Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Zadymienie na plebanii w Pomocnem

Wczoraj, 9 listopada br. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w budynku plebanii w Pomocnem.

Fot. KP PSP Jawor © KP PSP Jawor

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z jednostek OSP z Męcinki, Małuszowa i Pomocnego. Na miejscu okazało się, że doszło do zapalenia belek stropowych przylegających do komina.

Z wykorzystaniem kamery termowizyjnej zlokalizowano miejsce pożaru i przystąpiono do prac rozbiórkowych, a następnie działań gaśniczych. Jednocześnie w związku z osłabieniem konstrukcji ściany i stropu do zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą, która dokonała stabilizacji całej konstrukcji. Następnie usunięto całkowicie nadpalone belki. Dodatkowo budynek sprawdzono przy pomocy mierników wielogazowych.

Do działań zadysponowana została także grupa operacyjna z jaworskiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym mł. bryg. Waldemarem Sarlejem oraz Zastępcą Komendanta mł. bryg. Arkadiuszem Delikatnym. Na miejsce przybył również Wójt Gminy Męcinka p. Mirosław Brzozowski oraz przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Kurii Biskupiej w Legnicy.
 
kpt. Łukasz Starowicz

 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

toudi
toudi11 listopada 2017 o 08:59
Kurcze ale akcja, jeszcze pani poseł Witek tam brakowało i szeryfa.
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.