Logo Jawor24h.pl
Reklama
JAKO Polska Sp. z o.o. - oferujemy odzież sportową, w tym komplety piłkarskie, akcesoria sędziowskie, ochraniacze, piłki nożne, torby i plecaki. Wykonujemy także nadruki na koszulkach.
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Żłobek Gminny Bajkowa Kraina oficjalnie otwarty

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałego gminnego żłobka „Bajkowa Kraina” w Postolicach. Jest to pierwszy żłobek gminny w powiecie jaworskim.

Fot. jawor24h.pl

Dzięki decyzji wójt i Rady Gminy Wądroże Wielkie oraz dofinansowaniu z programu „Maluch 2016” w ekspresowym tempie stworzono warunki do opieki nad 16 dzieci do lat trzech.

- Pomysł powstania żłobka zrodził się z potrzeby mieszkańców gminy Wądroże Wielkie. Zgodnie z przyjętą polityką, realizujemy projekty, które mają możliwość dofinansowania z zewnątrz. I taka szansa pojawiła się z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch 2016” – mówiła podczas uroczystości wójt Elżbieta Jedlecka. Dodała, że lokalizacja żłobka w Postolicach to bardzo dobra decyzja. Obiekt znajduje się na dużej, pięknej działce i jak sama wójt podkreśliła jest to wymarzone miejsce na tego typu placówkę.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczył bp Zbigniew Kiernikowski, który dokonał poświęcenia żłobka i poprowadził wspólną modlitwę za pomyślne funkcjonowanie placówki. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali bp Zbigniew Kiernikowski, wójt Elżbieta Jedlecka, przewodniczący Rady Gminy Dariusz Żołnierczyk, dyrektor żłobka Renata Serafin, wicestarosta Arkadiusz Baranowski, a także pracownik żłobka w towarzystwie podopiecznego.

Zaproszeni goście w okolicznościowych przemówieniach gratulowali władzom gminy tak ważnej i udanej inwestycji, a dzieciom i pracownikom życzyli radości z pobytu w nowej placówce.

Warto wspomnieć, że na początku kwietnia odbyły się „Drzwi otwarte” dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby oddać swoje maluchy pod opiekę. Dziś zwiedzając nowe pomieszczenia można było usłyszeć pochlebne opinie. - Jestem zauroczona tym miejscem. Obiekt jest bardzo ładny wewnątrz, jak i z zewnątrz. Uważam, że będzie bardzo dobrze funkcjonował, a dzieci będą tu mile spędzać czas – mówiła uczestniczka otwarcia.

Reklama

Komentarze (20)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

obciachowe ustawki
obciachowe ustawki27 kwietnia o 15:27
zauważyliście, że Baranowski nawet nie potrafi się ustawic, żeby zdjęcie wygladało na naturalne? haha na każdym zdjęcia ewidentnie pozuje, tak tak tu jestem widzisz mnie hahahah
Lubię to! 1
antoni pierniczek
antoni pierniczekobciachowe ustawki27 kwietnia o 17:59
Minki też robi zajefajne :) Pocieszny gość!
Lubię to! 1
łoł
łoł27 kwietnia o 07:45
Matko kochana, zobaczcie na krawaty Emila i jego PO-wskiego naczelnika od oświaty-takie same, w kropeczki, tylko inne kolory-to jakiś element PR-owski? Wg mnie to trochę obciachowo wyglądają takie krawaty w kropeczki na służbowe wystąpienia.
Lubię to! 3
styl
stylłoł27 kwietnia o 08:21
a kto nosi rude buty do niebieskiego garnituru?
Lubię to! 3
Gregory
Gregorystyl27 kwietnia o 10:12
Zabrakło inwencji w czepianiu się Bery, to przyszła kolej na krawat i buty. Żałosne...
Lubię to! 1
GG
GGstyl27 kwietnia o 10:16
Trwający niemal rok czasu remont miejskiego szaletu to jeszcze bardziej żałosne... Remont rozpoczął się w lipcu 2016.
Lubię to! 3
krawiec
krawiecłoł27 kwietnia o 16:21
w ogóle jak na 173 cm wzrostu marynarka jest chyba za ciasna , a spodnie za duże ?
Lubię to! 2
Fan Emiliana
Fan Emiliana26 kwietnia o 22:37
Widzę że i Emilian Bera tam był.Pojechał po nauki od wójtowej? Oby bo w Jaworze żłobek potrzebny.
Lubię to! 2
dŻon
dŻonFan Emiliana27 kwietnia o 07:53
obawiam się, że jak Jawor rozpocznie tą inwestycję w gospodarkę wod-kan za 86 mln to już na niewiele innego starczy-oby moje obawy się nie potwierdziły
Lubię to! 4
RW
RWdŻon27 kwietnia o 08:08
A jaki będzie świetny pretekst by znów ludziom podnieść opłaty za wodę i ścieki. Co roku podnoszą, a teraz to już pewnie będzie grubo...
Lubię to! 3
naiwnosc
naiwnoscdŻon27 kwietnia o 08:18
z czegoś ta inwestycję trzeba będzie zrealizowac a potem jeszcze ja spłacac
Lubię to! 3
!!!!
!!!!26 kwietnia o 21:50
Jednak to prawda !! Baranowski bez księdza się nie rusza !!
Lubię to! 2
ert
ert!!!!26 kwietnia o 23:49
zawsze to , chyba O NIEBO lepiej niż zadeklarowany członek LGBT ?
Lubię to! 1
obserwator gminy
obserwator gminy!!!!26 kwietnia o 23:52
a Pan Emilianek co tam robi ? To niego teren działania ? A kto na gospodarstwie Panie Emilianku?
Lubię to! 3
nowy image?
nowy image?obserwator gminy27 kwietnia o 07:38
A gdzie Monia, przecież są tacy nierozłączni, wszędzie za nim jeździła. Czyżby robiła mu sweet focie do PR, a może pisze do niego sms na uboczu co ma powiedziec? Był już Emil "inwestor" (sweet focie przy cudzych inwestycjach-DK3, S3, niwelacja terenu strefy), Emil załatwiający Mercedesa i otwierający wystawę Mercedesa, Emil harcerz, strażak, Mikołaj, malujący z przedszkolakami bombki na święta z logo Mercedesa, czyżby teraz Emil w przedszkolu?
Lubię to! 4
nowy-stary
nowy-staryobserwator gminy27 kwietnia o 19:06
ten jeden pan z krawatem w kropeczki ma za małe ubranko, może nie ma pieniążków na nowe i chodzi w starym za małym, chociaż już z niego wyrósł, oj nieładnie to wygląda, wszystkie krągłości pana się odznaczają!!!!!!!!!!!!!!
Lubię to! 1
ojejkujejku
ojejkujejkuobserwator gminy27 kwietnia o 22:15
nowy-stary-ciekawe, czy wszystko ma tak niedopasowane...;)
Lubię to! 0
gość
gość26 kwietnia o 21:26
gratulujemy, tylko dlaczego wicestarosta taki ważny , przecież to nie jego święto. Brawo da PAni Wójt!!!!!!!
Lubię to! 0
gość
gość26 kwietnia o 20:15
brawo, świetna inicjatywa
Lubię to! 1
Trol zza 7 góry!
Trol zza 7 góry!26 kwietnia o 18:39
Bolkowianie też by chcieli mieć żłobek. Ale nie bo z czego burmistrz dostanie podwyżkę. Nie wspomnę już o wypłacie dla wiceburmistrza.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.