Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Zagrali na kręgielni, zwiedzili zabytki, eksperymentowali

Kolejny dzień półkolonii zimowych w Gminie Męcinka za nami.

Fot. materiały prasowe © Materiały prasowe

Wiadomo nie od dziś, że nasi uczniowie są bardzo aktywni sportowo i chętnie wykazują się w nowych dyscyplinach, dlatego trzeci dzień półkolonii zimowych nie mógł się odbyć bez wyjazdu na kręgielnię. Lekcja na kręgielni w Jaworze okazała się wspaniałą rozrywką dla dzieci ze szkoły w Męcince. Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem w postaci pysznej pizzy. Pozostałą godzinę wolnego czasu wykorzystano na pokazanie uczniom zabytków Jawora tj. Baszty Strzegomskiej, kamieniczek rynku, kościoła Św. Marcina oraz ratusza. Dzień upłynął nie tylko na rozrywce, ale był też małą lekcją regionalnej historii.

Z kolei uczniowie ze szkoły z Piotrowic odwiedzili Park Nauki i Techniki "ExploraPark" w Wałbrzychu. Mieli tam okazję poszerzyć swoje zainteresowania techniczne i matematyczne poprzez zabawę. Dzieci same wprawiały w ruch modele i tworzyły konstrukcje. Szukały tam zależności matematycznych w przyrodzie i przekonały się, że w wielu codziennych sytuacjach mamy do czynienia z matematyką choć wcale sobie tego nie uświadamiamy. Zajęcia w ExploraParku okazały się niezwykle fascynującym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.