Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

IV Myśliborska Majówka - zaproszenie

Gmina Paszowice, Park Krajobrazowy „Chełmy” i GOK Paszowice zapraszają na długi weekend do Myśliborza, gdzie 1 maja czeka na turystów wiele atrakcji.

Plakat © Plakat

W poniedziałek, 1 maja, o godzinie 12 rozpoczną się Drzwi Otwarte w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra”, podczas których odwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach ceramicznych i własnoręcznie ulepić miskę, zwiedzić muzeum, poznać sekretne życie mrówek i pozbyć się strachu przed … pająkami!

Podczas Geo – Zabawy (godz. 13 – 15) dzieci będą się bawić w odkrywców – paleontologów i poznawać świat sprzed milionów lat, wydobywając prawdziwe skamieniałości z kul piaskowo - gipsowych oraz ozdabiając farbami dinozaury, amonity i trylobity. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową pieczęć ODKRYWCA – PALEONTOLOG. Instruktorki GOKu poprowadzą animacje plastyczne dla dzieci, podczas których główną atrakcją będzie malowanie salamander. Dzieciom biorącym udział w zabawach zapewniamy całą górę popcornu - oczywiście gratis!

Miłośnicy celuloidowej piłeczki będą mogli zmierzyć się w plenerowym, otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Paszowice. Dla pierwszych dwudziestu uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy, a dla finałowej trójki – puchary. Początek turnieju o godzinie 12.30. Tajniki pracy policji zdradzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Będzie można nie tylko obejrzeć pojazdy patrolowe i ich wyposażenia, ale również zobaczyć pokaz tresury psa tropiącego czy oznakować rower, zabezpieczając go przed kradzieżą (godz. 13 – 14).

Zaprezentują się też straże pożarne: OSP Paszowice przeprowadzi zawody sprawnościowe dla dzieci i zaprezentuje sprzęt ratowniczo – gaśniczy, a Państwowa Straż Pożarna w Jaworze zademonstruje sprzęt strażacki i wyposażenia wozu bojowego (godz. 16 – 17). Pobyt w „Salamandrze” umilą występy zespołów ludowych i chóru ALBERTÓWKA, który przedstawi przeboje z lat sześćdziesiątych (godz. 14 – 16). Wystawę agatów z Krainy Wygasłych Wulkanów zaprezentuje kolekcjoner minerałów Mieczysław Kurzydło, a stoisko z domowym jadłem i ciastem przygotują miejscowe gospodynie. Na stoisku promocyjnym gminy Paszowice każdy uczestnik otrzyma najnowsze widokówki z Myśliborza.

Zapraszamy na Myśliborską Majówkę, podczas której gwarantujemy doskonałą zabawę. Impreza odbędzie się bez względu na pogodę, ale warto zaopatrzyć się w odzież i obuwie dostosowane do warunków atmosferycznych.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

zainteresowany
zainteresowany21 kwietnia 2017 o 19:41
a te pokazy policyjne i strażackie to w którym miejscu się odbędą? na terenie "Salamandry"?
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.