Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Fryzjerki z PCKZiU na stażach zawodowych w Kolonii

Kolejni uczniowie z PCKZiU w Jaworze odbyli staże zagraniczne na terenie Niemiec, w projekcie „Moja przyszłość to Europa – zagraniczne staże zawodowe".

Fot. materiały prasowe © Materiały prasowe

Realizacja przebiegała w partnerstwie między Fundacją „Learn Co” oraz niemiecką organizacją Görlitzer Fortbildungszentrum für Handwerk und Denkmalpflege e.V. Projekt współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), realizowany na zasadach Programu Erasmus+. Naszą szkołę reprezentowały uczennice ZSZ w zawodzie fryzjer z klasy III H: Anna Kumor i Sandra Zając.

Celem głównym projektu było zdobycie nowych doświadczeń zawodowych, wzbogacenie świadomości branżowej, poznanie nowoczesnych technologii i porównanie ich z trendami stosowanymi w Polsce, zauważenie podobieństw i różnic, implementacja najkorzystniejszych rozwiązań w Polsce. Dodatkową potrzebą było doskonalenie umiejętności językowych uczniów (w tym języka zawodowego) oraz poznanie kultur kraju goszczącego w tym kultury i organizacji pracy. Projekt zwrócił uwagę na poprawę europejskiej mobilności w ramach kształcenia zawodowego, poprawę współpracy pomiędzy placówkami, ułatwił rozwój praktyk zawodowych, a także poprawił stopień przejrzystości oraz uznawania kwalifikacji zawodowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dokument Europass Mobilność w celu transferu i uznania efektów kształcenia zagranicą przez polskie zakłady realizujące praktyczną naukę zawodu. PCKZiU w Jaworze dziękuje pracodawcom, którzy kształcą obydwie uczennice tj. Pani Anecie Pruncel właścicielki STUDIA FRYZJERSKIEGO w Strzegomiu oraz Pani Marzenie Pitek ze STUDIA FRYZUR MADAME z Jawora za współpracę.  Projekt odzwierciedlił rzeczywiste wymagania zagranicznych pracodawców w realnych warunkach pracy ze specjalnym uwzględnieniem sprawności komunikacyjnej w języku obcym.

Dziewczęta zgodnie potwierdzają, iż zdobyte doświadczenie jest bezcenne i z pewnością przyda się w ich przyszłej pracy zawodowej. Możliwość pracy w międzynarodowych zespołach, a także okazja do osobistego zetknięcia się z kulturą niemiecką, obyczajami i społecznościami tego pięknego kraju, było nieocenionym doświadczeniem niemożliwym do zdobycia na gruncie polskim.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.