Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.
Przyjdź do Salonu Play w Jaworze


Paweł  Sasiela

Gdzie byli pracownicy socjalni?

W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. Świętowano w całej Polsce. Życzenia składała sama szefowa rządu. Świętowano i w Jaworze. Tu też władzę reprezentowała kobieta.

Fot. Paweł Sasiela

W mieście nad Nysą Szaloną podziękowania pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej składała Agnieszka Rynkiewicz, w przeszłości związana z tą instytucją. Nie wszystkich jednak sam "uścisk dłoni" władz, czy to lokalnych, czy ponadlokalnych zadowala. Nawet "reżimowe" media przekonywały bowiem, że nagrodą dla pracowników socjalnych jest przede wszystkim wdzięczność podopiecznych.

Premier Beata Szydło podkreślała natomiast, że jest to zawód, który wymaga serca. Tym bardziej, że pracownicy socjalni poza wykonywaniem codziennych obowiązków służbowych, często muszą też być powiernikami ludzkich historii, problemów, czy interweniować, gdy w rodzinach pojawia się patologia. Taki obraz wyłania się także z rozmów z osobami związanymi z sektorem pomocy społecznej, czy z samymi pracownikami socjalnymi, których aktualny poziom zarobków (często niższy, niż suma zasiłków pobieranych przez podopiecznych) nie zachęca, ani nie motywuje do pracy.  

I może to właśnie brak zadowolenia z warunków pracy sprawił, że nie wszyscy mieli ochotę świętować z władzą Dzień Pracownika Socjalnego. Na spotkaniu z zastępcą burmistrza pojawiło się spore grono pracowników MOPS-u, zabrakło jednak najważniejszych tego dnia osób - pracowników socjalnych. 

Reklama

Komentarze (19)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

kutrapali
kutrapali2 grudnia 2016 o 09:58
Gdyby wykonywali swoją prace za darmo, to uścisk dłoni pewnie by ich nie zadowalał, ale oni mają płacone za to, że są pracownikami socjalnymi. Taka praca. Jak się nie podoba, to droga wolna. Niech się sprawdzą u prywaciarza, albo założą własny biznes. Teraz i tak mają lepiej niż u niejednego prywatnego przedsiębiorcy. Budżetówka nie jest od dorabiania się. Jeśli pracownicy socjalni uważają inaczej, to niech założą firmę "Usługi socjalne" i zobaczymy jak im się biznes będzie kręcił. Wypracują zysk, to będą mieli na premie dla podwładnych w swoje święto...
Lubię to! 1
ZW
ZWkutrapali5 grudnia 2016 o 10:39
Oh jaka wielka "mądrość" przez ciebie przemówiła. To ja ci powiem, podobnie. Jeśli twoja pensja u prywaciarza cie nie zadowala, to zwolnij się i pójdź gdzie indziej, może wyjedź za granicę. Widać nie masz pojęcia o realiach, o tym ile faktycznie zarabia się w jaworskich jednostkach. Tam nie pracują wcale osoby bez kwalifikacji ani z podstawowym wykształceniem. Pensja ciut wyższa od minimalnej, to moim zdaniem urąga godności zarówno pracownika jak i pracodawcy.
Lubię to! 5
cycu
cycuZW16 grudnia 2016 o 10:27
Powtarzam, nie pasuje budżetówka - zwolnij się, albo załóż działalność i niech wolny rynek zweryfikuje te wasze kwalifikacje. Ja nie narzekam na swojego pracodawcę, ale jakby mi coś nie pasowało, szukałbym innej pracy...
Lubię to! 0
zaradna
zaradna26 listopada 2016 o 20:26
ten kto musi iść do opieki po pomoc już ma wielki stres. Ja calą noc nie spalam. Poszłam. Panią która mnie przyjęła nie zapomnę do końca życia. Oczywiscie , radę dałam sobie sama. teraz mogę pomagać innym. Wtedy byłam bardzo załamana. Pomocy nie otrzymałam.
Lubię to! 1
edyta
edyta26 listopada 2016 o 18:27
A kto ma lekką pracę ? Chyba tylko Bera, robi sobie fotki itp.Ja mam złe zdanie o pracownikach socjalnych. Kontakt z nimi wspominam jako koszmar
Lubię to! 4
ania
ania26 listopada 2016 o 15:32
Nie raz miałam kontakt z pracownikami socjalnymi, spotykałam się z życzliwością, nie mogę narzekać, mają trudną pracę.Doceniam to
Lubię to! 6
Patriota
Patriota25 listopada 2016 o 18:58
BERA MUSI ODEJŚĆ . NAJLEPIEJ DO SWOICH KOLEGÓW Z PO DO ŚWIDNICY I STRZEGOMIA. MY JUŻ MU DZIĘKUJEMY I ZAMYKAMY DRZWI RATUSZA. ŻEGNAJ !!!!!!!
Lubię to! 17
pa
paPatriota26 listopada 2016 o 08:43
Im więcej ataków na Bere, tym bardziej świadczy to o jednym ROŚNIE W SIŁĘ, A WAS TRAFIA! Drzwi ratusza juz zostały zamknięte za wami 2 lata temu i szkoda, że tak dlugo na to czekalismy
Lubię to! 8
żal
żalpa26 listopada 2016 o 09:40
chyba raczej chciałaś powiedziec, że rośnie w siłe niezadowolenie społeczne
Lubię to! 9
to prawda
to prawdapa26 listopada 2016 o 10:17
rośnie
Lubię to! 5
odp dla Patroty
odp dla PatrotyPatriota6 grudnia 2016 o 23:27
Czas najwyższy na odejście Bery!!! Na zakłamanych pozorantów nie ma tu miejsca!!!
Lubię to! 2
bieda
bieda25 listopada 2016 o 18:55
Ja też nie mam dobrego zdania o pracownikach socjalnych.Wcale im nie składam życzeń.Popłakałam się nie raz..........
Lubię to! 7
agata
agata25 listopada 2016 o 17:29
Ja miałam doczynienia z pracownikami socjalnymi. Zle wspominam ten kontakt.
Lubię to! 2
emil
emilagata25 listopada 2016 o 22:34
Dobra dobra. Wiemy Aga że miałaś do czynienia z pracownikami socjalnymi...
Lubię to! 8
do aga
do agaagata25 listopada 2016 o 22:35
a przynajmniej obiad smakował?
Lubię to! 9
dr House
dr House25 listopada 2016 o 12:37
Jeden z najbardziej niedocenionych zawodów w tym kraju, dodatkowo zdecydowana większość społeczeństwa uważa pracowników socjalnych za typowych urzędasów pierdzących w stołki przy kawusi. W USA pracownik socjalny to jest ktoś, u nas to jest w oczach wielu nikt. Są to ludzie od czarnej roboty z ogromną odpowiedzialnością za los, zdrowie i życie drugiego człowieka opłacani gorzej niż niejeden absolwent podstawówki w zakładzie produkcyjnym u Niemca czy innego Włocha. Świat schodzi na psy. Niemen, gdyby żył, miałby nie lada problem z napisaniem nowej piosenki, bo określenie dziwny świat to dziś stanowczo za mało.
Lubię to! 4
Marysia
Marysia24 listopada 2016 o 20:46
Czy Odrodek spoleczny jet przeniesiony?Do SeniorWigor?
Lubię to! 0
ktoś
ktośMarysia24 listopada 2016 o 21:05
Skąd takie informacje?
Lubię to! 0
pl
plktoś24 listopada 2016 o 21:28
komunikacja międzyludzka przy obecnym postępie technologicznym haha
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.