Czwartek, 18.04.2024 366

Gol Purana daje Bazaltowi 3 punkty.

W spotkaniu Damianowa z Bazaltem 3 punkty zdobya druyna z Piotrowic za spraw trafienia Purana w kocwce spotkania. Dziki temu Bazalt awansowa na 2 miejsce w tabeli B-klasy.

Opis spotkania z ksbazaltpiotrowice.futbolowo.pl:

Po bardzo cikim meczu Bazalt wywozi dzi z Damianowa trzy punkty. Bramk na wag zwycistwa zdoby po indywidualnej akcji w 85. minucie Daniel Puran. Dziki remisowi LZS-u Lipa w Chemcu awansowalimy na 2. miejsce w ligowej tabeli i ju tylko my i druyna z Kocielca liczy si w walce o mistrzostwo.

Trener naszej druyny nie móg w tym dniu skorzysta z kontuzjowanych Gajdy oraz Toroczaka. Oznaczao to, e mia duy problem z ustawieniem linii defensywnej. Mimo wszystko zagralimy na "zero" z tyu, co w cigu ostatnich dwóch meczy nam si nie udawao. Od pocztku spotkania gospodarze przejli inicjatyw i co chwila sprawdzali w tym dniu dyspozycj naszego bramkarza. W 20. minucie meczu jeden z naszych obroców po sporym zamieszaniu we wasnym polu karnym wepchn pik za lini kocow, ale przytomno Wachowskiego i natychmiastowe wybicie jej nie przekonaa sdziów do nie uznania gola. Mimo to pikarze Polder-a naciskali i przewanie oddawali strzay z dystansu, które albo broni nasz bramkarz albo minimalnie mijay bramk. Po jednym z takich strzaów pika trafia nawet w supek.

Po naszej stronie równie z dystansu próbowali kolejno Ociak, Pabis, czy Rokosz. Do przerwy kibice nie ogldali bramek i obie druyny schodziy na kilkunastu minutowy odpoczynek bez trafie. Po zmianie stron mecz nieco si oywi pod wzgldem okazji jakie stwarzay sobie obydwie druyny. Gospodarze ponownie gównie oddawali strzay z dystansu, cho po jednej z akcji napastnik druyny z Damianowa, Baej Wardyn znalaz si w sytuacji sam na sam z Wachowskim, ale zabrako mu zimnej krwi i nie potrafi skierowa piki do siatki. Równie i my stworzylimy sobie kilka dogodnych okazji. Kolejno strzay Purana i Ociaka odbijay si od supka i poprzeczki bramki gospodarzy. Swoj dobr okazj mia te Szulc. Na pierwsze i jak si póniej okazao jedyne trafienie w tym meczu kibice czekali dopiero do 85. minuty, kiedy to po indywidualnej akcji Daniel Puran pokona bramkarza Polder-a i przeduy nasze marzenia o jak najlepszy rezultat na koniec sezonu. Zwycistwo w tym spotkaniu i potknicie druyny z Lipy pozwolio naszej druynie na awans o jedn pozycje w ligowej tabeli. Niestety na nasz niekorzy Kocielec wygra swój mecz i do awansu brakuje im ju tylko dwóch oczek. Ponadto byo to pierwsze zwycistwo naszej druyny w Damianowie, bowiem nigdy jeszcze w historii nie udao nam si wygra na tym terenie.

Od siebie mog doda, e  dobrze w spotkaniu zaprezentowa si zawodnik gospodarzy z nr 9 Paluchowicz. W kilku sytuacjach mija z atwoci rywali. Dobr decyzj byo równie przesunicie Purana, aby gra bardziej ofensywnie.

Polder-a Damianowo - Bazalt Piotrowice 0:1 ( 0:0 )

gol dla Bazaltu: 85' Puran

Skad Bazaltu: Wachowski - Gówka, Gutak, Orzechowski, Pabis - Puran , Szulc (76' Biernacki), Ociak - Rokosz (82' Maziarz), Marczewski (72' Kotyna)

óte kartki dla Bazaltu: Foksiski 56', Biernacki 82'