Czwartek, 18.04.2024 241

B klasa: Deja vu na Przyrzeczu

Dzisiejszy mecz B klasy pomiędzy Kuźnią II Jawor i Polderem Damianowo był powtórką tego co działo się wczoraj w spotkaniu legnickiej okręgówki Kuźnia Jawor - Rodło Granowice.

MRKS od początku przeważał i powinien to udokumentować. Najbliżej pokonania bramkarza Polderu w pierwszych 45 minutach był Kamil Kurzelewski, który trzykrotnie postraszył przeciwników uderzeniami z dystansu. Futbolówka raz trafiła w słupek, a dwa razy nieznacznie go mijała. Co nie udało się rezerwom Kuźni, udało się Polderowi, który w 35 minucie za sprawą strzału po długim słupku z kilkunastu metrów Krystiana Kałużnego objął prowadzenie.

Po przerwie jaworzanie dalej naciskali, ale ich starania przypominały bicie głową w mur. Polder skutecznie bronił się i od czasu do czasu wyprowadzał ataki niewielką liczbą zawodników. W szeregach gospodarzy ponownie szczęścia próbami z dystansu próbował Kamil Kurzelewski. Przed szansą stawał Dariusz Szeliga, ale jeden z jego strzałów obronił bramkarz, a inny minął słupek. W 90 minucie po szybkiej wymianie podań w niezłej sytuacji znalazł się Marcin Sasinowski, ale huknął wysoko nad poprzeczką.

Jaworzanom rzutem na taśmę udało się wyszarpać remis. W końcówce doliczonego czasu gry Kamil Kurzelewski dokonał to co nie udawało mu się strzałami z dalszych odległości. W zamieszaniu podbramkowym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popularny "Lelo" skierował piłkę do siatki, notując w ten sposób swoje drugie trafienie na boiskach B klasy.

Pomimo przewagi niestety nie udało się Kuźni II ósmy raz z rzędu w tej kampanii sięgnąć po pełną pulę. Niedosyt jest tym większy, że w przypadku wygranej drugi zespół MRKS-u wskoczyłby na najniższy stopień podium, a tak spadł z czwartego na piąte miejsce w tabeli.

30 października (niedziela), godz. 14:30 - Jawor (Przyrzecze)
B klasa: Kuźnia II Jawor - Polder Damianowo 1:1 (0:1)
Bramki: Kurzelewski 90'+3' - Kałużny 35'
Kuźnia II: Dawid Kroczak - Grzegorz Głąb (Marcin Sasinowski 46'), Maciej Kielman, Łukasz Duda, Michał Mężyk, Konrad Fiediurek (Hubert Połącarz 58'), Miłosz Kocyła, Kamil Kurzelewski, Damian Broniek (Mateusz Bruliński 46'), Kamil Janoś, Dariusz Szeliga
Sędziował: Robert Żółty (jako główny) oraz Rafał Abramowicz i Sławomir Czyrski (asystenci) - Delegatura Legnica