Logo Jawor24h.pl
Reklama
Magnolia Hotel & Restauracja
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Złodzieje rowerów górskich wpadli chwilę po przestępstwie

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu średzkiego. Zostali oni zatrzymani przez jaworskich policjantów chwilę po zgłoszonej kradzieży rowerów górskich.

Fot. KPP Jawor

W części ładunkowej busa, którym poruszali się sprawcy, funkcjonariusze znaleźli ukryte jednoślady. Teraz podejrzani odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Rowery natomiast trafiły już do ich prawowitego właściciela.
Informację o kradzieży dwóch rowerów górskich z terenu miejskiego targowiska policjanci otrzymali w środę po południu. Na podstawie przeprowadzonych ustaleń wytypowali osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. Chwilę później funkcjonariusze na jednej z ulic wylotowych z miasta zauważyli busa, którym poruszali się dwaj podejrzewani mężczyźni.

W związku z tym, dostawczy Mercedes został zatrzymany do kontroli drogowej. Samochodem podróżowali dwaj mieszkańcy powiatu średzkiego w wieku 41 i 31 lat. Mężczyźni ci byli bardzo zdenerwowani. W trakcie sprawdzania pojazdu wyjaśnił się powód ich zachowania. Okazało się, że policjanci trafnie wytypowali sprawców tej kradzieży, bowiem w części ładunkowej Mercedesa funkcjonariusze ujawnili dwa ukryte rowery górskie. Były to te, które zostały tego dnia utracone na terenie targowiska. Po wykonanych czynnościach jednoślady powróciły do prawowitej właścicielki.

Zatrzymani sprawcy trafili natomiast do policyjnego aresztu. Usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Teraz za swój czyn podejrzani odpowiedzą przed sądem. Za kradzieży grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

kk
kk28 lipca o 11:19
Pan władza w okularach i z tym "mięśniem" z przodu to pop prostu musi być mistrzem sprawnościówki, brawo brawo
Lubię to! 0
AA
AA26 lipca o 11:48
PEDAŁY DWA BYŁY?
Lubię to! 0
?
?24 lipca o 22:39
Może to oni kradli rowery z piwnic w centrum?
Lubię to! 0
Www
Www?26 lipca o 08:28
Wątpię, to raczej jaworscy złodzieje..
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Będzie się działo
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.