Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO, WIDEO) Jaworzanie uczcili Żołnierzy Wyklętych

Odczyty w szkołach, okolicznościowe spotkania oraz uroczystości na dziedzińcu zamku piastowskiego. Jaworzanie na różne sposoby uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Amatorzy biegania oddali hołd w IV Biegu Pamięci Niezłomnych.

Miejskie uroczystości odbyły się na dziedzińcu zamkowym, gdzie jest tablica upamiętniająca zapomnianych bohaterów. Obecne były liczne poczty sztandarowe oraz delegacje szkół, środowisk kombatanckich, przedstawicieli straży i policji. Okolicznościowe wystąpienie wygłosił burmistrz Emilian Bera. Patriotyczne wiersze recytowali uczniowie jaworskich szkół.

Po uroczystościach w Muzeum Regionalnym odbył się odczyt doktora Andrzeja Olejniczaka z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. W dyskusji wzięli udział także uczestnicy spotkania. Wśród nich Pan Stanisław Bodziony, który podzielił się osobistą historią i odczytał wiersz skazanego na śmierć porucznika Pruszkowskiego.

Wieczorem kilkudziesięciu biegaczy wzięło udział w biegu pamięci, który odbył się w Parku Miejskim. Na uczestników biegu czekały pamiątkowe medale, gorąca herbata oraz grochówka.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Obywatel
Obywatel3 marca o 16:55
Pięknie Panie Burmistrzu, że miasto pamięta o Niezłomnych. Trudna historia, często skomplikowana i różnie oceniana, ale zawsze warto pamiętać. Pozdrawiam i szacunek dla władz Jawora
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.