne powiązania rodzinne, polityczne, itp.)?

Lubię to! 3
zobaczymy
zobaczymynie zdrowe 16 lutego o 15:19

zaczekajmy na wynik tego naboru

Lubię to! 2
czy nabory są spersonalizowane?
czy nabory są spersonalizowane?nie zdrowe 16 lutego o 21:48

http://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3610,Zatrzymani-wojt-sekretarz-i-kontroler-NIK.html

Lubię to! 2
informacja publ.
informacja publ.nie zdrowe 17 lutego o 08:01

czemu tak długo nie ma w BIP wyników naboru?

Lubię to! 2
ups
upsnie zdrowe 19 lutego o 23:36

może dokumentacja z naboru "utknęła" w czyimś biurku i nabiera mocy, bo wątpliwe jest, aby komisja tak długo obradowała-od 10 lutego?

Lubię to! 1
obserwator
obserwator 15 lutego o 12:16

Bander wymyśla na poczekaniu prawo statutu, z burmistrz w tle mu przytakuje, jakby faktycznie taki zapis w statucie gminy był. Czyżby także nie znał prawa, które go obowiązywało jako radnego? "Popieram cię, chociaż nie masz racji" - chciałby powiedzieć.

Lubię to! 20
borus
borusobserwator 15 lutego o 13:24

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/962697,prawa-i-obowiazki-radnych.html

Lubię to! 0
Pytanie
Pytanieborus 15 lutego o 14:41

"Nie może on nawiązać stosunku pracy w urzędzie, w którym uzyskał mandat. Radni nie mogą podejmować dodatkowych zajęć ani otrzymywać darowizn mogących podważyć zaufanie wyborców do wykonywania mandatu." - Żony to nie dotyczy?

Lubię to! 11
nie
nieborus 15 lutego o 14:55

żona nie jest radnym, a ten zakaz dotyczy radnego

Lubię to! 3
To nie wiedzą, kogo potrzebują?
To nie wiedzą, kogo potrzebują?borus 15 lutego o 14:59

To nie wiedzą, jakie mają wolne stanowisko urzędnicze? Powtórka naboru, tylko już nie na stanowisko referenta, a tym razem na podinspektora. http://www.jawor.bip.net.pl/?c=778

Lubię to! 2
KJ
KJborus 15 lutego o 15:06

To akurat można logicznie wytłumaczyć. Najpierw chcieli referenta, gdyż to najniższy stopniem urzędnik, któremu można zapłacić najniższe wynagrodzenie. Skoro chętnych nie było, pewnie postanowiono podnieść pułap wynagrodzenia i zatrudnić na wyższe stopniem stanowisko.

Lubię to! 0
po co?
po co?borus 15 lutego o 15:09

to Tomasz Panasiuk nie wystarczy-przecież to taki multifachowiec...potrzebuje specjalistów?!

Lubię to! 9
etyka
etykaobserwator 15 lutego o 13:52

prawo, prawem, ale jest jeszcze coś takiego jak ETYKA radnego, burmistrza, itp.-generalnie funkcjonariusza publicznego

Lubię to! 4
bolo
bolo 15 lutego o 12:14

Gdzie tu jest problem? Ci opozycyjni radni żyją w Polsce czy nie ? Popatrzcie się jak to działa w sejmie ,senacie itd.. To większość wybrana przez suwerena decyduje a nie ci którzy są w mniejszości.Już kiedyś przytaczałem wypowiedż naczelnego ideologa pisu M. Wolskiego "przegraliście wybory to morda w kubeł"( koniec cytatu). Radny Detyna jak zwykle wytoczył armaty przeciwko wróblom tylko po to by zrobić szum wokół swojej osoby. Huk jest , tylko efekt nijaki,ale o to radnemu chodziło.Nieważne efekty ,ważny cel,a ten jest taki by radny Detyna "zarobił" parę punktów w tabelce zysków politycznych.

Lubię to! 1
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz 15 lutego o 12:04

Na podstawie sytuacji na załączonym filmie można śmiało zasugerować naszym rajcom, żeby w trakcie powoływania się na statut lub inne dokumenty cytowali za każdym razem punkt, na który się powołują. Radnych za spóźnienie bez informowania osoby nadzorującej komisję nie ma co usprawiedliwiać, ale takie natychmiastowe, szybkie głosowania w chyba najważniejszej sprawie na komisji jak wybór przewodniczącego budzi sporo kontrowersji i pytań. Chyba nikt mównicy nie blokował/blokowałby, żeby "przenosić obrady na salę kolumnową".

Lubię to! 10
sceptyk
sceptyk 15 lutego o 11:32

O co ta wojna? Pretensje o to, że komisja rozpoczęła się punktualnie? Było quorum, to się rozpoczęła. A co, mają kwadrans akademicki wprowadzić dla radnych - studentów? Radni Detyna i Olszewski mogą mieć pretensje do samych siebie, a nie do przewodniczącego komisji, że rozpoczął punktualnie obrady.

Lubię to! 1
logik
logiksceptyk 15 lutego o 11:47

Sam przewodniczący spytał, to radny Detyna wytaził tylko swoje zdanie. Bardziej niepokojące jest to, że z tego wynika, że wiceprzewod najwyraźniej nie zna statutu i mało tego wymyśla jego treść na poczekaniu.

Lubię to! 17
gdzie konsekwencja?
gdzie konsekwencja? 15 lutego o 11:23

Mam pytanie do Przewodniczącego Rady-dlaczego z opóźnieniem otwiera sesje rady, skoro o jej terminie zostali poinformowani wszyscy radni i data oraz godzina została oficjalnie ogłoszona?

Lubię to! 15
potrzebna konsekwencja
potrzebna konsekwencjagdzie konsekwencja? 15 lutego o 15:40

jak przewodniczący Iwański rozpoczyna sesje z opóżnieniem , to niech powie do kogo zadzwoni i informuje o tym że sesja będzie 7 minut póżniej. A jeżeli sam nie dzwoni i nie zawiadamia że póżniej zacznie sesje , to niech nie prawi kazań radnym

Lubię to! 9
traktować wszystkich równo
traktować wszystkich równo 15 lutego o 11:21

ciekawa jestem ile razy zadzwonili do pana przewodniczącego czy do radnego Bandera inni radni z PO i SLD , którzy spóżniają sie na sesję Rady czy na komisję . Mam wrażenie że siebie kompletnie nie widzą ,[chyba uważają że jak mają większość to im wszystko wolno] ale opozycji na każdym kroku chcą dokopać. Nie podoba mi się to , nie tędy droga panowie , to nie jest demokracja .

Lubię to! 11
kto nami rządzi?
kto nami rządzi? 15 lutego o 11:07

Jak ktoś kto nie zna treści najważniejszego dla radnego dokumentu może być wiceprzewodniczącym rady?

Lubię to! 17
hahaha
hahahakto nami rządzi? 15 lutego o 11:17

Jaki birmistrz, takie prezydium rady...

Lubię to! 16
gdzie jest teraz KOD?
gdzie jest teraz KOD? 15 lutego o 10:59

Demokracja po jaworsku. Co na to kodowcy???

Lubię to! 17
Jaworzanin
Jaworzanin 15 lutego o 10:52

Brawo. Panie Przewodniczący. Tak trzymać. I uczyć dobrego wychowania. Punktualność to żadna fanaberia tylko normalność w dzisiejszych czasach .

Lubię to! 1
uczyć wszystkich
uczyć wszystkichJaworzanin 15 lutego o 11:03

pan przewodniczący niech nauczy radnych z PO i SLD szacunku do innych radnych i do tych którzy mają inne zdanie niż radni PO i SLD. Przykładem jest radny Olszewski, którego odwołali bo miał inne zdanie, a powołali radnego Bandera bo miał takie same zdanie jak p,Bera

Lubię to! 17
nauczyciel
nauczycielJaworzanin 15 lutego o 11:09

Szkoda, że ćwiczy tylko radnych opozycji a nie zwraca uwagi swoim kolegom na większe spóźnienia.

Lubię to! 18
Wstyd
Wstyd 15 lutego o 10:50

według radnego Bandera "nieobecni nie mają głosu", a ja uważam że to "Obecni nie powinni zabierać w ogóle głosu" jak nie mają nic do powiedzenia tylko wymyślają coś czego w ogóle w przepisach urzędu nie ma . Po prostu Wstyd.

Lubię to! 15
Anna
Anna 15 lutego o 10:48

Na komisji gospodarki radny Krzysztof ponoć 40 min się spóźnia i też ma pretensje . Zarobiony ten nasz Pan radny.

Lubię to! 1
Andrzej
AndrzejAnna 15 lutego o 11:01

Lepiej się spóźnić i być na większości komisji niż przyjść na początek, wpisać sobie obecność i za niedługo wyjść jak robią to inni radni.

Lubię to! 21
za co kasa
za co kasaAndrzej 15 lutego o 11:11

to za co mają płaconą dietę , jak się podpisze i pójdzie to nie powinien mieć zapłacone za taką komisję . I to się nazywa uczciwość radnego??/??/ Ciekawe co wtedy robią przewodniczący Komisji .A jak się nie mylę to przewodniczącymi komisji są radni z PO i SLD ,

Lubię to! 13
jou
jouAnna 15 lutego o 11:05

a może przewodniczący komisji powinni konsultować ze wszystkimi członkami godziny posiedzeń-wymaga tego "elementarz dobrego wychowania"

Lubię to! 16
Barry
Barry 15 lutego o 10:46

I bardzo dobrze. Ktoś się spóźnia i ma pretensje. Śmiech na sali . Rozumiem jakaś wyjątkowa sytuacja w pracy ale to chyba elementarz dobrego wychowania że się zgłasza spóźnienie.

Lubię to! 2
jak ładnie...
jak ładnie...Barry 15 lutego o 10:54

podoba mi się to sformułowanie "elementarz dobrego wychowania" i proponuję zapoznać z nim funkcjonariuszy publicznych, którzy nie udzielają odpowiedzi na zadane im pytania o informacje publiczne

Lubię to! 18
żenada
żenadaBarry 15 lutego o 11:04

3 minuty? Tyle można się spóźnić z przyczyn kompletnie niezależnych. Szczególnie na komisji wyjazdowej. Tym bardziej że sam pan przewodniczący mało kiedy otwiera sesje punktualnie, a robi takie numery...

Lubię to! 17
mówię nie
mówię nie 15 lutego o 10:38

radny Bander chyba myśli że jak został wybrany na wiceprzewodniczącego to mu wszystko wolno, nie tędy droga panie radny . Przecież żeby wprowadzić do statutu takie wymyślone na poczekaniu przez radnego przepisy, to trzeba żeby Rada Miejska zmieniła zapisy Statutu ..I ten pan był przewodniczącym Kultury ??? Mojego głosu już pan radny Bander na pewno nie dostanie .

Lubię to! 21
Ola
Ola 15 lutego o 10:33

Nie podoba mi się to co robi obecna koalicja rządząca. PO i SLD straciły władze w kraju, stracą też w Jaworze jak tak będą robić.

Lubię to! 23
trzeba czytać przepisy ze zrozumieniem
trzeba czytać przepisy ze zrozumieniem 15 lutego o 10:27

kompletna nieznajomość przez radnego Bandera podstawowych przepisów Gminy tj.STATUTU . Wstyd panie radny , jak można być dobrym radnym jak samemu wymyśla się na swoje potrzeby przepisy których w ogóle nie ma w statucie gminy.

Lubię to! 23
SORRY MAMY TAKI KLIMAT
SORRY MAMY TAKI KLIMAT 15 lutego o 08:41

Zwykłe chamstwo ! Brak kultury ! SORRY MAMY TAKI "KLIMAT" RADNYCH Z PO !!!

Lubię to! 17
że tak zapytam
że tak zapytam 15 lutego o 08:30

A żona radnego Pawlinowa to wygrała ten nabór na kasjera w Ratuszu?

Lubię to! 22
...
... 15 lutego o 06:33

Zwyczajny cham

Lubię to! 17
gość
gość 15 lutego o 04:57

To chyba jakaś paranoja? 3 minuty zgłaszać spóźnienia??? przecież jak ktoś się spóźnia taką chwilę to na pewno nie zakłada spóźnienia, tylko np. nie ma gdzie zaparkować czy nieprzewidziany korek albo jakiś telefon musiał odebrać...

Lubię to! 19

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe wiadomości

Więcej wiadomości
REKLAMA
 • Zawody strzeleckie „Złoty Pączek”
  Zawody strzeleckie „Złoty Pączek”
 • Spektakl „Edukacja Rity”
  Spektakl „Edukacja Rity”
 • Wystawa Mercedes-Benz w jaworskim muzeum
  Wystawa Mercedes-Benz w jaworskim muzeum
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
Więcej wiadomości
 • Opowiedzą o Islandii i Korsyce
  Opowiedzą o Islandii i Korsyce
 • Spacerkiem po... kaplicach św. Barbary i św. Wojciecha
  Spacerkiem po... kaplicach św. Barbary i św. Wojciecha
 • Spacerkiem po… klasztorze pobernardyńskim
  Spacerkiem po… klasztorze pobernardyńskim
Więcej wiadomości
 • Gdzie byli pracownicy socjalni?
  Gdzie byli pracownicy socjalni?
 • „Wam kury szczać…”

  WAŻNE „Wam kury szczać…”

 • Patriotyzm
  Patriotyzm
Więcej wiadomości
 • UWAGA! Oszukują
  UWAGA! Oszukują "na wnuczka"
 • Wypadek na ul. Kuzienniczej
  Wypadek na ul. Kuzienniczej
 • Uszkodzona reklama przed Tesco
  Uszkodzona reklama przed Tesco
Więcej wiadomości
 • Warsztaty ziołowo-herbaciane w bibliotece
  Warsztaty ziołowo-herbaciane w bibliotece
 • Bezpłatne badania mammograficzne
  Bezpłatne badania mammograficzne
 • Brwi - jak uniknąć błędów w regulacji
  Brwi - jak uniknąć błędów w regulacji
Więcej wiadomości