Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Gmina Mściwojów: Najpierw włamali się do domu, później chcieli ukraść samochód

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy włamali się do domu jednorodzinnego.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

W jednym z pomieszczeń znaleźli biżuterię wartości 12 tysięcy złotych, którą skradli. To nie było jednak wszystko, co mieli na sumieniu. Okazało się bowiem, że wychodząc z łupem, zauważyli stojący na tej posesji samochód. Postanowili więc go ukraść. Swojego celu jednak nie osiągnęli, ponieważ mieli problem z uruchomieniem VW. Teraz podejrzani staną przed sądem.

Do włamania doszło w nocy, na terenie jednej z miejscowości w gminie Mściwojów. Sprawcy po wyważeniu jednej z rolet zabezpieczających okno, a następnie wybiciu w nim szyby dostali się do wnętrza domu jednorodzinnego. Następnie spenetrowali pomieszczenia w budynku, znajdując w jednym z nich złotą biżuterię, którą skradli. Straty jakie spowodowali sięgnęły blisko 12000 zł. 

Jaworscy policjanci zajmujący się tą sprawą, już następnego dnia wytypowali podejrzanych o ten czyn dwóch, młodych mężczyzn. Jeden z nich został zatrzymany dwa dni po przestępstwie na terenie jednego z legnickich hoteli. 21-letni mieszkaniec gminy Mściwojów ukrył się tam, tuż po włamaniu . Funkcjonariusze znaleźli przy nim część skradzionej biżuterii.  Drugi z podejrzanych, 20-letni mieszkaniec gminy Mściwojów wpadł w ręce jaworskich policjantów kilka dni później. Obaj w przeszłości byli już notowani.

W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie okazało się, że włamanie do domu to nie jedyny „grzech” jaki mieli na sumieniu 20 i 21-latek. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci ustalili, że mają oni na swoim koncie także usiłowanie kradzieży samochodu osobowego. Tej samej nocy bowiem, tuż po włamaniu, młodzi mężczyźni zamierzali z przedmiotowej posesji odjechać zaparkowanym tam VW.  Najpierw wybili szybę boczną pojazdu, a następnie próbowali go uruchomić, co im się jednak nie udało.

Po zatrzymaniu starszy z podejrzanych próbował zrzucić odpowiedzialność za swoje czyny na alkohol, którego feralnej nocy miał za dużo wypić.

Mężczyźni odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem. Za kradzież z włamaniem może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

______________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Michał
Michał13 października 2017 o 20:37
Kto to był i gdzie to się stało
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.