Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

„Gwiazd naszych wina” bestsellerem w ogólniaku!

30 października w czytelni I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników IX Szkolnego Rankingu Bestsellerów, organizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Przez trzy tygodnie uczniowie zgłaszali tytuły książek, które ich zdaniem zasługują na miano szkolnego bestsellera. W tej akcji, która promuje książki i czytanie, wzięło udział 83 uczniów, którzy nominowali 72  tytuły. Najwięcej osób oddało swój głos na powieść Johna Greena „Gwiazd naszych wina”. Dużą popularnością cieszyły się także: „Buszujący w zbożu” J. Salingera, „Cyfrowa twierdza” D. Browna, „Dziewczyna z pociągu” P. Hawkins, „Gra o tron” G. R. R. Martina, „Harry Potter i Książę Półkrwi” J. Rowling, „Hopeless” C. Hoover, „Lśnienie” S. Kinga, „Malowany człowiek” P. Bretta, „Mały książę” A. Saint-Exupery’ego i „ Wiedźmin” („Ostatnie życzenie”) A. Sapkowskiego.

Zgłoszone propozycje świadczą o szerokich i różnorodnych zainteresowaniach czytelniczych. Młodzież  chętnie sięga po najnowsze powieści psychologiczne, sensacyjne, obyczajowe i fantasy. Nie stroni także od klasyki polskiej i obcej. Wśród  poczytnych książek jest obecny nadal „Wiedźmin” A. Sapkowskiego, czterokrotny zwycięzca wcześniejszych edycji rankingu. Do grona ulubionych autorów należą: Stephen King, Dan Brown, George R. R. Martin, A. Sapkowski, J. R. R. Tolkien i Jo Nesbo. Czytelnicy z liceum zaproponowali wiele tytułów z twórczości wymienionych pisarzy.

Podczas uroczystości zostały uhonorowane nie tylko książki, które licealiści nominowali w tym konkursie. Tradycyjnie odbyło się losowanie nagrody niespodzianki dla uczestników rankingu. Wicedyrektor szkoły Władysław Woźniakiewicz spośród wszystkich głosów wylosował kupon złożony przez Jagodę Kiljan z klasy I C. Nagrodą był talon na zakupy do Księgarni „Bajka” w wysokości 100 zł, ufundowany przez anonimowego sponsora. Dla pozostałych uczestników przygotowano okolicznościowe zakładki, promujące czytanie i bibliotekę szkolną oraz słodycze.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Gość
Gość4 listopada 2017 o 06:44
"Malowany człowiek" Bretta i "Wiedźmin" Sapkowskiego, matko jest nadzieją w młodszym pokoleniu!
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.