Logo Jawor24h.pl
Reklama
JAKO Polska Sp. z o.o. - oferujemy odzież sportową, w tym komplety piłkarskie, akcesoria sędziowskie, ochraniacze, piłki nożne, torby i plecaki. Wykonujemy także nadruki na koszulkach.
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Wigilia w harcerskim i żeglarskim mundurze

Tradycją stają się spotkania wigilijne środowisk harcerskich Hufca ZHP Jawor, a najlepszym przykładem jest to corocznie organizowane przez Jaworski Harcerski Klub Żeglarski WIDMO.

Fot. jawor24h.pl

W tegorocznym spotkaniu w spółdzielczej świetlicy przy Osiedlu Słowiańskim wzięli udział harcerze i ich rodzice, którzy przygotowali smaczny poczęstunek wigilijny, liczni instruktorzy Hufca na czele z Komendantem Hufca dh. Michałem Czarnecki i Skarbnikiem Hufca dh. Tadeuszem Koniakiem, drużynową Klubu dh. Emilią Kowalczyk oraz wielu innych instruktorów, którzy wspierają młodych harcerzy w organizowanych lokalnych przedsięwzięciach: dh. Maria Mycan, dh. Irena Tkaczuk, dh. Iza Czarnecka, Joanna i Kazimierz Uchman, Marzanna Radomska i Elżbieta Szurek.

Nie obyło się bez wspólnego śpiewania kolend przy gitarowym akompaniamencie Artura Rychlickiego oraz wizyty świętego Mikołaja, który obdarowywał dzieci prezentami po wykonaniu przez nich ciekawych muzycznych, tanecznych lub sprawnościowych zadań. Warto dodać, że paczki dla wszystkich dzieci ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jaworze, Robert Gierczyk – członek Rady Nadzorczej SML-W oraz lokalny radny Krzysztof Kowalczyk, a jednocześnie instruktor Klubu Żeglarskiego. 

Ogromne brawa i podziękowania należą się harcerzom Klubu, szczególnie tym najmłodszym i ich wspaniałym rodzicom za przygotowanie smacznych wigilijnych potraw, a należy dodać, że nawet dla słynących z zaradności harcerzy, własnoręczne lepienie pierogów nie należy do najłatwiejszych czynności.

- Dzisiejsze spotkanie jest radosnym momentem wspólnego przebywania ze sobą, dzielenia się miłością, dobrocią, dobrym słowem czego przykładem były te płynące z głębi serca życzenia podczas łamania się opłatkiem. Mijający 2017 r. był niezwykle udany dla Klubu Żeglarskiego, wiele wspaniałych wydarzeń jak Harcerskie Święto Latawca, rodzinny spływ pontonowy, wiele wyjazdów, biwaków, noclegów, przyrzeczeń harcerskich, a za każdym razem z pomocą i wsparciem rodziców, przyjaciół i instruktorów hufca, co pokazuje że więzi międzypokoleniowe w tym akurat środowisku są bardzo istotne, cenne i mocno pielęgnowane - mówił Krzysztof Kowalczyk, instruktor Klubu Żeglarskiego.  

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Andrzej
Andrzej17 grudnia 2017 o 21:08
Kowalczyk i Gwoździewicz to w tej społecznicy, którzy robią najwięcej dla Jawora.
Lubię to! 2
przyjaciel
przyjaciel17 grudnia 2017 o 18:18
Jak zawsze pięknie i aktywnie. Łapka w górę
Lubię to! 1
Madzia
Madziaprzyjaciel17 grudnia 2017 o 21:33
... a za każdym razem z pomocą i wsparciem rodziców, przyjaciół i instruktorów hufca, co pokazuje że więzi międzypokoleniowe w tym akurat środowisku są bardzo istotne, cenne i mocno pielęgnowane. Za te słowa i czyny wielkie oklaski
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
WOŚP 2018
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.