Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Wiedzą jak zapobiegać pożarom

O ochronie przeciwpożarowej wiedzą niemalże wszystko, a do tematu bezpieczeństwa podchodzą z rozwagą, opanowaniem i największym zacięciem.

© UM Jawor

Finaliści eliminacji miejskich, którzy podczas zmagań konkursowych wykazali się profesjonalną wiedzą m.in. ze znajomości przepisów i ustaw, obycia ze sprzętem pożarniczym czy umiejętności udzielania pierwszej pomocy teraz powalczą dalej i będą reprezentować Jawor na szczeblu powiatowym.

Zgodnie z regulaminem, uczniowie rywalizowali w trzech grupach – gr. I (kl. I – VI szkół podstawowych), gr. II (kl. VII szkół podstawowych i gimnazjalne) oraz gr. III (szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne). Uczestnicy odpowiadali pisemnie i ustnie na pytania testowe z zakresu ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Ich odpowiedzi oceniało jury, w skład którego weszli przedstawiciele OSP Jawor oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Jaworze.

Największym zasobem wiedzy pożarniczej wykazali się uczniowie:

  •      Grupa I: I miejsce – Bartosz Mężyk (SP nr 5); II miejsce – Gabriela Paruch (SP nr 5); III miejsce – Bartosz Oślak (SP nr 4)
  •      Grupa II: I miejsce – Piotr Tłuściak (G nr 1); II miejsce – Oliwia Tabisz (SP nr 5); III miejsce – Marcin Uziałko (G nr 2)
  •      Grupa III: I miejsce – Michalina Wójtowicz (I LO); II miejsce – Jakub Berestecki (PCKIZ); III miejsce – Paweł Wojtanowski (I LO)

W imieniu burmistrza Emiliana Bery podziękowania za udział w turnieju oraz nagrody i dyplomy wręczyli Marcin Jankowski, przewodniczący Komisji Porządku Publicznego, Wiesław Szymczyk, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia w Urzędzie Miejskim i Henryk Kędziora, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworze. Jak mówili, zdobyta wiedza może być w przyszłości przydatna w dalszej nauce, jak również codziennym życiu, szczególnie dla tych uczestników, którzy swoje plany wiążą ze Strażą Pożarną lub innymi służbami ratowniczymi.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.