Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Wspólna praca nad projektem w Mściwojowie

W sobotę, 5 sierpnia najmłodsi mieszkańcy Mściwojowa przybyli licznie do parku, aby wspólnie pracować i zaprojektować nowy skwer, który już wkrótce ma powstać przy siedzibie straży.

Fot. Gmina Mściwojów © Gmina Mściwojów

W sobotę, 5 sierpnia najmłodsi mieszkańcy Mściwojowa odpowiedzieli na zaproszenie grupy „Nasz Mściwojów” oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej przybywając licznie do parku, aby wspólnie  pracować i zaprojektować nowy skwer, który już wkrótce ma powstać przy siedzibie straży.

Dzieci wspólnie z rodzicami narysowali piękny skwerek: z fontanną, huśtawkami, ławeczkami, miejscem na ognisko, a nawet budką z lodami. Za swoje pomysły wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i przybory szkolne. Były też kiełbaski z grilla i kurtyna wodna przygotowana przez strażaków, która zrobiła furorę wśród najmłodszych mieszkańców wsi.

Już wkrótce nieużytek przy siedzibie OSP zostanie zaadaptowany na miejsce odpoczynku. W ramach projektu zakupione zostaną ławki, a teren wokół stawu zostanie obsadzony ozdobnymi krzewami i obsypany kamieniem. Środki finansowe na realizację projektu pn. „Mściwojów – mój dom” pozyskano   dzięki dotacji uzyskanej w konkursie grantowym „Działaj lokalnie 2017”, ogłoszonym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Kaczawskie.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Krzyś
Krzyś9 sierpnia 2017 o 20:46
DZIALAJ LOKALNIE - to działa :) przykladow swietnych projektów jak ten jest wiecej w regionie www.partnerstwokaczawskie.pl
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.