Wtorek, 16.04.2024 268

(FOTO) Wygrana bez historii

To był mecz z tych, które po prostu trzeba rozegrać. Olimpijki nie dały najmniejszych szans Zorzy, punktującej przeważnie po błędach gospodyń. Błędach, których patrząc na klasę rywalek było zbyt dużo.

Początek pierwszego seta, przy prowadzeniu Olimpii 8:6, nie wskazywał, że spotkanie będzie tak jednostronnym widowiskiem. Kiedy Aleksandra Deptuch zapunktowała na 14:8, a trener przyjezdnych poprosił o przerwę, jasne stało się, iż wodzisławianki w inauguracyjnej partii nie ugrają zbyt wiele. Dwa asy serwisowe Anny Kulbidy w końcówce seta na 22:12 oraz 24:12 sprawiły, że ostatecznie Olimpijki rozbiły zespół gości 25:14.

Drugą partię podopieczne Lesława Chrzanowskiego rozpoczęły wyjątkowo rozkojarzone. Przy stanie 2:7 trener gospodyń poprosił o czas. Od tego momentu drużyna z miasta św. Marcina rozpoczęła odrabianie strat. Gdy przy stanie 6:9 przewaga Zorzy zmalała do trzech punktów szkoleniowiec gości szybko zareagował prosząc o przerwę. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem po ataku Kulbidy z drugiej lini Olimpia wyszła na prowadzenie 13:12. Gdy po asie serwisowym Deptuch przewaga wzrosła do 19:14, wiadome było, że niespodzianki nie będzie. Jaworzanki wygrały 25:17.

W trzecim secie Olimpijki szybko odskoczyły rywalkom. Kiedy Anna Wądołkowska zdobyla z zagrywki punkt na 13:6, wydawało się, że jest już praktycznie po meczu. Chwilę później było już nawet 16:7. W końcówce trener Chrzanowski pozwolił więc pograć młodzieży i przewaga gospodyń nieco zmalała. Ostatecznie jaworzanki tryumfowały do 17 i w całym spotkaniu 3:0.

Olimpia Jawor - Zorza Wodzisław Śląski 3:0 (25:14; 25:17; 25:17)

Olimpia: Kulbida, Mackiewicz, Wądołkowska, Deptuch, Kołodziejczak, Sochacka, Kwolek (L) oraz Mossur (L), Dębicka, Boroska, Gul, Knop; trener Lesław Chrzanowski